Na receptę

Vimpat, tabletki powlekane, 100 mg, 56 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

Produkt usunięty z oferty doz.pl

Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

UCB Pharma S.A.
Chemin du Foriest
B-1420 Braine-l’Alleud, Belgia

Opis

Lek Vimpat zawiera lakozamid, który ma działanie przeciwpadaczkowe. Jest stosowany u dzieci od 4 roku życia, młodzieży i dorosłych.

Skład

Substancja czynną jest lakozamid.

Każda tabletka powlekana zawiera 100 mg lakozamidu.

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza, hydroksypropyloceluloza (niskopodstawiona), krzemionka koloidalna bezwodna, krospowidon (poliplazdon XL-10, jakość farmaceutyczna), magnezu stearynian, alkohol poliwinylowy, glikol polietylenowy 3350, talk, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Vimpat, tabletki powlekane jest przeznaczony do stosowania doustnego.
Vimpat można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku.

Dawkę leku ustala lekarz. Lakozamid musi być przyjmowany dwa razy na dobę (zazwyczaj rano i wieczorem).

W razie pominięcia dawki leku należy ją przyjąć jak najszybciej, a kolejną o ustalonej porze, chyba, że do przyjęcia kolejnej dawki pozostało mniej niż 6 godzin, wówczas należy ja pominąć a kolejną przyjąć o ustalonej porze. Nie należy przyjmować podwójnej dawki.

Działanie

Produkt leczniczy Vimpat ma działanie przeciwpadaczkowe. Stosuje się go w celu zmniejszenia ilości napadów.

Wskazania

Produkt leczniczy Vimpat stosuje się jako lek pojedynczy lub wspomagający w w leczeniu napadów częściowych i częściowych wtórnie uogólnionych u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 4 lat z padaczką oraz w terapii wspomagającej  napadów toniczno-klonicznych pierwotnie uogólnionych u osób dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od czterech lat z uogólnioną padaczką idiopatyczną.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek składnik produktu oraz gdy u pacjenta rozpoznano blok przedsionkowo-komorowy II lub III stopnia.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Najczęściej zgłaszanymi działaniami niepożądanymi podczas leczenia lakozamidem są: zawroty głowy (pochodzenia ośrodkowego), bóle głowy, nudności i podwójne widzenie. Nasilenie objawów zazwyczaj jest łagodne do umiarkowanego. Niektóre objawy są zależne od dawki i czasem można je złagodzić zmniejszając dawkę. Częstość występowania i stopień ciężkości działań niepożądanych ze strony ośrodkowego układu nerwowego (OUN) i przewodu pokarmowego zazwyczaj zmniejsza się z upływem czasu.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność jeśli u pacjenta występują myśli samobójcze lub o samookaleczeniu, choroba serca, zawroty głowy lub upadki.

W przypadku wystąpienia podczas leczenia nowego rodzaju napadów albo zaostrzenia istniejących napadów, a także objawów nieprawidłowej pracy serca należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie istotne jest poinformowanie lekarza jeśli pacjent przyjmuje: leki stosowane w chorobach serca, a także terapii padaczki, bólu, zakażeń grzybiczych, zakażenia wirusem HIV, infekcji bakteryjnych oraz ziele dziurawca i jego przetwory.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się przyjmowania leku Vimpat w czasie ciąży lub karmienia piersią. Nie należy jednak samodzielnie przerywać leczenia.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek można stosować u dzieci od 4 roku życia. Lekarz dostosowuje dawkę do masy ciała dziecka.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek Vimpat może powodować zawroty głowy i niewyraźne widzenie. Należy zachować ostrożność i w przypadku wystąpienia działań niepożądanych powstrzymać się od prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn w ruchu.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij