Actifed, syrop, 100 ml

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka DHL
15.79 zł
 • Producent:MCNEIL C/O JOHNSON&JONHSON
 • Typ preparatu:bez recepty
 • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
 • Refundowany:Nie
 • Encyklopedia: Actifed


Szczegółowy opis produktu

Lek Actifed ma postać przezroczystego syropu o czerwonej barwie i smaku jeżynowym.
 


Skład

5 ml syropu zawiera:

Składnik Ilość
chlorowodorek triprolidyny 1,25 mg
chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg
bromowodorek dekstrometorfanu 10 mg

substancje pomocnicze: sorbitol roztwór 70%, sodu benzoesan, metylu hydroksybenzoesan, czerwień koszenilowa, etanol 96%, zapach jeżynowy, lewomentol, wanilia, woda oczyszczona.

Działanie

Lek Actifed zawiera triprolidynę, pseudoefedrynę i dekstrometorfan. Triprolidyna jest lekiem przeciwalergicznym, powoduje zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa, wycieku z nosa, świądu i kichania. Pdeudoefedryna jest lekiem zmniejszającym przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Dekstrometorfan działa przeciwkaszlowo hamując ośrodek kaszlowy w rdzeniu przedłużonym. W wyniku działania trzech substancji czynnych lek łagodzi objawy przeziębienia, takie jak katar i kaszel.

Wskazania

Lek Actifed wskazany jest w celu łagodzenia objawów towarzyszących stanom zapalnym górnych dróg oddechowych, w których korzystne jest podanie leku zmniejszającego przekrwienie błony śluzowej nosa, leku przeciwalergicznego oraz leku przeciwkaszlowego. Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku od 7 lat.

Dawkowanie

Lek stosuje się doustnie.

 • u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat: 10 ml syropu 3 lub 4 razy na dobę,
 • u dzieci w wieku 7 - 12 lat: 5 ml syropu 3 lub 4 razy na dobę.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Actifed:

 • u dzieci w wieku poniżej 7 lat
 • u pacjentów, u których stwierdzono nietolerancję na lek lub którykolwiek z jego składników lub akrywastatynę
 • u pacjentów z ciężkim nadciśnieniem tętniczym lub niestabilną chorobą wieńcową
 • u pacjentów, którzy przyjmują lub przyjmowali przez ostatnie dwa tygodnie leki z grupy inhibitorów monoaminooksydazy
 • u pacjentów przyjmujących furazolidon
 • u pacjentów, u których kaszel jest związany z astmą oskrzelową lub jeśli kaszel ma charakter produktywny, zwłaszcza z dużą ilością wydzieliny
 • u pacjentów z niewydolnością oddechową lub z ryzykiem jej wystąpienia
 • u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby

Działania niepożądane:

Mogą wystąpić objawy pobudzenia lub hamowania ośrodkowego układu nerwowego, najczęściej zgłaszano senność.  Opisywano również zaburzenia snu i rzadko omamy.
Sporadycznie mogą wystąpić: wysypka skórna, z podrażnieniem lub bez podrażnienia, przyspieszenie czynności serca, suchość błony śluzowej jamy ustnej, nosa i gardła. Sporadycznie opisywano także zatrzymanie moczu u mężczyzn.
Dekstrometorfan sporadycznie może powodować nudności, wymioty i zaburzenia żołądka i jelit.

Uwagi:

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
Podczas stosowania leku Actifed nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 1 968 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Actifed - Triprolidini hydrochloridum, Pseudoephedrini hydrochloridum, Dextromethorphani hydrobromidum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek pseudoefedryny , bromowodorek dekstrometorfanu , chlorowodorek triprolidyny

Postać:

syrop

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna , Otolaryngologia

Działanie :

hamuje odruch kichania , przeciwkaszlowe , zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa

Wskazania:

Leczenie objawowe w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych przebiegających z obrzękiem błony śluzowej (blokadą) nosa i wysiękiem z nosa oraz kaszlem u dorosłych i dzieci w wieku od 7 lat.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia - 10 ml 3-4 razy na dobę, dzieci od 7 do 12 roku życia - 5 ml 3-4 razy na dobę. Syrop należy dawkować za pomocą załączonej miarki. Stosując lek nie należy równocześnie spożywać alkoholu ani przyjmować preparatów zawierających alkohol. Jeśli po 3 dniach objawy nie ustąpią, należy odstawić lek i zwrócić się po poradę do lekarza.

Możliwe skutki uboczne:

Objawy pobudzenia lub hamowania ośrodkowego układu nerwowego (najczęściej opisywano senność). Opisywano również zaburzenia snu. Stosowanie preparatu może wywołać ostrą niewydolność oddechową. Sporadycznie mogą występować: wysypka skórna, zwiększenie częstości serca oraz zatrzymanie moczu u mężczyzn. Stosowanie syropu może być związane z wystąpieniem działania przeczyszczającego. Podczas stosowania preparatu nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz kaszel związany z astmą oskrzelową lub z dużą ilością wydzieliny, mukowiscydozę, gdy masz chore serce, nadciśnienie, nadczynność tarczycy, jaskrę, przerost gruczołu krokowego. Gdy przyjmujesz leki nasenne, uspokajające, przeciwdepresyjne, szczególnie należące do grupy inhibitorów monoaminooksydazy - MAO np. Aurorix, Mobemid (Actifed można stosować dopiero po upływie 2 tygodni od momentu odstawienia leków z grupy).  Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Syrop Actifed może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Przed rozpoczęciem przyjmowania syropu Actifed kobiety karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem.

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus