Na receptę

Ipozumax, 100 mg, kapsułki twarde, 28 szt

kapsułki

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

Produkt usunięty z oferty doz.pl

Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Encyklopedia

Ipozumax - Itraconazolum - zastosowanie i działanie

Skład:

itrakonazol

Postać:

kapsułki twarde

Kategoria: :

Dermatologia

Specjalności: :

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

przeciwgrzybicze

Wskazania do stosowania:

Zakażenia grzybicze pochwy, skóry, jamy ustnej, oczu, paznokci i narządów wewnętrznych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek należy przyjmować bezpośrednio po posiłku. Jeżeli itrakonazol stosuje się bez przerwy dłużej niż przez miesiąc, lekarz może zlecić badanie krwi w celu sprawdzenia czynności wątroby.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na itrakonazol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, zaburzenia krążenia (w tym niewydolność serca). Gdy stosujesz inne leki. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich obecnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, a także, o lekach, które planujesz przyjmować. W szczególności, nie należy przyjmować tego leku i poinformować lekarza, jeśli stosujesz którykolwiek z poniższych leków: leki przeciwalergiczne (terfenadyna, astemizol i mizolastyna); leki obniżające poziom cholesterolu, leki stosowane w arytmii serca (chinidyna i dofetylid); leki stosowane w leczeniu dusznicy bolesnej i wysokiego ciśnienia krwi (beprydyl i nizoldypina); leki stosowane w migrenowych bólach głowy (eletryptan, dihydroergotamina i ergotamina); cyzapryd (stosowany w zaburzeniach trawienia);ergometryna (ergonowina) i metyloergometryna (metyloergonowina);  lewacetylometadol; midazolam (przyjmowany doustnie) lub triazolam; pimozyd i sertyndol. Niektóre leki mogą  spowodować, że itrakonazol w kapsułkach nie będzie działał właściwie. Wśród tych leków wymienia się: leki stosowane w leczeniu gruźlicy (ryfampicyna, ryfabutyna i izoniazyd); leki przeciwpadaczkowe (fenytoina, karbamazepina i fenobarbital); ziele dziurawca. Nie należy stosować itrakonazolu w kapsułkach w ciągu 2 tygodni po zastosowaniu tych leków. Leki stosowane w niestrawności, chorobie wrzodowej żołądka lub nadkwaśności mogą zaburzyć wytwarzanie kwasu w żołądku. Dlatego po zażyciu kapsułek itrakonazolu należy odczekać 2 godziny, zanim zastosuje się któryś z tych leków. Jeśli stosujesz, którykolwiek z poniższych leków konieczna może być zmiana dawkowania itrakonozolu lub innego przyjmowanego jednocześnie leku: leki uspokajające i nasenne (buspiron, alprazolam lub brotyzolam); leki przeciwnowotworowe (busulfan, docetaksel, trimetreksat i alkaloidy barwinka); doustne leki przeciwzakrzepowe (warfaryna); leki stosowane w zakażeniu wirusem HIV (rytonawir, indynawir, sakwinawir); niektóre antybiotyki (klarytromycyna i erytromycyna); leki stosowane w chorobach układu krążenia; glikokortykosteroidy; leki stosowane zwykle po przeszczepieniu narządów (cyklosporyna, takrolimus i rapamycyna); leki przeciwbólowe (alfentanyl,fentanyl); ebastyna (lek stosowany w leczeniu alergii); halofantryna (lek stosowany w leczeniu malarii); reboksetyna (lek stosowany w leczeniu depresji); repaglinid (lek stosowany w leczeniu cukrzycy); midazolam (podawany dożylnie; lek uspokajający i nasenny). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie należy stosować leku w okresie ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne:

Często: ból brzucha, mdłości (nudności). Niezbyt często: zaburzenia miesiączkowania, bóle głowy, zawroty głowy, zaparcie, biegunka, wzdęcia, wymioty, niestrawność, zaburzenia smaku, obrzęki wynikające z nagromadzenia się płynu pod skórą, łysienie, zaczerwienie, swędzenie, łuszczenie się skóry lub powstawanie pęcherzy. Rzadko: zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, zaburzenia krwi (które mogą zwiększać ryzyko krwawienia, powstawania siniaków lub zakażeń), dzwonienie w uszach, ostry ból brzucha, często z nudnościami i wymiotami, dreszcze lub gorączka. Ponadto podczas stosowania leku odnotowano następujące działania niepożądane: podwyższone stężenie trójglicerydów, bóle mięśni i stawów, zaburzenia erekcji, nadwrażliwość skóry na światło, utrata słuchu, zmniejszone stężenie potasu we krwi, zaburzenia oddawania moczu, zaburzenia wzroku (w tym niewyraźne widzenie i podwójne widzenie). Lek może czasami powodować zawroty głowy, niewyraźne widzenie lub podwójne widzenie lub utratę słuchu. W przypadku wystąpienia takich objawów, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Producent

TEMAPHARM
Gen. Józefa Zajączka 9
Warszawa

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij