Formy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier GLSKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPAutomaty i punkty odbioru GLSPaczkomat INPOST
O produkcie
Podmiot odpowiedzialny
POLPHARMA SAPelplińska 19
83-200 Starogard Gdański
Producent
POLFA WARSZAWAKarolkowa 22/24
Warszawa
Opis
Bupivacaine WZF Spinal 0.5% Heavy to lek w postaci roztworu do wstrzykiwań, zawierający w składzie bupiwakainę. Lek działa długotrwale znieczulająco. Bupivacaine WZF Spinal 0,5% Heavy stosuje się do znieczulania części ciała podczas operacji u dorosłych i dzieci w każdym wieku.
Skład
Substancją czynną leku jest bupiwakaina.
Każdy ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 5 mg bupiwakainy chlorowodorku (Bupivacaini hydrochloridum).
Substancje pomocnicze: glukoza 72,72 mg (co odpowiada glukozie jednowodnej 80 mg); sodu wodorotlenek (do ustalenia pH); woda do wstrzykiwań.
Gęstość roztworu w temperaturze 20°C wynosi 1,026 g/ml (w temperaturze 37°C wynosi 1,021 g/ml).
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.
Lek podaje lekarz, zwykle anestezjolog.
Działanie
Bupiwakaina jest środkiem znieczulającym o budowie amidowej. Po podaniu do przestrzeni podpajęczynówkowej początek działania jest szybki, a czas działania średnio długi lub długi. Czas trwania znieczulenia zależy od podanej dawki produktu.
Wskazania
Produkt leczniczy Bupivacaine WZF Spinal 0.5% Heavy jest stosowany w znieczuleniu zwanym podpajęczynówkowym podczas operacji urologicznych, na kończynach dolnych oraz w obrębie jamy brzusznej. Znieczulenie podpajęczynówkowe polega na podaniu leku do kanału kręgowego w kręgosłupie.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek składnik preparatu; ostrej choroby ośrodkowego układu nerwowego takiego jak zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie istoty szarej rdzenia, krwawienie wewnątrzczaszkowe, podostre zwyrodnienie rdzenia kręgowego w przebiegu niedokrwistości złośliwej, guzy mózgu i rdzenia kręgowego; zwężenia kanału rdzenia kręgowego i czynnej choroby (np. proces zapalny w obrębie kręgosłupa, gruźlica kręgosłupa, guzy) lub niedawnego urazu (np. złamania) kręgosłupa; posocznicy; zakażenia skóry w miejscu wykonywania znieczulenia lub w jego okolicy; wstrząsu kardiogennego lub hipowolemicznego; zaburzenia krzepnięcia lub trwające leczenie lekami przeciwzakrzepowymi.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane występujące bardzo często (występują częściej niż u 1 na 10 pacjentów): niedociśnienie (znaczne obniżenie ciśnienia krwi), zwolnienie czynności serca; nudności.
Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Lek Bupivacaine WZF Spinal 0,5% Heavy jest podawany przez anestezjologów. Podczas stosowania leku zapewnią oni pacjentowi właściwą opiekę, a w razie wystąpienia problemów zastosują tlenoterapię (podanie tlenu) oraz podejmą inne właściwe działania mające na celu podtrzymanie czynności życiowych.
Należy zachować ostrożność u pacjentów, którzy mają: hipowolemię (zmniejszoną objętość krwi krążącej powstałą wskutek, np. odwodnienia, krwawienia); problemy z sercem określane jako blok serca (serce nie bije rytmicznie, występuje znaczne spowolnienie i rozkojarzenie pracy serca); zaburzenia czynności nerek lub wątroby (ciężka niewydolność nerek lub wątroby); zaburzenia neurologiczne, takie jak np. stwardnienie rozsiane, zaburzenia nerwowo-mięśniowe.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
W szczególności należy powiedzieć lekarzowi jeżeli pacjent przyjmuje: leki na zaburzenia rytmu serca, np. amiodaron, meksyletynę; inne leki o podobnej budowie do bupiwakainy (np. lidokainy - środka miejscowo znieczulającego i leku przeciwarytmicznego).
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Decyzję o stosowaniu leku w okresie ciąży i karmienia piersią podejmuje lekarz.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Lekarz decyduje o stosowaniu leku u dzieci.
Cechy produktu
- Płeć
- Typ produktu
- Postać
- Działanie/właściwości
- Układy narządowe
- Sposób aplikacji
- RX kategoria