Na receptę

Pergoveris, 150j.m.FSH+75j.m., proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań.

iniekcje

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

296,99 zł

Produkt niedostępny online

Powiadom o dostępności

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    Kurier GLS
    Kurier PHARMALINK
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Automaty DHL i punkty POP
    Automaty i punkty odbioru GLS
    Paczkomat INPOST

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Merck Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 142B
02-305 Warszawa

Opis

Pergoveris to lek stosowany w leczeniu niepłodności u kobiet z niedoborem hormonów folikulotropowego (FSH) i luteinizującego (LH). Zawiera folitropinę alfa (r-hFSH) oraz lutropinę alfa (r-hLH), które pomagają pobudzić wzrost i dojrzewanie pęcherzyków jajnikowych, co zwiększa szanse na zajście w ciążę. Lek jest dostępny w postaci roztworu do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu.

Skład

Substancją czynną jest folitropina alfa i lutropina alfa.

Jedna fiolka z proszkiem zawiera 150 j.m. folitropiny alfa i 75 j.m. lutropiny alfa.

Substancje pomocnicze: Proszek: sacharoza; polisorbat 20; metionina; disodu fosforan dwuwodny; sodu diwodorofosforan jednowodny; stężony kwas fosforowy – dla utrzymania pH; wodorotlenek sodu – dla utrzymania pH. Rozpuszczalnik: woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Lek Pergoveris jest przeznaczony do stosowania podskórnego, co oznacza, że wstrzykuje się go pod skórę. Lek jest przeznaczony wyłącznie do jednorazowego użycia.

Działanie

Pergoveris zawiera dwie substancje czynne: Folitropina alfa (FSH) – stymuluje wzrost i rozwój pęcherzyków jajnikowych; Lutropina alfa (LH) – wspomaga dojrzewanie pęcherzyków oraz reguluje proces owulacji. Lek działa poprzez uzupełnienie niedoborów FSH i LH, które są kluczowe w procesie dojrzewania komórki jajowej.

Wskazania

Pergoveris jest stosowany u kobiet dorosłych z ciężkim niedoborem FSH i LH w celu pobudzenia wzrostu pęcherzyków jajnikowych. Jest zalecany dla pacjentek, które nie reagują na leczenie samym FSH.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek składnik preparatu; guzów podwzgórza i przysadki mózgowej; powiększenia jajników lub torbieli jajników wynikających z innych przyczyn niż zespół policystycznych jajników; krwotoków z dróg rodnych o niewyjaśnionej przyczynie; raka jajników, macicy, czy piersi.

Produktu Pergoveris nie należy stosować w przypadkach, gdy nie można osiągnąć skutecznej odpowiedzi, takich jak: pierwotna niewydolność jajników; wady rozwojowe narządów płciowych uniemożliwiających rozwój ciąży; włókniako-mięśniaków macicy uniemożliwiających rozwój ciąży.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące najczęściej (występujące u więcej niż 1 na 10 pacjentek) to: torbiele jajników; ból głowy; miejscowe reakcje w miejscu wstrzyknięcia (ból, zaczerwienienie, swędzenie, zasinienie, obrzęk i(lub) podrażnienie).

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Pacjentki z porfirią lub obciążonym wywiadem rodzinnym powinny poinformować lekarza, gdyż niektóre leki mogą wywołać atak choroby. W przypadku objawów, takich jak nadwrażliwość skóry, pęcherze czy ból brzucha lub kończyn, lekarz może przerwać leczenie.

Stymulacja jajników może prowadzić do zespołu hiperstymulacji jajników (OHSS), choć ryzyko jest niewielkie, jeśli dawki są przestrzegane. W przypadku objawów OHSS należy unikać stosunku płciowego lub stosować antykoncepcję mechaniczną przez co najmniej 4 dni.

Ryzyko ciąży mnogiej po wspomaganym rozrodzie jest wyższe niż przy zapłodnieniu naturalnym, ale można je zminimalizować, przestrzegając zaleceń lekarza. Zaleca się kontrolę ultrasonograficzną i pomiar poziomu estradiolu, aby zmniejszyć ryzyko OHSS i ciąży mnogiej.

U pacjentek z chorobami jajowodów istnieje większe ryzyko ciąży pozamacicznej. Odnotowano przypadki nowotworów jajników i innych narządów rozrodczych u kobiet leczonych na niepłodność.

Rzadko występują umiarkowane reakcje alergiczne po Pergoveris – w razie wcześniejszych uczuleń na podobne leki należy poinformować lekarza.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Lek Pergoveris nie może być podawany w mieszaninie z innymi lekami w jednym wstrzyknięciu, za wyjątkiem folitropiny alfa, jeżeli jest to zgodne z zaleceniem lekarza prowadzącego.

Ciąża i karmienie piersią

Pergoveris nie jest stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek nie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl