Tantum Verde P - Benzydamini hydrochloridum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Ból, zaczerwienienie i obrzęk w przebiegu wirusowych i bakteryjnych zakażeń jamy ustnej i gardła. Stany po ekstrakcji zębów.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 pastylkę ssać powoli 3 razy na dobę. Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 7 dni.   Uwaga! Ze względu na postać farmaceutyczną, preparat ten nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 6 roku życia.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić: drętwienie lub utrata czucia w miejscu zastosowania. Rzadko uczucie kłucia lub mrowienia. W pojedynczych przypadkach: łagodne pieczenie błony śluzowej lub działania ogólne (nudności, wymioty, ból i zawroty głowy). Długotrwałe stosowanie może spowodować reakcję uczuleniową.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, fenyloketonurię (pastylki zawierają aspartam).   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Należy zachować ostrożność w przypadku stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.