Singulair Mini - Montelukastum natricum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład sól sodowa montelukastu
Postać granulat
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Alergologia
Choroby płuc
Działanie przeciwzapalne
przeciwastmatyczne

Wskazania:

Lek stosowany w celu zapobiegania występowaniu objawów astmy. Zapobieganie zwężeniu dróg oddechowych wywołanych wysiłkiem fizycznym.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek należy przyjmować codziennie wieczorem, niezależnie od posiłków. Lek może być podany bezpośrednio lub po wymieszaniu z łyżką miękkiego pokarmu zimnego lub o temperaturze pokojowej. Po wymieszaniu granulatu z pokarmem należy całą dawkę niezwłocznie (w ciągu 15 minut) podać dziecku. Nie przechowywać granulatu zmieszanego z pokarmem w celu podania w późniejszym czasie. Leku nie jest przeznaczony do podawania w postaci rozpuszczonej w płynie.   Preparat przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat.   Uwaga! Uwaga preparat nie jest przeznaczony do leczenia nagłych napadów duszności.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: biegunka, nadpobudliwość ruchowa, astma, łuszczenie się i świąd skóry, wsypka. Ponadto ból brzucha, ból głowy, nadmierne pragnienie.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na motelukast lub jakąkolwiek substancję pomocniczą.   Gdy Twoje dziecko przyjmuje fenobarbital, fenytoinę, ryfampicynę. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych przez Twoje dziecko lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.