Lekopedia

Encyklopedia leków dostarczy Ci wyczerpujących informacji o działaniu, składnikach, zastosowaniu i dawkowaniu lekarstw i suplementów diety. By znaleźć interesujący Cię preparat, skorzystaj z wyszukiwarki leków lub wybierz specjalność z listy poniżej. W wyszukiwarce możesz również wyszukać substancje czynne leków.

Alfabetycznie

1 2 4 5 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Ż

Ulotka leku - dawkowanie, działanie, zastosowanie

Forlax - Macrogolum - zastosowanie i działanie lecznicze

Podstawowe informacje
Skład makrogol
Postać proszek do sporządzania roztworu
Kategoria Przewód pokarmowy i metabolizm
Specjalności Gastroenterologia Medycyna rodzinna
Działanie przeczyszczające
OFERTA PORTALU doz.pl
Opis rozszerzony leku

Wskazania:

Objawowe leczenie zaparć u dorosłych i dzieci w wieku od 8 lat. Preparat może być stosowany jedynie w krótkotrwałym leczeniu wspomagającym.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 1-2 saszetki raz na dobę, rano. Dzieci od 8 lat: 1 saszetka na dobę, rano. Efekt działania występuje po 24-48 godzin od podania preparatu. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance wody.

Możliwe skutki uboczne:

Często: wzdęcia, ból brzucha, nudności, biegunka. Niezbyt często: wymioty.

Poinformuj lekarza:

Gdy występują u Ciebie bóle brzucha o nieznanej przyczynie, ciężka choroba zapalna jelit lub zwiększone ryzyko perforacji przewodu pokarmowego. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Preparaty dostępne w sprzedaży:

Forlax 10 g, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 10 saszetek Forlax 10 g, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 20 saszetek Forlax 10 g, proszek do sporządzenia roztworu (import równoległy), 20 saszetek Forlax 10 g, proszek do sporządzenia roztworu (import równoległy),10 saszetek

Preparaty podobne:

Forlax 10 g, proszek do sporzadzania roztworu doustnego, 10 saszetek Moxalole, proszek do sporzadzania roztworu doustnego, 10 saszetek Forlax 10 g, proszek do sporzadzania roztworu doustnego, 20 saszetek Moxalole, proszek do sporzadzania roztworu doustnego, 20 saszetek Lactulose-MIP, syrop, (9,75 g / 15 ml), 200 ml Mentho-Paraffinol, plyn, (Hasco), 125 g Forlax 10 g, proszek do sporzadzenia roztworu (import rownolegly),10 saszetek Mentholaxin, plyn, (Farmina), 125 g Duphalac, (667 mg/ml), roztwor doustny, 150 ml

Poradź się
specjalisty

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci i lekarze Dbam o Zdrowie

Zaloguj się

Nie masz konta?

Zarejestruj się

Zespół jelita drażliwego

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.