Na receptę

Osagrand, 150 mg, tabletki powlekane, 3 szt

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

Produkt usunięty z oferty doz.pl

Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Encyklopedia

Osagrand - Acidum ibandronicum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas ibandronowy

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria: :

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności: :

Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Działanie :

zwiększa masę, gęstość i wytrzymałość kości

Wskazania do stosowania:

Leczenie występującej po menopauzie osteoporozy ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia złamań.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek Osagrand należy przyjmować po upływie co najmniej 6 godzin od spożycia jakiegokolwiek posiłku lub napoju, z wyjątkiem zwykłej wody. Tabletkę leku Osagrand należy przyjmować rano po wstaniu z łóżka i przed zjedzeniem lub wypiciem czegokolwiek („na pusty żołądek"). Tabletkę należy połknąć popijając pełną szklanką zwykłej wody (co najmniej 180 ml). Nie popijać tabletki wodą mineralną, sokiem owocowym lub jakimkolwiek innym napojem. Tabletkę połykać w całości - nie żuć, nie rozgryzać i nie pozwolić jej rozpuścić się w jamie ustnej. Przez następną godzinę (60 minut) po przyjęciu tabletki nie kłaść się; jeśli nie zachowa się pozycji wyprostowanej (stojącej lub siedzącej), część leku może cofać się do przełyku, nic nie jeść, nic nie pić (z wyjątkiem zwykłej wody, jeśli potrzeba), nie przyjmować żadnych innych leków. Po upływie godziny można przyjąć pierwszy w danym dniu posiłek i napój. Po zjedzeniu można się położyć i przyjąć inne leki, jeśli istnieje taka potrzeba. Uwaga! W przypadku leczenia stomatologicznego lub planowanego chirurgicznego zabiegu stomatologicznego należy poinformować swojego lekarza stomatologa o stosowaniu leku Osagrand.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na kwas ibandronowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku Osagrand, problemy z przełykiem (przewód łączący jamę ustną z żołądkiem), takie jak zwężenie przełyku lub utrudnione przełykanie, nie możesz stać lub siedzieć w wyprostowanej pozycji przynajmniej przez jedną godzinę (60 minut), małe stężenie wapnia we krwi, niedobór witaminy D, zaburzenia czynności nerek. Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty, a szczególnie o: suplementach uzupełniających zawierających wapń, magnez, żelazo lub glin (ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że wpłyną na skuteczność leku Osagrand); kwasie acetylosalicylowym i innych niesteroidowych lekach przeciwzapalnych (NLPZ) (w tym o ibuprofenie, diklofenaku sodowym, naproksenie) mogą podrażniać żołądek i jelita. Bisfosfoniany (jak Osagrand) mogą wywierać podobne działanie. Należy zatem zachować szczególną ostrożność przyjmując leki przeciwbólowe lub przeciwzapalne podczas leczenia lekiem Osagrand. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Skutki uboczne:

Często: ból głowy, zgaga, ból brzucha (związany z „zapaleniem żołądka i jelit” lub „zapaleniem żołądka”), niestrawność, nudności, biegunka lub zaparcia, wysypka, bóle lub sztywność mięśni, stawów lub pleców, objawy grypopodobne (w tym gorączka, drżenie i dreszcze, uczucie dyskomfortu, zmęczenie, ból kości i pobolewania mięśni oraz stawów), zmęczenie. Niezbyt często: ból kości, uczucie osłabienia, zawroty głowy, wzdęcia z oddawaniem gazów. Rzadko: reakcje nadwrażliwości; obrzęk twarzy, warg i jamy ustnej, świąd, ból lub zapalenie oczu. Bardzo rzadko: stan obejmujący zmiany dotyczące kości w jamie ustnej zwany "martwicą kości szczęki". Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Producent

ZENTIVA
Bonifraterska 17
Warszawa

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl