Korzeń lukrecji, zioło pojedyncze, (Kawon),50 g
Zioła do zaparzania.
100g produktu zawiera 100g korzeni lukrecji
W kaszlu towarzyszącym nieżytom górnych dróg oddechowych jako środek wykrztuśny. Stosowany jest również pomocniczo w chorobie wrzodowej żołądka.
Stosuje się doustnie w postaci odwaru. Dorośli: 1 łyżeczkę korzeni zalać 1/2 szklanki zimnej wody, gotować powoli pod przykryciem 5-7 minut, odstawić na 15 minut, przecedzić. Pić po 1/2 szklanki odwaru do 3 razy dziennie między posiłkami w chorobie wrzodowej żołądka lub do 2 razy dziennie po jedzeniu jako środek wykrztuśny.
Choroby wątroby połączone z zastojem żółci, marskość wątroby, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia równowagi wodno elektrolitowej, np. hipokaliemia, ciężka niewydolność nerek, ciąża, karmienie piersią.
Przy dłuższym stosowaniu i wyższym dawkowaniu mogą wystąpić objawy charakterystyczne dla przedawkowania kortykoidów w postaci zatrzymania sodu i wody oraz utraty potasu z nadciśnieniem tętniczym, obrzekami rąk i nóg, wzrostem masy ciała i hipokaliemia oraz w rzadkich przypadkach mioglobinurią. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.
Interakcje: Utrata potasu może się zwiększyć pod wpływem innych leków, np. leków moczopednych, leków przeczyszczających, kortykosteroidów. Przyjmowanie odwaru z korzenia lukrecji zwiększa wrażliwość na glikozydy naparstnicy oraz wpływa na działanie środków przeciwarytmicznych. W przypadku stosowania któregokolwiek z wymienionych leków przed zastosowaniem odwaru z korzeni lukrecji należy poradzić się lekarza.
Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
- zastosowanie i działanie
Skład: |
|
|
Działanie : |
|
|
Portal Dbam o Zdrowie / Przeziębienie i grypa / Kaszel mokry
Portal Dbam o Zdrowie / Problemy pokarmowe, hemoroidy
Portal Dbam o Zdrowie / Problemy pokarmowe, hemoroidy / Choroby żołądka
Portal Dbam o Zdrowie / Zioła i herbaty
Portal Dbam o Zdrowie / Przeziębienie i grypa / Kaszel mokry / Zioła









