Zamów leki onlinePoradnik o zdrowiuAplikacja mobilnaMaraton InspiracjiŁódź Maraton AptekiLekarze
Rozmiar tekstu:

Gripex Max, tabletki powlekane, 10 szt

Gripex Max, tabletki powlekane, 10 szt
Cena w doz.pl:
12.95 zł
Dodaj do przechowalni | Poinformuj o promocji

Preparat łagodzi objawy przeziębienia i grypy.

O produkcie
Encyklopedia
Inne dawki / opakowania
Podobne produkty
Pytania do Farmaceuty
Producent:
US PHARMACIA WROCLAW
Typ preparatu:
bez recepty
Przechowywanie:
Temperatura pokojowa
Refundowany:
Nie
Encyklopedia leków:
Skład

1 tabletka zawiera paracetamol 500 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg oraz bromowodorem dekstrometorfanu 15 mg oraz substancje pomocnicze: powidon, celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, skrobia żelowana, kwas stearynowy, krzemu dwutlenek koloidalny.
Otoczka: hydroksypropylometyloceluloza, tytanu dwutlenek, lak glinowy z tartrazyną, makrogol 400.
nadruk: szelak, żelaza tlenek czarny, alkohol N-butylowy, alkohol izopropylowy, amonu wodorotlene, glikol propylenowy.

Działanie

Gripex Max zawiera specjalnie dobrane składniki w maksymalnych dawkach:

  • paracetamol - zwalcza dokuczliwą gorączkę oraz bóle głowy, mięśni i gardła
  • pseudoefedryna - zwalcza uciążliwy katar i ułatwia swobodne oddychanie
  • dekstrometorfan - hamuje odruch kaszlowy, łagodzi podrażnienie dróg oddechowych.
Wskazania

Krótkotrwałe leczenie nasilonych objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych takich jak: gorączka, bóle głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe, katar, suchy kaszel.

Dawkowanie

Stosować doustnie u dorosłych i dzieci od 12 lat: 1 do 2 tabletek 3-4 razy na dobę. Nie przekraczać dawki 8 tabletek na dobę.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Wrodzony niedobór G-6-PD, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, ciężkie nadciśnienie tętnicze, choroba
niedokrwienna serca, astma oskrzelowa, choroba alkoholowa, przewlekły kaszel z odkrztuszaniem wydzieliny, niewydolność oddechowa lub ryzyko
jej wystąpienia. Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Okres karmienia piersią. Wiek do 12 roku życia.

Działania niepożądane:

Mogą wystąpić: zawroty głowy, senność, zmęczenie, omamy, skórne reakcje nadwrażliwości (zaczerwienienie skóry, wysypka, świąd), obrzęk
naczynioruchowy, duszność, zwiększona potliwość, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi (aż do wstrząsu), napad astmy oskrzelowej, nudności,
wymioty, zaparcie, ból brzucha, uszkodzenie wątroby, zaburzenia nastroju, agranulocytoza, trombocytopenia, kolka nerkowa, martwica
brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa, zaburzenia oddawania moczu lub zatrzymanie moczu, szczególnie u pacjentów z
przerostem gruczołu krokowego. U pacjentów wrażliwych obserwowano nieznaczne podwyższenie ciśnienia krwi i przyspieszenie czynności serca.

Uwagi:

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:
Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 1 822 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie.
Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Gripex Max - Paracetamolum, Pseudoephedrini hydrochloridum, Dextromethorphani hydrobromidum - zastosowanie i działanie

Skład:
Postać:
tabletki powlekane
Kategoria:
Specjalności:
Działanie :
Wskazania:
Krótkotrwałe leczenie nasilonych objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych (gorączka, katar, suchy kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).
Dawkowanie:
Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę. Maksymalnie 8 tabletek na dobę.
Możliwe skutki uboczne:
Zawroty głowy, senność, zmęczenie, omamy, skórne reakcje nadwrażliwości (zaczerwienienie skóry, wysypka, świąd), obrzęk naczynioruchowy, duszność, zwiększona potliwość, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, napad astmy oskrzelowej, nudności, wymioty, zaparcie, ból brzucha, uszkodzenie wątroby, zaburzenia nastroju, zmiany obrazu krwi, kolka nerkowa, zaburzenia pracy nerek, zaburzenia oddawania moczu lub zatrzymanie moczu, szczególnie u pacjentów z przerostem gruczołu krokowego. U pacjentów wrażliwych obserwowano nieznaczne podwyższenie ciśnienia krwi i przyspieszenie czynności serca.   Lek upośledza sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.
Poinformuj lekarza:
Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, ciężkie zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, ciężkie nadciśnienie tętnicze, chorobę niedokrwienną serca, astmę oskrzelową, przewlekły kaszel z odkrztuszaniem wydzieliny, przewlekłe choroby dróg oddechowych.   Gdy przyjmujesz inne leki zawierające paracetamol, leki przeciwzakrzepowe, leki nasenne, leki przeciwpadaczkowe, rifampicynę, inhibitory MAO, leki przeciwdepresyjne, glikozydy nasercowe.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży stosować wyłącznie w przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci Portalu Dbam o Zdrowie.



Nie masz konta? Zarejestruj się
2012-12-24 07:01
Witam, mam pytanie odnośnie wpływu tabletek gripex max na tabletki antykoncepcyjne Yasminelle. Mianowicie czy gripex max osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych? Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam Marta

Przyjmowane leki: gripex max Płeć: kobieta Wiek: 27
Szanowna Pani, Nie. Ten preparat nie wpływa na skuteczność hormonalnej antykoncepcji. Z poważaniem - farmaceuta www.doz.pl

Kupujący Gripex Max, tabletki powlekane, 10 szt kupowali także:

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.
Widzisz błąd w opisie? Zaloguj się, aby poinformować redakcję doz.pl

Twój koszyk Przechowalnia

Suma: 0 zł
Brak produktów w koszyku.
DARMOWA DOSTAWA W 24-72h
Zamknij [X]

Zaloguj się do swojego profilu!

Wprowadź w pola poniżej swój login i hasło.
Email:
Hasło:
Masz konto na Facebooku? Zaloguj się przy pomocy profilu Facebook i zamów leki!
Zaloguj się
Nie masz konta?
Załóż je bezpłatnie już dziś.
Nie pamiętasz hasła?
Skorzystaj z opcji przypomnienia.
Zamknij [X]
Wylogowanie
W Twoim koszyku znajduje się zamówienie na 0 produkty, które nie zostało skierowane do realizacji w aptece.
Czy na pewno chcesz się wylogować?

Portal Dbam o Zdrowie - leki, suplementy, akcesoria

Wiedza o zdrowiu

Dbam o Zdrowie

Darmowa Infolinia

Katalog Zaufaj ApteceDla uczniów, studentówLeki na receptęAkcesoriaCiąża i dzieckoDermokosmetykiDla alergikówDla cukrzykówDla sportowcówDrogi moczoweHomeopatiaKosmetykiMięśnie i stawyNa kacaOczy - krople, soczewki, okularyOdchudzanie i oczyszczaniePamięć, koncentracjaPielęgnacja skóryProblemy pokarmowe, hemoroidyPrzeciwbólowePrzeziębienie i grypaRzuć palenieSeks, zdrowie intymneSerce, krążenieSpokojny senSprzęt medyczny i rehabilitacyjnyStomatologiaStres, poprawa nastrojuŚrodki opatrunkowe i higieniczneTesty diagnostyczneWitaminy i minerałyWzmacniające odpornośćZdrowe nogi, stopyZestawy promocyjneZioła i herbatyŻywnośćAktualnościCzytelniaEncyklopedia lekówEncyklopedia ziółEncyklopedia zdrowiaO nasPomocKontaktRegulaminNota prawnaKarta PodarunkowaFundacja Dbam o Zdrowie
800 111 204
lub (42) 613 31 71
Pisz na adres: pomoc@doz.pl

DOZ.PL - Portal Dbam o Zdrowie
Copyright (C) DOZ.PL Sp. z o.o. 2007 - 2013
Zbąszyńska 3, 91-342 Łódź
NIP 537-249-29-24, KRS 301254
Infolinia: 800 111 204

Redakcja doz.pl

Piotr Gmurek
tel: +48 (42) 200 71 31pgmurek@doz.pl

Reklama w doz.pl

Ewa Dudekedudek@doz.plreklama@doz.pl

Współpraca z producentami

Michał Kudłacikmkudlacik@doz.pl

Współpraca

Jesteś producentem, farmaceutą?Kliknij tutaj