Zamów leki onlinePoradnik o zdrowiuAplikacja mobilnaMaraton InspiracjiŁódź Maraton AptekiLekarze

Ulotka leku - dawkowanie, działanie, zastosowanie

Rozmiar tekstu:

MIG - Ibuprofenum - zastosowanie i działanie lecznicze

Podstawowe informacje
Skład: ibuprofen
Postać: tabletki powlekane
Kategoria: Układ mięśniowo-szkieletowy
Specjalności: Medycyna rodzinna
Działanie : przeciwbólowe
przeciwzapalne
przeciwgorączkowe

Zobacz zioła o podobnym działaniu:
przeciwbólowe
przeciwzapalne
przeciwgorączkowe
Opis rozszerzony leku
Wskazania: Bóle różnego pochodzenia o słabym do umiarkowanego nasileniu, np. bolesne miesiączkowanie, bóle głowy, zębów, mięśni, bóle pourazowe, nerwobóle. Gorączka różnego pochodzenia.

Dawkowanie: Doustnie. Lek przyjmować podczas lub po posiłku. Tabletki można dzielić (tabletkę przełamać na pół wzdłuż rowka dzielącego). Dzieci w wieku 6-9 lat (waga ciała 20-29 kg) jednorazowo 1/2 tabletki powlekanej (co odpowiada 200 mg ibuprofenu); maksymalna dawka dobowa 1,5 tabletki powlekanej (co odpowiada 600 mg ibuprofenu). Dzieci w wieku 10-12 lat (30-39kg) jednorazowo 1/2 tabletki powlekanej (co odpowiada 200 mg ibuprofenu); maksymalna dawka dobowa 2 tabletki powlekane (co odpowiada 800 mg ibuprofenu). Młodzież powyżej 12 roku życia i dorośli jednorazowo 1/2-1 tabletka powlekana (co odpowiada 200-400 mg ibuprofenu); maksymalna dawka dobowa 3 tabletki powlekane (co odpowiada 1200 mg ibuprofenu). Po zastosowaniu maksymalnej dawki pojedynczej, następną dawkę należy przyjąć nie wcześniej niż po upływie 6 godzin.   Uwaga! Nie należy stosować leku MIG u dzieci w wieku poniżej 6 lat lub o masie ciała poniżej 20 kg.   Uwaga! Preparat przeznaczony do stosowania doraźnego. Nie stosować leku dłużej niż 4 dni bez konsultacji z lekarzem.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne: Często: zaburzenia żołądkowo-jelitowe (zgaga, ból brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia, biegunka, zaparcia oraz niewielkie krwawienia z przewodu pokarmowego, które w pojedynczych przypadkach mogą prowadzić do niedoboru czerwonych ciałek krwi). Niebyt często : ból głowy, zawroty głowy, nadmierne pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie; zaburzenia widzenia; choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnic. Rzadko szumy uszne. Reakcje nadwrażliwości.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność, zawroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy (czynną lub przebytą), astmę, skazę krwotoczną, ciężkie schorzenia wątroby i/lub nerek.   Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki moczopędne, leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi, leki przeciwzakrzepowe, preparaty litu, metotreksat, kortykosteroidy, zydowudynę.   Gdy jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Nie należy stosować leku u kobiet w ciąży, zwłaszcza w III trymestrze. Podczas krótkotrwałego stosowania preparatu MIG przerywanie karmienia piersią nie jest zazwyczaj konieczne. Jednak podczas dłuższego stosowania lub w przypadku stosowania dużych dawek przerwanie karmienia powinno zostać rozważone.

Preparaty dostępne w sprzedaży:
MIG, 400 mg, tabletki powlekane, 10 szt
MIG, 400 mg, tabletki powlekane, 20 szt


Preparaty podobne:
Ibum forte, kapsułki elastyczne, 400 mg, 12 szt
Ibupar forte, tabletki powlekane, 400 mg, 10 szt
Ibuprom Max, tabletki drażowane, 400 mg, 12 szt
Nurofen Forte, tabletki powlekane, 400 mg, 12 szt.
Nurofen Express Forte (Ultra Forte), 400 mg, kapsułki elastyczne, 10 szt
Aprofen Forte, 400 mg, tabletki powlekane, 10 szt
Ibalgin Maxi, 400 mg, tabletki powlekane, 12 szt.
Ibuprofen Aflofarm, 400mg, tabletki drażowane, 20szt
Ibuprom Duo, 400 mg, tabletki powlekane, 12 szt
Iburion, 400 mg, tabletki powlekane, 10 szt
Nurofen Express TAB 400mg (Migrenol Forte), tabletki powlekane, 400 mg, 12 szt

TAGI:  ból głowy ból zębów lek przeciwbólowy przeziębienie

UWAGA!

Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.

Twój koszyk Przechowalnia

Suma: 0 zł
Brak produktów w koszyku.
DARMOWA DOSTAWA W 24-72h

Zapytaj farmaceutę

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci Portalu Dbam o Zdrowie.



Nie masz konta? Zarejestruj się
Zamknij [X]

Zaloguj się do swojego profilu!

Wprowadź w pola poniżej swój login i hasło.
Email:
Hasło:
Masz konto na Facebooku? Zaloguj się przy pomocy profilu Facebook i zamów leki!
Zaloguj się
Nie masz konta?
Załóż je bezpłatnie już dziś.
Nie pamiętasz hasła?
Skorzystaj z opcji przypomnienia.
Zamknij [X]
Wylogowanie
W Twoim koszyku znajduje się zamówienie na 0 produkty, które nie zostało skierowane do realizacji w aptece.
Czy na pewno chcesz się wylogować?

Portal Dbam o Zdrowie - leki, suplementy, akcesoria

Wiedza o zdrowiu

Dbam o Zdrowie

Darmowa Infolinia

Katalog Zadbaj o zdrowy wypoczynekKatalog Zaufaj ApteceLato i podróżeLeki na receptęAkcesoriaCiąża i dzieckoDermokosmetykiDla alergikówDla cukrzykówDla sportowcówDrogi moczoweHomeopatiaKosmetykiMięśnie i stawyNa kacaOczy - krople, soczewki, okularyOdchudzanie i oczyszczaniePamięć, koncentracjaPielęgnacja skóryProblemy pokarmowe, hemoroidyPrzeciwbólowePrzeziębienie i grypaRzuć palenieSeks, zdrowie intymneSerce, krążenieSpokojny senSprzęt medyczny i rehabilitacyjnyStomatologiaStres, poprawa nastrojuŚrodki opatrunkowe i higieniczneTesty diagnostyczneWitaminy i minerałyWzmacniające odpornośćZdrowe nogi, stopyZestawy promocyjneZioła i herbatyŻywnośćAktualnościCzytelniaEncyklopedia lekówEncyklopedia ziółEncyklopedia zdrowiaO nasPomocKontaktRegulaminNota prawnaKarta PodarunkowaFundacja Dbam o Zdrowie
800 111 204
lub (42) 613 31 71
Pisz na adres: pomoc@doz.pl

DOZ.PL - Portal Dbam o Zdrowie
Copyright (C) DOZ.PL Sp. z o.o. 2007 - 2013
Zbąszyńska 3, 91-342 Łódź
NIP 537-249-29-24, KRS 301254
Infolinia: 800 111 204

Redakcja doz.pl

Piotr Gmurek
tel: +48 (42) 200 71 31pgmurek@doz.pl

Reklama w doz.pl

Ewa Dudekedudek@doz.plreklama@doz.pl

Współpraca z producentami

Michał Kudłacikmkudlacik@doz.pl

Współpraca

Jesteś producentem, farmaceutą?Kliknij tutaj