Evertas, 4,6 mg/24 h, plastry, system transdermalny, 30 szt
plaster
Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.
ODBIERZ W 30 MINUT
69,14 zł
Dostępny w 419 aptekach.
Zarezerwuj i odbierz w dogodnym dla siebie momencie. Dla tego produktu nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.
Zarezerwuj w apteceFormy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier GLSKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPAutomaty i punkty odbioru GLSPaczkomat INPOST
Encyklopedia
Evertas - Rivastigminum - zastosowanie i działanie
Skład:
rywastygminaPostać:
system transdermalnyKategoria: :
Ośrodkowy układ nerwowySpecjalności: :
NeurologiaDziałanie :
poprawia zdolności poznawczeWskazania do stosowania:
Leczenie objawowe łagodnej do średniozaawansowanej postaci otępienia typu alzheimerowskiego.Dawkowanie:
Zewnętrznie, na skórę, ściśle według zaleceń lekarza. Plastry należy przyklejać raz na dobę na czystą, suchą, nieowłosioną i nieuszkodzoną, zdrową skórę górnej lub dolnej części pleców, górnej części ramienia lub klatki piersiowej, w miejscu nie narażonym na otarcie przez obciskającą odzież. Nie zaleca się naklejania plastra na udo lub brzuch ze względu na zmniejszoną dostępność biologiczną rywastygminy obserwowaną po nałożeniu systemu transdermalnego na te miejsca. Codziennie, przed nalepieniem nowego plastra należy najpierw usunąć plaster z poprzedniego dnia. Plaster należy wymienić na nowy po upływie 24 godzin. Należy stosować tylko jeden plaster na raz. Plaster należy mocno docisnąć wewnętrzną stroną dłoni i przytrzymać przez co najmniej 30 sekund, aż do czasu, gdy brzegi plastra dobrze przylgną do skóry. Jeśli plaster się odklei, na resztę dnia należy przykleić nowy plaster, a następnie wymienić go na kolejny następnego dnia o zwykłej porze. Plaster można stosować w codziennych sytuacjach, w tym także podczas kąpieli i w okresie upałów. Nie należy narażać plastra na bezpośrednie,długotrwałe działanie zewnętrznych źródeł ciepła (takich jak nadmierne nasłonecznienie, sauna, solarium). Plastra nie należy ciąć na kawałki. Uwaga! Nie należy nalepiać plastra na skórę zaczerwienioną, podrażnioną lub rozciętą. Należy unikać ponownego przyklejania plastra dokładnie w to samo miejsce w okresie 14 dni, co pozwoli zminimalizować ryzyko podrażnienia skóry.Poinformuj lekarza:
Gdy masz uczulenie na rywastygminę, na inne karbaminiany lub na którąkolwiek substancję pomocniczą lub jeśli wcześniej występowały reakcje w miejscu wskazujące na alergiczne kontaktowe zapalenie skóry po zastosowaniu plastra z rywastygminą. Gdy masz zespół węzła zatokowego lub zaburzenia przewodzenia (blok zatokowo-przedsionkowy, blok przedsionkowo-komorowy), chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, skłonność do niedrożność dróg moczowych i napadów drgawkowych, astmę lub obturacyjną chorobę płuc. Gdy przyjmujesz inne leki o podobnym działaniu. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli w trakcie leczenia zajdzie potrzeba wykonania zabiegu chirurgicznego o przyjmowaniu leku należy poinformować lekarza przed zastosowaniem znieczulenia ogólnego, ponieważ lek Evertas może nasilać działanie niektórych leków zwiotczających mięśnie, stosowanych do znieczulenia ogólnego. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Nie stosować w okresie karmienia piersią.Skutki uboczne:
Często: zakażenia układu moczowego, jadłowstręt, zmniejszony apetyt, lęk, depresja, majaczenie, pobudzenie, ból głowy, omdlenia, zawroty głowy, wysypka, nietrzymanie moczu, reakcje w miejscu nalepienia (np. rumień, świąd, obrzęk, zapalenie skóry, podrażnienie w miejscu nalepiania), stany osłabienia (np. zmęczenie, osłabienie), gorączka, utrata masy ciała . Niezbyt często: odwodnienie, agresja, nadaktywność psychoruchowa, wrzód żołądka. Rzadko: upadek. Bardzo rzadko: objawy pozapiramidowe Ponadto mogą wystąpić: omamy, niepokój ruchowy, nasilenie choroby Parkinsona, napad padaczkowy, blok przedsionkowo-komorowy, migotania przedsionków, tachykardia, zespół chorego węzła zatokowego, nadciśnienie tętnicze, zapalenie trzustki, zapalenie wątroby, zwiększone wartości wyników badań czynności wątroby, świąd, rumień, pokrzywka, pęcherze, alergiczne zapalenie skóry, rozsiane skórne reakcje nadwrażliwości Choroba Alzheimera może powodować stopniowe osłabienie zdolności kierowania pojazdami lub zaburzenie zdolności obsługi maszyn. Ponadto, rywastygmina może wywoływać omdlenia lub majaczenia. W konsekwencji rywastygmina wywiera niewielki lub umiarkowany wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. W związku z tym, u pacjentów z otępieniem leczonych rywastygminą, zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych, powinien rutynowo ocenić lekarz prowadzący.Producent
ZENTIVABonifraterska 17
Warszawa
Cechy produktu
- Płeć
- Typ produktu
- Postać
- Sposób aplikacji
- RX kategoria