Sandoglobulin P - Immunoglobulinum humanum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład immunoglobulina
Postać proszek do sporządzania roztworu
Kategoria Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)
Specjalności Immunologia kliniczna
Choroby zakaźne i pasożytnicze
Działanie immunomodulujące

Wskazania:

Zakażenia u chorych z pierwotnymi i wtórnymi niedoborami odporności, ciężkie zakażenia bakteryjne i wirusowe, choroby o podłożu immunologicznym.

Dawkowanie:

Dożylnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.

Możliwe skutki uboczne:

Objawy nadwrażliwości w czasie wlewu, ból i zawroty głowy, zmęczenie, gorączka, poty, dreszcze, nudności, wymioty, bóle brzucha, przyspieszenie akcji serca, zaczerwienienie skóry.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy przyjmujesz inne leki. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.