Amotaks, 1 g, tabletki, 20 szt.
tabletka
Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.
SZYBKI ODBIÓR W APTECE
26,25 zł
Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i
odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.
Dostępny w 1051 aptekach .
Zarezerwuj w aptece
Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest
tutaj.
Formy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPPaczkomat INPOST
O produkcie
Podmiot odpowiedzialny
Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa” Spółka AkcyjnaFleminga 2
03-176 Warszawa
Producent
POLFA TARCHOMINA. Fleminga 2
Warszawa
Opis
Amotaks to antybiotyk, zawierający substancję czynną amoksycylinę, należący do grupy leków zwanych "penicylinami". Amotaks ma postać tabletek o białej do jasnokremowej barwie, owalnej, obustronnie wypukłej z rowkiem ułatwiającym podział na dwie równe dawki.
Skład
Substancją czynną leku jest amoksycylina (Amoxicillinum)
Każda tabletka zawiera 1 g amoksycyliny (Amoxicillinum) w postaci amoksycyliny trójwodnej.
Substancje pomocnicze: karboksymetyloskrobia sodowa typ A; skrobia kukurydziana 1500; celuloza mikrokrystaliczna 1500; kwas stearynowy; magnezu stearynian.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.
Lek należy przyjmować doustnie, niezależnie od posiłku, popijając wodą.
Działanie
Amoksycylina jest półsyntetyczną penicyliną, wykazuje działanie bakteriobójcze, przeciwbakteryjne.
Wskazania
Lek Amotaks jest stosowany w leczeniu zakażeń u dzieci i dorosłych, takich jak: ostre bakteryjne zapalenie zatok; ostre zapalenie ucha środkowego; ostre paciorkowcowe zapalenie migdałków i zapalenie gardła; zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli; pozaszpitalne zapalenie płuc; ostre zapalenie pęcherza moczowego; bezobjawowy bakteriomocz w okresie ciąży; ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek; dur brzuszny i dur rzekomy; ropień okołozębowy z szerzącym się zapaleniem tkanki łącznej; zakażenia związane z protezowaniem stawów; eradykacja Helicobacter pylori; choroba z Lyme.
Amotkas jest również wskazany w zapobieganiu zapaleniu wsierdzia.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku w przypadku uczulenia na amoksycylinę, penicylinę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku oraz jeśli kiedykolwiek stwierdzono u pacjenta uczulenie na jakikolwiek inny antybiotyk.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
W przypadku wystąpienia ciężkich działań niepożądanych, należy natychmiast przerwać stosowanie leku Amotaks i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Są to:
Bardzo rzadkie działania niepożądane (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 000 pacjentów): Reakcje uczuleniowe, w tym: swędzenie i wysypka skórna, obrzęk twarzy, warg, języka, ciała lub trudności w oddychaniu. Objawy te mogą być ciężkie, w rzadkich przypadkach mogą prowadzić do śmierci; Wysypka lub punktowe, płaskie, czerwone, okrągłe plamki pod powierzchnią skóry lub zasinienie skóry, które mogą być objawem zapalenia naczyń krwionośnych w wyniku reakcji alergicznej. Może to być związane z bólem stawów (zapalenie stawów) oraz chorobą nerek; Reakcje alergiczne typu późnego, występujące zazwyczaj od 7 do 12 dni po przyjęciu leku Amotaks, niektóre z obserwowanych objawów to: wysypki, gorączka, bóle stawów oraz powiększenie węzłów chłonnych, zwłaszcza pod pachami; Reakcja skórna zwana rumieniem wielopostaciowym, objawiająca się swędzącymi czerwonofioletowymi wykwitami na skórze, zwłaszcza na dłoniach lub podeszwach stóp, obrzękiem na skórze (przypominającym pokrzywkę), wrażliwe na dotyk miejsca w obrębie jamy ustnej, oczu lub narządów płciowych. Może wystąpić gorączka oraz uczucie zmęczenia; Inne ciężkie reakcje skórne to: zmiany w zabarwieniu skóry, grudki pod skórą, pęcherze, krosty, złuszczanie się skóry, zaczerwienienie, ból, swędzenie i łuszczenie się skóry. Mogą one przebiegać z gorączką, bólami głowy i ciała; Objawy grypopodobne z wysypką, gorączką, powiększeniem węzłów chłonnych i nieprawidłowymi wynikami badań krwi [w tym zwiększeniem liczby krwinek białych (eozynofilia) oraz zwiększeniem aktywności enzymów wątrobowych]; polekowa reakcja z eozynofilią i objawami ogólnymi; Gorączka, dreszcze, ból gardła i inne objawy zakażenia lub skłonność do siniaczenia. Mogą to być objawy zaburzeń dotyczących krwi; Reakcja Jarischa-Herxheimera. Podczas stosowania leku Amotaks w leczeniu choroby z Lyme (boreliozy) może wystąpić gorączka, dreszcze, bóle mięśni i głowy oraz wysypka na skórze; Zapalenie jelita grubego, wywołujące biegunkę (czasami z domieszką krwi), ból i gorączkę; Mogą wystąpić ciężkie działania niepożądane dotyczące wątroby. Występują zazwyczaj u pacjentów poddanych leczeniu przez dłuższy okres, mężczyzn i osób w podeszłym wieku.
Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent: choruje na mononukleozę zakaźną (gorączka, ból gardła, powiększenie węzłów chłonnych oraz skrajne zmęczenie); ma chorobę nerek; nieregularnie oddaje moc.
Jeśli pacjent planuje wykonać badanie krwi i moczu w czasie stosowania leku Amotaks, należy poinformować o tym lekarza, ponieważ Amoksycylina może wpływać na wyniki tych badań.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25ºC.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
W szczególności należy poinformować lekarza, jeśli pacjent stosuje: allopurynol (stosowany w dnie moczanowej); probenecyd (stosowany w leczeniu dny moczanowej); warfarynę (lek zmniejszający krzepliwość krwi); inne antybiotyki (takie jak tetracyklina); metotreksat (stosowany w leczeniu nowotworów i łuszczy o ciężkim przebiegu).
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Decyzję o stosowaniu i dawkowaniu leku u dzieci, podejmuje lekarz.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
W przypadku wystąpienia działań niepożądanych takich jak reakcje alergiczne, zawroty głowy i drgawki, pacjent nie powinien prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.
Cechy produktu
- Płeć
- Typ produktu
- Postać
- Działanie/właściwości
- Problem
- Sposób aplikacji
- RX kategoria