Refundowany

Insulin Insulatard Penfill, 300 j.m./ 3 ml, 5 wkładów

ampułka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

96,88 zł
96,88 zł
0,00 zł
0,00 zł
0,00 zł
4,00 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.
Jak wybrać odpłatność info

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
96,88 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 872 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.
logo Telemedi

Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest tutaj.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    Kurier PHARMALINK
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Automaty DHL i punkty POP
    Paczkomat INPOST

Encyklopedia

Insulatard - Insulinum humanum - zastosowanie i działanie

Skład:

insulina ludzka

Postać:

zawiesina do wstrzykiwań

Kategoria: :

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności: :

Diabetologia

Działanie :

obniża poziom cukru we krwi

Wskazania do stosowania:

Cukrzyca wymagająca leczenia insuliną.

Dawkowanie:

Podskórnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Insulatard jest zwykle podawany w udo. Można także, jeśli jest to wygodne, podawać insulinę w tkankę podskórną brzucha, okolicę pośladka lub mięśnia naramiennego.   Preparat który nie jest używany, przechowywać w lodówce (2-8 C), w oryginalnym opakowaniu.Po otwarciu opakowania bezpośredniego preparat może być przechowywany przez okres 6 tygodni w temperaturze do 25 °C. W celu ochrony przed światłem wkład który nie jest używany przechowywać w opakowaniu zewnętrznym.   Po wyjęciu preparatu z lodówki , przed pierwszym użyciem, zaleca się doprowadzić fiolkę do temperatury pokojowej a następnie wymieszać. W czasie stosowania insuliny należy regularnie kontrolować stężenie glukozy we krwi oraz w moczu, stężenie glikozylowanej hemoglobiny i fruktozaminy. Podczas insulinoterapii picje alkoholu jest przeciwskazane. Alkohol może nasilać i przedłużać hipoglikemizujące działanie insuliny.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na insulinę ludzką lub pozostałe składniki preparatu, niedocukrzenie,choroby nerek, zaburzenia czynności przysadki mózgowej, nadnerczy lub tarczycy. Gdy przyjmujesz doustne leki przeciwcukrzycowe, inhibitory momoaminooksydazy MAO, nieselektywne leki blokujące receptory beta adrenergiczne, inhibitory enzymu konwertującego angiotensynę, salicylany, steroidy anaboliczne, sulfonamidy. Leki te mogą zmniejszać zapotrzebowanie na insulinę. Natomiast przyjmowanie doustnych leków antykoncepcyjnych, tiazydów, glukokortykosteroidów, hormonów tarczycy czy symaptykomimetyków może prowadzić do zmniejszenia zapotrzebowania na insulinę. Leki blokujące receptory beta-adrenergiczne mogą maskować objawy hipoglikemii.

Skutki uboczne:

Hipoglikemia jest najczęstszym działaniem niepożądanym. Hipoglikemia objawia się zlewnymi potami, zimną bladą skórą, pobudzeniem nerwowym lub drżeniami, niepokojem, nienaturalnym uczuciem zmęczenia lub osłabienia, stanem splątania, upośledzeniem koncentracji, sennością, uczuciem silnego głodu, zaburzeniami widzenia, bólem głowy, nudnościami i kołataniem serca. Obrzęki i zaburzenia widzenia mogą pojawić się na początku leczenia. Miejscowe reakcje uczuleniowe (zaczerwienie, obrzęk i świąd w miejscu wstrzyknięcia) mają zwykle charakter przejściowy i znikają w trakcie trwania terapii. Uogólnione reakcje uczuleniowe występują bardzo rzadko. Jeżeli nie zmienia się miejsca wstrzyknięć to w tym miejscu może dojść do lipodystrofii (zaniku tłuszczowej tkanki podskórnej). W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych objawów niepożądanych, należy o nich poinformować lekarza.   Zdolność koncentracji i reagowania jest zwykle osłabiona w czasie hipoglikemii. Nigdy nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych, jeżeli dolegliwości wskazują na zbliżający się stan hipoglikemii. Należy skontaktować się z lekarzem w celu dokładnego rozważenia możliwości prowadzenia pojazdów mechanicznych lub obsługiwania urządzeń w przypadku występowania częstych stanów hipokglikemii lub w przypadku trudności w rozpoznawaniu jej objawów.

Producent

NOVO NORDISK
17 Stycznia 45B
Warszawa

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

logo Telemedi

Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest tutaj.