Symla, 100 mg, tabletki, 30 szt.
tabletka
Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.
SZYBKI ODBIÓR W APTECE
25,38 zł
Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i
odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.
Dostępny w 396 aptekach .
Zarezerwuj w aptece
Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest
tutaj.
Formy dostawy dla tego produktu
-
ODBIÓR W APTECEOdbiór w aptece
-
WYSYŁKA KURIEREMKurier DHLKurier PHARMALINK
-
ODBIÓR W PUNKCIEAutomaty DHL i punkty POPPaczkomat INPOST
O produkcie
Podmiot odpowiedzialny
Symphar Sp.z o.o.ul. Koszykowa 65
00-667 Warszawa
Producent
SYMPHARChełmżyńska 249
Warszawa
Opis
Symla to lek w postaci tabletek, zawiera w składzie lamotryginę, którą stosuje się w leczeniu padaczki oraz zaburzeń afektywnych dwubiegunowych.
Skład
Substancją czynną leku jest lamotrygina (Lamotriginum).
Każda tabletka produktu leczniczego Symla, zawiera 100 mg lamotryginy (Lamotriginum).
Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna; celuloza mikrokrystaliczna; żelaza tlenek żółty uwodniony (E 172); powidon K30; karboksymetyloskrobia sodowa (typ A); magnezu stearynian; talk; krzemionka koloidalna bezwodna.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie leku ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.
Tabletki należy połykać w całości. Nie należy ich przełamywać, żuć ani rozkruszać. Należy zawsze przyjmować całą dawkę przepisaną przez lekarza. Nie należy nigdy przyjmować tylko części tabletki.
Działanie
Lek Symla ma działanie przeciwpadaczkowe.
Wskazania
Wskazaniami do stosowania leku Symla jest:
Padaczka u osób dorosłych i młodzieży w wieku 13 lat i powyżej: leczenie skojarzone lub w monoterapii napadów częściowych i uogólnionych, w tym napadów toniczno-klonicznych; napady związane z zespołem Lennoxa-Gastauta. Symla jest stosowany w leczeniu skojarzonym, jednak może zostać zastosowany jako pierwszy lek przeciwpadaczkowy włączany do leczenia zespołu Lennoxa-Gastauta.
Padaczka u dzieci i młodzież w wieku od 2 do 12 lat: leczenie skojarzone napadów częściowych i uogólnionych, w tym napadów toniczno-klonicznych oraz napadów związanych z zespołem Lennoxa-Gastauta; Monoterapia w typowych napadach nieświadomości.
Zaburzenia afektywne dwubiegunowe u dorosłych w wieku 18 lat i powyżej: zapobieganie epizodom depresji u pacjentów z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi typu I, u których występują głównie epizody depresji.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek składnik produktu.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane występujące bardzo często (mogą wystąpić u więcej niż 1 na 10 pacjentów): ból głowy, wysypka skórna.
Działania niepożądane występujące często (mogą wystąpić u nie więcej niż 1 na 10 pacjentów): agresja lub drażliwość, uczucie senności, zawroty głowy, drżenie, trudności z zasypianiem (bezsenność), uczucie pobudzenia, biegunka, suchość w jamie ustnej, nudności lub wymioty, uczucie zmęczenia, ból pleców, stawów lub ból w jakimkolwiek innym miejscu.
Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Należy zachować ostrożność jeśli u pacjenta występują bądź występowały: myśli samobójcze lub o samookaleczeniu, choroba serca, choroba nerek, zawroty głowy, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych; choroba zwana zespołem Brugadów.
W przypadku wystąpienia podczas leczenia nowego rodzaju napadów albo zaostrzenia istniejących napadów, a także objawów nieprawidłowej pracy serca należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Szczególnie istotne jest poinformowanie lekarza jeśli pacjent przyjmuje: okskarbazepine, felbamat, gabapentyna, lewetyracetam, pregabalina, topiramat, zonisamid, stosowane w leczeniu padaczki; lit, olanzapine lub aripiprazol, stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych; bupropion, stosowany w leczeniu zaburzeń psychicznych lub w leczeniu uzależnienia od nikotyny; paracetamol, stosowany w leczeniu bólu i gorączki; walproinian, stosowany w leczeniu padaczki i zaburzeń psychicznych; karbamazepine, stosowaną w leczeniu padaczki i zaburzeń psychicznych; fenytoinę, prymidon lub fenobarbital, stosowane w leczeniu padaczki; rysperydon, stosowany w leczeniu zaburzeń psychicznych; ryfampicyne, która jest antybiotykiem; leki stosowane w leczeniu zakażenia ludzkim wirusem niedoboru odporności (HIV) (połączenie lopinawiru z rytonawirem lub atazanawiru z rytonawirem); hormonalne środki antykoncepcyjne takie jak pigułka antykoncepcyjna.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie zaleca się przyjmowania leku Symla w czasie ciąży lub karmienia piersią. Nie należy jednak samodzielnie przerywać leczenia.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 2 lat.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn w przypadku pojawienia się zawrotów głowy i podwójnego widzenia.
Cechy produktu
- Płeć
- Typ produktu
- Postać
- Problem
- Układy narządowe
- Pora stosowania
- Sposób aplikacji
- RX kategoria