Na receptę

Ditropan, 5 mg, tabletki, 30 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

17,49 zł

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
17,49 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 688 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    Kurier PHARMALINK
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat INPOST
    Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

CHEPLAPHARM Arzneimittel GmbH
Ziegelhof 24
17489 Greifswald, Niemcy

Producent

CHEPLAPHARM

Opis

Ditropan to lek w postaci tabletek, zawiera substancję czynną chlorowodorek oksybutyniny. Lek Ditropan wykazuje działanie rozkurczające na mięśnie gładkie pęcherza moczowego u pacjentów z objawami niestabilności pęcherza moczowego.

Skład

Substancją czynną leku jest chlorowodorek oksybutyniny (Oxybutynini hydrochloridum).

1 tabletka zawiera 5 mg oksybutyniny chlorowodorku (Oxybutynini hydrochloridum).

Substancje pomocnicze: laktoza bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna, wapnia stearynian, lak z indygotyną.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Dawkowanie leku jest ustalane indywidualnie przez lekarza.

Tabletkę można podzielić na równe dawki.

Tabletki przeznaczone są do przyjmowania doustnego. Smakują nieprzyjemnie i dlatego należy je popijać szklanką wody.

Działanie

Oksybutynina jest przeciwcholinergicznym produktem leczniczym o działaniu rozkurczającym na mięśnie gładkie. Produkt leczniczy Ditropan działa rozkurczająco na mięśnie gładkie pęcherza moczowego u pacjentów z objawami niestabilności pęcherza moczowego.

Wskazania

Produkt leczniczy Ditropan jest wskazany do łagodzenia objawów niestabilności pęcherza moczowego, z zaburzeniami oddawania moczu u pacjentów z pęcherzem neurogennym - hiperrefleksja wypieracza (objawy takie jak parcia naglące, nietrzymanie moczu, trudności w oddawaniu moczu).

Produkt leczniczy Ditropan może być stosowany u dzieci w wieku 5 lat lub starszych w leczeniu: utraty kontroli nad oddawaniem moczu (nietrzymanie moczu); częstego oddawania moczu lub nagłego parcia na mocz; moczenia nocnego, w skojarzeniu z terapią nielekową kiedy nie pomogły inne metody leczenia.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku; jaskry z wąskim kątem przesączania lub płytką przednią komorą oka; zwężenia drogi odpływu z pęcherza moczowego, w przypadku, gdy może wystąpić zatrzymanie moczu; częściowej lub całkowitej niedrożność jelit, niedrożność porażenna jelit, atonia jelit; toksycznego rozszerzenia okrężnicy; ciężkiej postaci wrzodziejącego zapalenia okrężnicy; nużliwości mięśni (Myasthenia gravis).

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące bardzo często (częściej niż u 1 na 10 osób): zaparcia, nudności, suchość w jamie ustnej, ból głowy, zawroty głowy, senność, niewyraźne widzenie, sucha skóra.

Działania niepożądane występujące często (rzadziej niż u 1 na 10 osób): biegunka, wymioty, zaburzenia świadomości (dezorientacja), suchość oczu, zatrzymanie moczu, zaczerwienie twarzy, silne bicie serca, które może być szybkie lub nieregularne.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność oraz poinformować lekarza jeśli pacjent: ma chorobę Parkinsona; neuropatię autonomicznego układu nerwowego i (lub) zaburzenia czynności nerek lub wątroby; ma niedrożność jelit, atonię jelit, zapalenie okrężnicy; ma nadczynność tarczycy, zastoinową niewydolność serca, zaburzenia rytmu serca, chorobę wieńcową i nadciśnienie tętnicze (Ditropan może nasilać objawy tachykardii); ma przepuklinę rozworu przełykowego z towarzyszącym refluksem żołądkowo-przełykowym.

Przeciwcholinergiczne działanie leku Ditropan może powodować objawy, takie jak omamy, pobudzenie, dezorientację i senność. W takim przypadku należy skontaktować się z lekarzem.

Ditropan może powodować jaskrę z wąskim kątem przesączania. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w przypadku utraty ostrości widzenia lub bólu oczu.

Ditropan może zmniejszać wydzielanie śliny co może prowadzić do próchnicy zębów, parodontozy lub kandydozy jamy ustnej.

Przyjmowanie leku Ditropan w gorącym klimacie lub w bardzo ciepłym pomieszczeniu może spowodować udar cieplny z powodu zmniejszenia wydzielania potu.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 30°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym o lekach dostępnych bez recepty.

W szczególności należy poinformować lekarza, jeśli pacjent stosuje: inne leki przeciwcholinergiczne, takie jak amantadyna (lek stosowany w leczeniu grypy i choroby Parkinsona); inne przeciwcholinergiczne produkty lecznicze stosowane w leczeniu choroby Parkinsona (np. biperyden, lewodopa); leki przeciwhistaminowe (leki stosowane w leczeniu objawów alergii); leki przeciwpsychotyczne (stosowanych w leczeniu zaburzeń psychicznych, np. schizofrenia); chinidynę, glikozydy naparstnicy (stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca); trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne; atropiny i związki pochodnych, takie jak atropinowe leki przeciwskurczowe; dipirydamol (lek zapobiegający powstawaniu zakrzepów krwi); leki stosowane w leczeniu otępienia, takie jak donepezyl, rywastygmina, galantamina (inhibitory cholinesterazy); inhibitory CYP3A, m.in. ketokonazol, itrakonazol lub flukonazol; leki na dolegliwości żołądkowo-jelitowe, takie jak domperydon, metoklopramid lub betanechol.

Z powodu zmniejszenia motoryki żołądka Ditropan może wpływać na wchłanianie innych leków z przewodu pokarmowego, np. może zwiększać wchłanianie digoksyny (stosowanej w leczeniu zaburzeń rytmu serca) i zmniejszać wchłanianie lidokainy (stosowanej w znieczuleniu miejscowym), paracetamolu (leku przeciwbólowego), soli litu (stosowanych w leczeniu choroby afektywnej dwubiegunowej), tetracyklin (antybiotyków), fenylbutazonu (leku przeciwzapalnego), sulfametoksazolu, kotrimoksazolu (antybiotyków) i leków o przedłużonym uwalnianiu.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Decyzję o stosowaniu leku w okresie ciąży, podejmuje lekarz. Nie zaleca się stosowania leku Ditropan podczas karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 5 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W przypadku pojawienia się działań niepożądanych, takich jak senność i zaburzenia widzenia, pacjent nie powinien prowadzić pojazdów oraz obsługiwać maszyn.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij