Oftarinol - Natrii chloridum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład chlorek sodu
Postać płyn
Kategoria Różne
Specjalności Okulistyka
Medycyna rodzinna
Działanie oczyszczające

Wskazania:

Podrażnienia oka wywołane kolorowymi i pielęgnacyjnymi kosmetykami, długotrwałe noszenie soczewek kontaktowych, przemywanie oka po zdjęciu soczewek,  podrażnienia spowodowane wysokim stężeniem alergenów (np, kurz, pyłek), pielęgnacja niemowląt - do przemywania przy codziennych zabiegach higienicznych, przy zaburzeniach drożności dróg łzowych (gdy gromadzi się ropna wydzielina w worku spojówkowym i bardzo łatwo dochodzi do sklejania powiek), podrażnienia spowodowane zadymieniem lub zapyleniem (np. w dyskotece, pubie), w celu oczyszczenia oka przed podaniem innego leku okulistycznego.

Dawkowanie:

Dawkowanie według potrzeb. Aplikacja: przed użyciem ukręcić końcówkę pojemnika nie dotykając końcówki zakraplacza. Rozchylić powieki. Przemyć oko płynem bezpośrednio z pojemnika lub przy użyciu kieliszka. Po użyciu niezwłocznie zamknąć pojemnik nakładając ukręconą końcówkę do oporu. Nie należy go jednak stosować bezpośrednio po innych lekach wkraplanych do oka. Nie dotykać powieki końcówką zakraplacza. Trwałość roztworu po otwarciu pojemnika – nie dłużej niż 24 godziny.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.