×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Azomyr (syrop) - Desloratadinum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład desloratadyna
Postać roztwór doustny
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Alergologia
Działanie przeciwalergiczne

Wskazania do stosowania

Łagodzenie objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa, pokrzywką.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek może być przyjmowany niezależnie od posiłków.

Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania preparatu Azomyr roztwór doustny u dzieci w wieku poniżej 1 roku nie zostało ustalone.

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na substancję czynną, loratadynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, ciężką niewydolność nerek, nietolerancję cukrów (lek zawiera sorbitol).

Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

Zawroty głowy, senność, bezsenność, reakcje alergiczne, kołatanie serca, ból brzucha, nudności, wymioty, rozstrój żołądka, biegunka, bóle mięśni, omamy, drgawki, niepokój z nadmierną aktywnością ruchową, zaburzenia czynności wątroby.

Lek stosowany zgodnie zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną. Bardzo rzadko, u niektórych osób, występuje senność, która może wpływać na ich zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych lub obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.