Lactovaginal, kapsułki dopochwowe, 10 szt

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
24.05 zł
 • Producent:IBSS BIOMED SA
 • Typ preparatu:bez recepty
 • Przechowywanie: Lodowka
 • Refundowany:Nie
 • Encyklopedia: Lactovaginal


Szczegółowy opis produktu

Lactovaginal to lek dostępny bez recepty stosowany dopochwowo w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy. Lactovaginal polecany jest przy takich dolegliwościach jak upławy, stany zapalne okolic intymnych oraz po leczeniu środkami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi oraz przeciwgrzybiczymi. Lactovaginal warto również stosować profilaktycznie, gdyż zaburzenie równowagi mikrobiologicznej pochwy może prowadzić do różnego rodzaju infekcji pochwy: bakteryjnej waginozy, grzybicy pochwy (kandydozy) lub zakażenia bakteriami pochodzącymi z przewodu pokarmowego.


Skład

1 kapsułka zawiera:

 • Substancja czynna: około 1010 (w tym nie mniej niż 108 CFU - jednostek tworzących kolonię) pałeczek Lactobacillus rhamnosus 573,

 • Substacje pomocnicze: odtłuszczone mleko w proszku, sacharoza, L-glutaminian sodu, skrobia ziemniaczana, stearynian magnezu, mannitol.

Skład kapsułki:

 • żelatyna,

 • dwutlenek tytanu.

Działanie

Na podstawie badań klinicznych wykazano, że zastosowanie leku Lactovaginal po uprzednim leczeniu stanów zapalnych pochwy lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi oraz przeciwgrzybiczymi powoduje zmniejszenie liczby patogenów, przywrócenie naturalnej równowagi mikrobiologicznej w pochwie oraz normalizację wydzieliny z pochwy.

Wskazania

Lactovaginal stosuje się w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy.

Lek zaleca się stosować:

 • profilaktycznie

 • w stanach zapalnych narządów rodnych; po leczeniu lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybiczymi

 • przy występowaniu upławów

Dawkowanie

Zazwyczaj stosowana dawka leku Lactovaginal to od 1 do 2 kapsułek na dobę (dopochwowo, jedną rano, a drugą na noc) przez 1 tydzień. W razie potrzeby, leczenie należy powtórzyć. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przeciwwskazania:

 • jeśli u pacjentki występuje uczulenie na którykolwiek ze składników leku.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, lek Lactovaginal może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Lek jest dobrze tolerowany. Bardzo rzadko, tj. rzadziej niż u 1 pacjentki na 10 000, mogą wystąpić miejscowe działania niepożądane, takie jak: swędzenie, pieczenie, zwiększona wydzielina z pochwy.
Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Uwagi:

Stosowanie leku Lactovaginal z innymi lekami.
 

Leku Lactovaginal nie należy stosować jednocześnie z lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybicznymi ( z wyjątkiem metronidazolu i kotrimoksazolu), ponieważ mogą one zabijać pałeczki L. rhamnosus 573 lub hamować ich wzrost.

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 1 969 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Lactovaginal - Lactobacillus rhamnosus 573 - zastosowanie i działanie

Skład:

pałeczki Lactobacillus rhamnosus 573

Postać:

kapsułki dopochwowe

Kategoria:

Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo

Działanie :

odtwarza właściwą florę bakteryjną pochwy

Wskazania:

Lactovaginal stosuje się w celu przywrócenia lub uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy. Preparat zaleca się stosować: profilaktycznie, w stanach zapalnych narządów rodnych; po leczeniu lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybiczymi; przy występowaniu upławów.

Dawkowanie:

Kapsułkę należy umieścić głęboko w pochwie zachowując zasady higieny osobistej. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, należy stosować od 1 do 2 kapsułek dziennie (jedną rano, a drugą na noc) przez 1 tydzień. W razie potrzeby leczenie należy powtórzyć.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko mogą wystąpić miejscowe działania niepożądane, takie jak: swędzenie, pieczenie, zwiększona wydzielina z pochwy. Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu, ciężkie zaburzenia układu immunologicznego. Gdy stosujesz leki przeciwbakteryjne, przeciwrzęsistkowe lub przeciwgrzybicze. Leku Lactovaginal nie należy stosować jednocześnie z lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybiczymi (z wyjątkiem metronidazolu i kotrimoksazolu), ponieważ mogą one zabijać pałeczki Lactobacillus rhamnosus 573 lub hamować ich wzrost. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

1. Czy stosując lek Lactovaginal można starać się o dziecko? Jak nie to po jakim okresie można zacząć?
Przyjmowane inne leki: Lactovaginal

Płeć pacjenta: kobieta
Wiek pacjenta: 27

Szanowna Pani, Biorąc pod uwagę fakt, że Lactovaginal zawiera fizjologiczną florę, nie widzę osobiście przeciwwskazań. Oczywiście, jeśli zajdzie Pani w ciążę, należy preparat odstawić, chyba, że ginekolog zaleci inaczej. Z poważaniem- farmaceuta www.doz.pl

2. Czy stosując Lactovaginal można się udać do ginekologa?

Płeć pacjenta: kobieta
Wiek pacjenta: 34

Szanowna Pani, Na dzień przed wizytą należy zrezygnować z dopochwowego stosowania kapsułek. Z poważaniem - farmaceuta www.doz.pl

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus