Refundowany

Zalasta, 10 mg, tabletki, 28 szt.

tabletka, depresja

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

91,44 zł
91,44 zł
0,00 zł
0,00 zł
3,20 zł
Cena zależna od przysługującej odpłatności.
Jak wybrać odpłatność info

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
91,44 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 82 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier DHL
    Kurier PHARMALINK
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Automaty DHL i punkty POP
    Paczkomat INPOST

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

KRKA
Równoległa 5
Warszawa

Producent

KRKA
Równoległa 5
Warszawa

Opis

Zalasta to lek w postaci tabletek, zawierający olanzapinę. Należy do grupy leków stosowanych w leczeniu schizofrenii oraz średnio nasilonych i ciężkich epizodów manii.

Skład

Substancją czynną leku jest Olanzapinum.

Każda tabletka zawiera 10 mg olanzapiny.

Substancje czynne: laktoza jednowodna, sproszkowana celuloza, skrobia kukurydziana żelowana, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, stearynian magnezu.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Olanzapinę można podawać niezależnie od posiłków, ponieważ pokarm nie wpływa na jej wchłanianie. Należy rozważyć stopniowe zmniejszanie dawki leku, w przypadku odstawiania olanzapiny.

Działanie

Zalasta jest lekiem, który działa przeciwpsychotycznie, przeciwmaniakalnie oraz stabilizuje nastrój.

Wskazania

Olanzapina jest wskazana w leczeniu schizofrenii, epizodów manii o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego. Produkt leczniczy Zalasta jest stosowany również w celu utrzymywaniu poprawy klinicznej w długoterminowym leczeniu podtrzymującym pacjentów, u których stwierdzono odpowiedź na leczenie w początkowej fazie terapii oraz w celu zapobiegania nawrotom u pacjentów z chorobą afektywną dwubiegunową.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu oraz u pacjentów ze stwierdzonym ryzykiem wystąpienia jaskry z wąskim kątem przesączania.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działaniem niepożądanym zgłaszanym najczęściej jest wzrost liczby zakażeń powodujących ból gardła, zwiększenie masy ciała, senność, owrzodzenia jamy ustnej lub gorączkę. Mogą być to objawy zmniejszenia liczby białych komórek krwi, które pomagają zwalczać zakażenia (leukopenia, neutropenia).

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Zalasta należy omówić z lekarzem jeśli u pacjenta lub w jego rodzinie występuje choroba zakrzepowo-zatorowa, ponieważ stosowanie leków z tej grupy było związane z powstawaniem skrzepów krwi, jeśli pacjent jest w podeszłym wieku z rozpoznaniem otępienia, jeśli pacjent choruje na cukrzycę, jeśli pacjent ma chorobę serca, jeśli pacjent został poinformowany, że występują u niego zaburzenia równowagi elektrolitowej we krwi (szczególnie, gdy jest to małe stężenie potasu lub magnezu), jeśli pacjent urodził się z wydłużeniem odstępu QT (widocznym w EKG zapisie pracy serca), jeśli u pacjenta występują choroby wątroby lub nerek, jeśli pacjent ma chorobę Parkinsona, jeśli u pacjenta w przeszłości występowały drgawki (padaczka), jeśli pacjent ma powiększoną prostatę, jeśli u pacjenta występuje niedrożność jelit (porażenie jelita), jeśli u pacjenta występuje choroba krwi z małą ilością białych komórek krwi, jeśli pacjent został poinformowany, że ma zwiększoną ilość białych komórek krwi lub chorobę szpiku kostnego, w której występuje nadmierna produkcja komórek krwi, zwaną chorobą mieloproliferacyjną, jeśli pacjent ma udar lub „mini” udar, jeśli pacjent pali papierosy (ponieważ może być konieczna zmiana dawki olanzapiny).

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjent stosuje: leki stosowane w leczeniu choroby Parkinsona, leki przeciwdepresyjne lub leki przyjmowane z powodu lęku lub ułatwiające zasypianie (uspokajające), karbamazepina (lek przeciwpadaczkowy i stabilizujący nastrój). luwoksamina (lek przeciwdepresyjny), cyprofloksacyna (antybiotyk), leki, które mogą zmieniać rytm pracy serca, takie jak leki przeciwarytmiczne (jak amiodaron, sotalol, chinidyna, dyzopiramid), antybiotyki (które należą do grupy makrolidów), trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, węgiel aktywowany (substancja chemiczna używana do wiązania innych leków), powinien być on zażyty co najmniej 2 godziny przed lub po przyjęciu leku Zalasta, ponieważ może on zaburzać wchłanianie olanzapiny.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Zalastę można podawać niezależnie od posiłków, ponieważ pokarm nie wpływa na jej wchłanianie.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Jeśli pacjentka karmi lub zamierza karmić piersią, nie powinna przyjmować leku Zalasta.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku Zalasta nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek Zalasta może wywoływać zawroty głowy, senność. Należy zachować ostrożność.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl