Tramal, 50 mg/1 ml; 2 ml, roztwór do wstrzyknięć, 5 ampułek
ampułka, roztwór
Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.
SZYBKI ODBIÓR W APTECE
15,66 zł
Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i
odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.
Dostępny w 107 aptekach .
Zarezerwuj w aptece
Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest
tutaj.
Formy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPPaczkomat INPOST
O produkcie
Podmiot odpowiedzialny
STADA Arzneimittel AG.Stadastrasse 2–18
61118 Bad Vilbel, Niemcy
Producent
STADAAl. 3 Maja 6
Piaseczno
Opis
Tramal to lek w postaci roztworu do wstrzykiwań, zawierający substancję czynną tramadol. Tramal ma działanie przeciwbólowe, stosuje się go w bólach o średnim i dużym natężeniu.
5 ampułek po 2 ml z bezbarwnego szkła w tekturowym pudełku.
Skład
Substancją czynna jest tramadol (Tramadoli hydrochloridum).
1 ampułka z 2 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 100 mg tramadolu chlorowodorku.
Substancje pomocnicze: sodu octan trójwodny, woda do wstrzykiwań.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek jest podawany przez personel medyczny w powolnym wstrzyknięciu do żyły podskórnej np. zgięcia łokciowego lub do mięśnia (zwykle pośladkowego), lub podskórnie. Może być również po rozcieńczeniu podany w dożylnym wlewie kroplowym.
Działanie
Tramadol to lek przeciwbólowy. Działa na ośrodkowy układ nerwowy (mózg i rdzeń kręgowy).
Wskazania
Lek Tramal jest wskazany do leczenia bólu o średnim i dużym nasileniu.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu leczniczego; ostrego zatrucia (alkoholem, lekami przeciwbólowymi, nasennymi, przeciwbólowymi opioidowymi lub psychotropowymi); pacjentów leczonych w ciągu ostatnich 14 dni inhibitorami MAO; pacjentów z padaczką nieodpowiednio kontrolowaną lekami; zespołu odstawienia narkotyków.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane zgłaszane bardzo często (występują u więcej niż 1 na 10 pacjentów): nudności, zawroty głowy.
Działania niepożądane zgłaszane często (występują u mniej niż 1 na 10 pacjentów): wymioty, zaparcia, suchość w jamie ustnej, nadmierna potliwość, bóle głowy, senność, zmęczenie.
Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza, jeśli pacjent: jest uzależniony od silnych środków przeciwbólowych działających na ośrodkowy układ nerwowy (opioidów); jest po urazie głowy lub jest w stanie wstrząsu (objawiającego się spadkiem ciśnienia krwi, bladością skóry, przyspieszonym oddechem, zimnymi potami, osłabieniem i omdleniem) lub jeśli u pacjenta występują zaburzenia świadomości niewiadomego pochodzenia; ma zaburzenia oddechowe lub zaburzenia czynności ośrodka oddechowego; ma podwyższone ciśnienie wewnątrzczaszkowe; ma zwiększoną wrażliwość na opioidy; ma padaczkę; ma skłonności do nadużywania leków; ma depresję; ma niewydolność wątroby i nerek; stosuje leku uspokajające, przeciwlękowe, neuroleptyki, leki zwiotczające mięśnie, przeciwdepresyjne i inne leki działające hamująco na ośrodkowy układ nerwowy; ma depresję oddechową.
Przyjmowanie leków zawierających tramadol w dużych dawkach, pojedynczo lub w połączeniu z innymi lekami działającymi hamująco na ośrodkowy układ nerwowy, w tym z alkoholem, może spowodować zgon lekozależny.
W trakcie leczenia nie wolno pić alkoholu.
Lek Tramal może powodować zaburzenia oddychania podczas snu, takie jak bezdech senny (przerwy w oddychaniu podczas snu) i hipoksemię (niski poziom tlenu we krwi). W takim przypadku należy skontaktować się z lekarzem.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Nie należy stosować leku Tramal jednocześnie z: karbamazepiną (lek stosowany w padaczce); buprenorfiną, nalbufiną, pentazocyną (przeciwbólowe leki opioidowe).
Szczególnie ważna jest informacja, jeśli pacjent stosuje: leki przeciwdepresyjne; leki uspokajające, nasenne, inne leki przeciwbólowe, takie jak morfina lub kodeina (działająca również przeciwkaszlowo), baklofen (rozluźniający mięśnie), leki obniżające ciśnienie, przeciwdepresyjne lub stosowane w alergii; leki powodujące drgawki; pochodne kumaryny np. warfaryna lub fenprokumon (stosowane do rozrzedzania krwi); ondansetron (lek stosowany w leczeniu nudności i wymiotów); ketokonazol lub erytromycyna (leki stosowane w zwalczaniu zakażeń).
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Lek nie jest zalecany do stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Decyzję o stosowaniu i dawkowaniu leku u dzieci, podejmuje lekarz.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Lek Tramal może wydłużać czas reakcji, nawet po zastosowaniu w zalecanych dawkach, zwłaszcza jeśli jest stosowany jednocześnie z innymi lekami psychotropowymi. Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn w czasie stosowania leku.
Cechy produktu
- Płeć
- Typ produktu
- Postać
- Działanie/właściwości
- Problem
- Układy narządowe
- Sposób aplikacji
- RX kategoria