Efferalgan, czopki doodbytnicze, 150 mg, 10 szt

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
9.89 zł
  • Producent:BRISTOL-MEYERS SQUIBB POLSKA
  • Typ preparatu:bez recepty
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie
  • Encyklopedia: Efferalgan (czopki)


Szczegółowy opis produktu

Preparat stosowany w leczeniu objawowym bólu i stanów gorączkowych.

Skład

Paracetamol 150 mg, substancja pomocnicza: półsyntetyczne glicerydy

Działanie

Lek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy

Wskazania

Gorączka,. leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia

Dawkowanie

U dzieci należy przestrzegać dawkowania w odniesieniu do masy ciała: dla niemowląt i dzieci o masie ciała od 8 do 12 kg (wiek okolo 6-24 miesiace) właściwa dawka to 1 czopek, w razie koniecznośći co 6 godzin, nie należy stosować więcej niż 4 czopki na dobę.

Zalecana dawka dobowa to 60mg/kg masy ciała - nalezy ją podać w 4 dawkach podzielonych po 15mg/kg mc. co 6 godzin.

Dorośli i dzieci powyżej 50kg: całkowita dawka paracetamolu nie może być większa niż 4g na dobę.

Podawane doodbytniczo.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Choroba alkoholowa. Ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością wątroby i nerek. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u pacjentów głodzonych i regularnie spożywających alkohol. Mniej niż 5% pacjentów z nadwrażliwością na pochodne kwasu acetylosalicylowego może również być uczulona na paracetamol.

Działania niepożądane:

Bardzo rzadko: złe samopoczucie, obniżenie ciśnienia krwi, zwiększona aktywność aminotransferaz wątrobowych, reakcje nadwrażliwości, częstoskurcz, biegunka, bóle brzucha, nudności, wymioty, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych,  trombocytopenia, leukopenia, neutropenia

Uwagi:

Ciąża i karmienie  piersią: Ten lek może być stosowany w okresie ciąży i w okresie karmienia piersią tylko za zgodą lekarza i w konkretnym przypadku.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 1 867 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Efferalgan (czopki) - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

czopki doodbytnicze

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwgorączkowe , przeciwbólowe

Wskazania:

Leczenie objawowe bólu i stanów gorączkowych.

Dawkowanie:

U dzieci poniżej 3 miesiąca życia paracetamol stosować można tylko na wyraźne zlecenie lekarza. Zalecane dawki doodbytniczo dla dzieci powyżej 3 miesiąca życia: 10-15 mg/kg masy ciała 4 razy na dobę, w wybranych sytuacjach co 4 godziny - dawkę taką można stosować do 3 dni. Nie przekraczać dawki dobowej 60 mg/kg masy ciała. Dorośli i młodzież powyżej 15 roku życia 600 mg 1-4 razy na dobę. Nie przekraczać dawki 3,0 gram na dobę. Pomiędzy dawkami powinien być zachowany odstęp co najmniej 4 godziny.

Możliwe skutki uboczne:

Istnieją doniesienia o uszkodzeniu wątroby, nerek lub szpiku na skutek stosowania preparatu w dużych dawkach lub przewlekle oraz o reakcjach uczuleniowych na lek (pokrzywka, rumień, zapalenie skóry).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek, astmę oskrzelową, cierpisz na schorzenia wątroby, nerek, anemię. Gdy przyjmujesz inne preparaty zawierające paracetamol, leki przeciwzakrzepowe, nasenne, przeciwpadaczkowe, rifampicynę, kwas acetylosalicylowy, metoklopramid, cymetydynę, salicylamid, izoniazyd, ranitydynę, propranolol. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią.



Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus