Zamów leki onlinePoradnik o zdrowiuAplikacja mobilnaMaraton InspiracjiŁódź Maraton AptekiLekarze

Ulotka leku - dawkowanie, działanie, zastosowanie

Rozmiar tekstu:

Etopiryna - Acidum acetylsalicylicum, Coffeinum, Ethenzamidum - zastosowanie i działanie lecznicze

Podstawowe informacje
Skład: kwas acetylosalicylowy
kofeina
etenzamid
Postać: tabletki
Kategoria: Ośrodkowy układ nerwowy
Specjalności: Medycyna rodzinna
Działanie : przeciwbólowe
przeciwzapalne

Zobacz zioła o podobnym działaniu:
przeciwbólowe
przeciwzapalne
Opis rozszerzony leku
Wskazania: Ból głowy i inne bóle o umiarkowanym nasileniu, zwłaszcza pochodzenia zapalnego.

Dawkowanie: Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 13 roku życia 1-2 tabletki jednorazowo lub w razie potrzeby tę samą dawkę co 8 godzin, po posiłku, popijając dużą ilością wody. Nie stosować więcej niż 4 g kwasu acetylosalicylowego na dobę. Preparatu nie należy stosować dłużej niż kilka dni. U pacjentów w podeszłym wieku należy stosować mniejsze dawki i zwiększyć odstępy w podawaniu. Preparat nie powinien być podawany dzieciom poniżej 13 roku życia.

Możliwe skutki uboczne: Niestrawność, zgaga, uczucie pełności w nadbrzuszu, nudności, wymioty, brak łaknienia, bóle brzucha, krwawienia, uszkodzenie śluzówki żołądka, zaostrzenie (nawrót) choroby wrzodowej, szumy uszne (pierwszy objaw zatrucia salicylanami), odwracalna utrata słuchu, białkomocz, zaburzenia funkcji układu krwiotwórczego.

Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, zaburzenia krzepnięcia krwi, skłonność do krwawień z nosa, zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej krwi, choroby nerek, astmę. Gdy przyjmujesz  inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, doustne leki przeciwcukrzycowe i przeciwzakrzepowe, leki trombolityczne, digoksynę. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Preparaty dostępne w sprzedaży:
Etopiryna tabletki od bólu głowy, 50 szt, fiolka
Etopiryna, tabletki 6 szt
Etopiryna, tabletki, 10 szt
Etopiryna, tabletki, 30 szt


Preparaty podobne:
Flucontrol Symptom, tabletki,10 szt.
Etopiryna tabletki od bólu głowy, 50 szt, fiolka
Coffepirine Tabletki od bólu głowy, 6 szt
Etopiryna, tabletki 6 szt
Kopiryna, tabletki, 12 szt
Solpadeine, tabletki, 12 szt
Etopiryna, tabletki, 30 szt
Apap Extra, tabletki powlekane, (500 mg + 65 mg), 10 szt
Apap Extra, (500 mg+65 mg), tabletki powlekane, 24szt
Panadol Extra, tabletki powlekane, 8 szt
Apap Extra, (500 mg+65 mg), tabletki powlekane, 50 szt, butelka
Panadol Extra, tabletki powlekane, 24 szt
Aspirin C, tabletki musujące, 400 mg + 240 mg, 10 szt
Aspirin C, tabletki musujące, 400 mg + 240 mg, 20 szt
Acenol Forte, tabletki, 500 mg, 20 szt.
Alka-Prim, tabletki musujące, 10 szt
Alka-Seltzer, tabletki musujące, 10 szt
Anapran Neo, tabletki powlekane, 220 mg, 10 szt
Ascalcin, tabletki musujące, 12 szt
Asprocol, tabletki, 10 szt
Asprocol, tabletki, 20 szt
Cefalgin, tabletki, 10 szt
Codipar, tabletki, 500 mg, 6 szt
Codipar, tabletki, 500 mg, 50 szt
Codipar, tabletki, 500 mg, 24 szt
Efferalgan Forte, 1 g, tabletki musujące, 8 szt
Encopirin, tabletki powlekane dojelitowe, 325 mg, 30 szt
Gripex Control, tabl., 12 szt.
Encopirin, tabletki powlekane dojelitowe, 325 mg, 100 szt
Ibum forte, kapsułki elastyczne, 400 mg, 12 szt
Ibupar forte, tabletki powlekane, 400 mg, 10 szt
Ibalgin Maxi, 400 mg, tabletki powlekane, 24 szt
Ibuprom Max, tabletki drażowane, 400 mg, 12 szt
Ibum forte, 400 mg, kapsułki, 36 szt
Ibuprom Sprint Caps, kapsułki elastyczne, 200 mg, 10 szt
Ibuprom Max, 400 mg, tabletki drażowane, 48 szt., butelka
Ifenin Forte, 400 mg, tabletki powlekane, 24 szt
Ibuprom Max, tabletki drażowane, 400 mg, 24 szt
Ibuprom Sprint Caps, 200 mg, kapsułki elastyczne, 24 szt
MIG, 400 mg, tabletki powlekane, 10 szt
Naxii 220 mg, tabletki powlekane, 10 szt.
Nurofen Plus, tabletki powlekane, 12 szt
MIG, 400 mg, tabletki powlekane, 20 szt
Nurofen Ultima, 200mg+500mg, tabletki powlekane, 12 szt
Naxii, 220 mg, tabletki powlekane, 20 szt
Nurofen Express Forte (Ultra Forte), 400 mg, kapsułki elastyczne, 10 szt
Nurofen Ultima, 200mg+500mg, tabletki powlekane, 24 szt
Saridon, tabletki, 10 szt
Nurofen Express Forte (Ultra Forte), 400 mg, kapsułki elastyczne, 20 szt
Paracetamol 0.5, tabletki (Polfa Łódź), 500 mg, 20 szt
Saridon, tabletki, 20 szt

TAGI:  głowa ból głowy lek przeciwzapalny lek przeciwbólowy

UWAGA!

Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.

Twój koszyk Przechowalnia

Suma: 0 zł
Brak produktów w koszyku.
DARMOWA DOSTAWA W 24-72h

Zapytaj farmaceutę

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci Portalu Dbam o Zdrowie.



Nie masz konta? Zarejestruj się
Zamknij [X]

Zaloguj się do swojego profilu!

Wprowadź w pola poniżej swój login i hasło.
Email:
Hasło:
Masz konto na Facebooku? Zaloguj się przy pomocy profilu Facebook i zamów leki!
Zaloguj się
Nie masz konta?
Załóż je bezpłatnie już dziś.
Nie pamiętasz hasła?
Skorzystaj z opcji przypomnienia.
Zamknij [X]
Wylogowanie
W Twoim koszyku znajduje się zamówienie na 0 produkty, które nie zostało skierowane do realizacji w aptece.
Czy na pewno chcesz się wylogować?

Portal Dbam o Zdrowie - leki, suplementy, akcesoria

Wiedza o zdrowiu

Dbam o Zdrowie

Darmowa Infolinia

Katalog Ciesz się zdrowym latem!Katalog Przygotuj dziecko do szkołyLato i podróżeLeki na receptęAkcesoriaCiąża i dzieckoDermokosmetykiDla alergikówDla cukrzykówDla sportowcówDrogi moczoweHomeopatiaKosmetykiMięśnie i stawyNa kacaOczy - krople, soczewki, okularyOdchudzanie i oczyszczaniePamięć, koncentracjaPielęgnacja skóryProblemy pokarmowe, hemoroidyPrzeciwbólowePrzeziębienie i grypaRzuć palenieSeks, zdrowie intymneSerce, krążenieSpokojny senSprzęt medyczny i rehabilitacyjnyStomatologiaStres, poprawa nastrojuŚrodki opatrunkowe i higieniczneTesty diagnostyczneWitaminy i minerałyWzmacniające odpornośćZdrowe nogi, stopyZestawy promocyjneZioła i herbatyŻywnośćAktualnościCzytelniaEncyklopedia lekówEncyklopedia ziółEncyklopedia zdrowiaO nasPomocKontaktRegulaminNota prawnaKarta PodarunkowaFundacja Dbam o Zdrowie
800 111 204
lub (42) 613 31 71
Pisz na adres: pomoc@doz.pl

DOZ.PL - Portal Dbam o Zdrowie
Copyright (C) DOZ.PL Sp. z o.o. 2007 - 2013
Zbąszyńska 3, 91-342 Łódź
NIP 537-249-29-24, KRS 301254
Infolinia: 800 111 204

Redakcja doz.pl

Piotr Gmurek
tel: +48 (42) 200 71 31pgmurek@doz.pl

Reklama w doz.pl

Ewa Dudekedudek@doz.plreklama@doz.pl

Współpraca z producentami

Michał Kudłacikmkudlacik@doz.pl

Współpraca

Jesteś producentem, farmaceutą?Kliknij tutaj