Clarzole - Letrozolum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania

Lek Clarzole jest stosowany w zapobieganiu nawrotowi raka piersi. Może być stosowany jako leczenie pierwszego rzutu po operacji piersi lub po pięcioletnim leczeniu tamoksyfenem. Lek Clarzole jest również stosowany w zapobieganiu przerzutom guza do innych części ciała u pacjentek z zaawansowanym rakiem piersi.

 

Lek Clarzole może być stosowany tylko w przypadku: raka piersi z dodatnimi receptorami estrogenowymi i tylko u kobiet po menopauzie tzn. po zakończeniu miesiączkowania.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą lub innym płynem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na letrozol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Clarzole, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, osteoporozę.

 

Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży lub karmienia piersią.