Glucosum, 5%, płyn do infuzji, worek, 500 ml (Baxter)
płyn
Odbiór leku tylko w aptece na podstawie zapotrzebowania podmiotu wykonującego działalność leczniczą.
ODBIERZ W 30 MINUT
12,49 zł
Dostępny w 27 aptekach.
Zarezerwuj i odbierz w dogodnym dla siebie momencie. Dla tego produktu nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.
Zarezerwuj w apteceO produkcie
Podmiot odpowiedzialny
Baxter Polska Sp. z o.o.Kruczkowskiego 8
00-380 Warszawa
Producent
BAXTER POLSKAKruczkowskiego 8
Warszawa
Opis
Injectio Glucosi 5% Baxter to lek w postaci roztworu do infuzji. Glukoza jest cukrem prostym, naturalnym źródłem energii dla organizmu.
Skład
Substancją czynna leku jest Glucosum.
Glukoza (w postaci glukozy jednowodnej): 50,0 g/l
1 ml roztworu zawiera 50 mg glukozy (w postaci glukozy jednowodnej).
Około 840 kJ/l (lub 200 kcal/l).
Substancją pomocniczą jest woda do wstrzykiwań.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.
Roztwór do infuzji Injectio Glucosi 5% Baxter zwykle podaje się przez plastikową rurkę podłączoną do igły umieszczonej w żyle. Zazwyczaj roztwór ten podaje się poprzez żyłę w ramieniu. Lekarz może jednak zastosować inną metodę podania tego leku.
Działanie
Glukoza jest cukrem prostym, szybko metabolizowanym w organizmie. Działa odżywczo, jest naturalnym źródłem energii dla organizmu, wykorzystywanym głównie przez komórki nerwowe, mięsień sercowy, mięśnie poprzecznie prążkowane i wątrobę.
Wskazania
Injectio Glucosi 5% Baxter jest wskazany do stosowania w leczeniu niedoborów węglowodanów i płynów. Injectio Glucosi 5% Baxter można także używać jako rozpuszczalnika i środka do rozcieńczania zgodnych produktów leczniczych do podawania pozajelitowego.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku w przypadku: niewyrównanej cukrzycy, w innych stwierdzonych zaburzeniach tolerancji glukozy (takich jak stres metaboliczny), w śpiączki hiperosmotycznej, hiperglikemii, hiperlaktatemii; nadwrażliwości na substancję czynną; alergii na kukurydzę.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane mogą obejmować: reakcje nadwrażliwości, obejmujące ciężkie reakcje alergiczne zwane anafilaksją (możliwość wystąpienia u pacjentów z alergią na kukurydzę); zmiany w ilości elektrolitów we krwi (zaburzenia elektrolitowe); większe niż prawidłowe stężenie cukru we krwi (hiperglikemia); utrata wody z organizmu (odwodnienie); nadmiar płynu w naczyniach krwionośnych (hiperwolemia); nadmierne oddawanie moczu (poliuria); niskie stężenie sodu we krwi (hiponatremia), które może być związane z leczeniem szpitalnym (hiponatremia szpitalna) i związane z tym zaburzenia neurologiczne (ostra encefalopatia hiponatremiczna). Hiponatremia może prowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia mózgu i śmierci w wyniku obrzęku mózgu.
Reakcje związane z techniką podawania leku: reakcje w miejscu podania: podrażnienie żyły, do której podawany jest roztwór. Może to wywołać zaczerwienienie, ból lub pieczenie i obrzęk wzdłuż żyły, do której podawany jest roztwór; gorączka, reakcje gorączkowe; zakażenie w miejscu podania; wyciek roztworu do infuzji do przestrzeni okołonaczyniowej (wynaczynienie). Może to uszkodzić tkanki i prowadzić do tworzenia się blizn; tworzenie się zakrzepów w żyłach (zakrzepica żył) w miejscu infuzji, powodujące ból, puchnięcie lub zaczerwienienie w okolicy zakrzepu.
Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Decyzję o stosowaniu glukozy u dzieci, podejmuje lekarz.
Cechy produktu
- Płeć
- Typ produktu
- Postać
- Działanie/właściwości
- Główny składnik
- Pora stosowania
- Sposób aplikacji
- RX kategoria