Atorvox, 10 mg, tabletki powlekane, 30 szt.
tabletka
Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.
SZYBKI ODBIÓR W APTECE
9,06 zł
Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i
odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.
Dostępny w 236 aptekach .
Zarezerwuj w aptece
Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest
tutaj.
Formy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPPaczkomat INPOST
O produkcie
Producent
TEVA PHARMACEUTICALS POLSKAEmilii Plater 53
Warszawa
Opis
Atorvox to lek regulujący przemiany lipidów (tłuszczów) w organizmie Należy do grupy zwanej statynami i jest stosowany w celu zmniejszenia poziomu cholesterolu i trójglicerydów oraz w profilaktyce zdarzeń sercowo-naczyniowych. Ma postać białej lub prawie białej tabletki powlekanej.
Skład
Substancją czynną leku jest atorwastatyna (Atorvastatinum).
Każda tabletka powlekana zawiera 10,3625 mg soli wapniowej atorwastatyny, co odpowiada 10 mg atorwastatyny (Atorvastatinum).
Substancje pomocnicze: Rdzenia: celuloza mikrokrystaliczna, sodu węglan, maltoza, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian. Otoczki: hypromeloza 6cP, hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona, trietylu cytrynian, polisorbat 80, tytanu dwutlenek (E171).
Działanie
Atorwastatyna zmniejsza stężenie cholesterolu w osoczu i lipoprotein w surowicy krwi, zmniejsza wytwarzanie i ilość cząsteczek LDL.
Wskazania
Lrk Atorvox jest wskazany do stosownia w połączeniu z dietą w celu obniżenia zwiększonego stężenia cholesterolu, apolipoproteiny B lub triglicerydów oraz w profilaktyce zapobiegającej zdarzeniom sercowo-naczyniowym.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku Atorvox u pacjentów: z nadwrażliwością na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie; z czynną chorobą wątroby lub niewyjaśnioną, trwale zwiększoną aktywnością aminotransferaz w surowicy przekraczającą 3-krotnie górną granicę normy; w ciąży, podczas karmienia piersią oraz u kobiet w wieku rozrodczym niestosujących skutecznych metod zapobiegania ciąży; otrzymujących leki przeciwwirusowe, stosowane w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu C, zawierające glekaprewir z pibrentaswirem.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
W przypadku następujących działań niepożądanych lub objawów, należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać się do oddziału ratunkowego najbliższego szpitala: obrzęk twarzy, języka i dróg oddechowych, który może powodować duże trudności z oddychaniem; obrzęk skóry, pęcherze na skórze, w okolicy ust, oczu i narządów płciowych oraz gorączka; wysypka z czerwono-różowymi plamami, szczególnie w okolicy dłoni i stóp, która może się zmieniać w pęcherze; osłabienie mięśniowe, tkliwość uciskowa, bóle mięśni, czerwonobrunatne zabarwienie moczu lub zerwanie mięśnia, zwłaszcza w połączeniu ze złym samopoczuciem lub wysoką gorączką.
Inne działania niepożądane: Występujące często (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 osób): zapalenie przewodów nosowych, ból gardła, krwawienie z nosa; reakcje alergiczne; zwiększenie stężenia glukozy we krwi (u pacjentów z cukrzycą należy nadal uważnie monitorować stężenie glukozy we krwi), zwiększenie stężenia kinazy kreatynowej we krwi; bóle głowy; nudności, zaparcia, wzdęcia, niestrawność, biegunka; bóle stawów, bóle mięśni i ból pleców; wyniki badań krwi wskazujące na nieprawidłową czynność wątroby.
Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów z ciężką niewydolnością oddechową, z niedoczynnością tarczycy, chorobami nerek i/lub wątroby, po udarze mózgu, z niewyjaśnionymi bólami mięśniowymi (również u osób spokrewnionych) lub problemami z mięśniami po innych lekach zmniejszających stężenie lipidów, spożywających regularnie alkohol oraz u pacjentów powyżej 70 roku życia.
Podczas stosowania tego leku wskazana jest kontrola czy pacjent ma cukrzycę lub znajduje się w grupie ryzyka rozwoju cukrzycy. Ryzyko rozwoju cukrzycy jest prawdopodobne, jeśli pacjent ma wysokie stężenie cukru i tłuszczów we krwi, nadwagę lub wysokie ciśnienie tętnicze krwi.
W trakcie stosowania leku Atorvox należy ograniczyć ilość wypijanego soku grejpfrutowego do 1-2 małych szklanek. Nie należy też spożywać znacznych ilości alkoholu.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w temperaturze poniżej 30°C.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
W szczególności należy poinformować lekarza gdy pacjent stosuje: leki modyfikujące działanie układu odpornościowego, np. cyklosporynę; niektóre antybiotyki i leki przeciwgrzybicze, inne leki regulujące stężenie lipidów; niektóre leki na na nadciśnienie i serce; niektóre leki stosowane w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu C; Leki stosowane w leczeniu zakażenia wirusem HIV; ezytynib; warfarynę; doustne leki antykoncepcyjne; styrypentol; cymetydynę; fenazon; kolchicynę oraz leki zobojętniające kwas żołądkowy z glinem i/lub magnezem i dziurawiec.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie należy stosować leku Atorvox w okresie ciąży i karmienia piersią.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Atorwastatyna nie jest wskazana do leczenia pacjentów w wieku poniżej 10 lat.
Stosowanie u dzieci i młodzieży powinno mieć miejsce wyłącznie pod nadzorem lekarza z doświadczeniem w leczeniu pacjentów pediatrycznych.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
W przypadku pojawienia się działań niepożądanych upośledzających sprawność psycho-ruchową nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn w ruchu.
Cechy produktu
- Płeć
- Wiek
- Typ produktu
- Postać
- Problem
- Układy narządowe
- Sposób aplikacji
- RX kategoria