Zamów leki onlinePoradnik o zdrowiuAplikacja mobilnaMaraton InspiracjiŁódź Maraton AptekiLekarze
Rozmiar tekstu:

Solpadeine Tablets, tabletki musujące, 12 szt

Solpadeine Tablets, tabletki musujące, 12 szt
Cena w doz.pl:
11.08 zł
Dodaj do przechowalni | Poinformuj o promocji

Lek zawiera 3 substancje czynne: paracetamol, kofeinę i kodeinę. Jego działanie lecznicze jest wynikiem skojarzonego działania substancji czynnych.

O produkcie
Encyklopedia
Inne dawki / opakowania
Podobne produkty
Pytania do Farmaceuty
Producent:
SMITHKLINE BEECHAM - OTC
Typ preparatu:
bez recepty
Przechowywanie:
Temperatura pokojowa
Refundowany:
Nie
Encyklopedia leków:
Skład

(1 tabletka): paracetamol 500 mg, fosforan kodeiny 8 mg, kofeina 30 mg, substancje pomocnicze: sorbitol proszek, sacharyna sodowa, wodorowęglan sodu, powidon, laurylosiarczan sodu, dimetykon, kwas cytrynowy bezwodny, węglan sodu bezwodny.

Działanie

przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwkaszlowe.

Wskazania

Bóle głowy, migrena, bolesne miesiączkowanie, bóle zębów, nerwobóle, bóle reumatyczne, ból gardła, objawy grypy i przeziębienia, gorączka.
Kodeina jest wskazana u dzieci w wieku 12 lat i starszych w leczeniu ostrego bólu o umiarkowanym nasileniu, który nie ustąpi po leczeniu innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol lub ibuprofen (stosowanymi w monoterapii).

Dawkowanie

Dorośli

Doustnie, 1-2 tabletki, do 4 razy na dobę. Lek należy stosować w najniższej skutecznej dawce przez najkrótszy możliwy okres. Dawkę tę można przyjmować maksymalnie 4 razy na dobę w odstępach nie krótszych niż 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa nie powinna przekraczać 8 kapsułek (4000 mg paracetamolu/64 mg kodeiny/ 240 mg kofeiny Nie stosować dawki większej niż zalecana. Czas trwania leczenia powinien być ograniczony do 3 dni, a jeżeli nie uzyska się skutecznego uśmierzenia bólu, zaleca się, aby pacjenci/opiekunowie zasięgnęli porady lekarza.
Nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol, kodeinę lub kofeinę.

Młodzież w wieku od 12 do 18 lat

Zalecana dawka leku Solpadeine dla dzieci w wieku 12 lat i starszych powinna wynosić 2 kapsułki co 6 godzin, w razie potrzeby do maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 8 kapsułek (4000 mg paracetamolu/64 mg kodeiny/ 240 mg kofeiny). Dawkę należy uzależnić od masy ciała (0,5-1 mg/kg w przeliczeniu na kodeinę).

Dzieci w wieku poniżej 12 lat

Kodeiny nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat z uwagi na ryzyko toksyczności opioidów związane ze zmiennym i nieprzewidywalnym metabolizmem kodeiny do morfiny. Czas trwania leczenia należy ograniczyć do 3 dni i jeśli nie osiągnięto skutecznego złagodzenia bólu, pacjenci/opiekunowie powinni zasięgnąć opinii lekarza.
 

Przeciwwskazania:

Lek Solpadeine jest przeciwwskazany u osób z nadwrażliwością na paracetamol, kofeinę, kodeinę, inne opioidowe leki przeciwbólowe lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Innymi przeciwwskazaniami do stosowania leku są:

  • choroba alkoholowa,
  • ciężka niewydolność wątroby lub nerek,
  • niewydolność oddechowa,
  • astma oskrzelowa,
  • przyjmowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu.

Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat oraz dzieciom i młodzieży (w wieku 0 do 18 lat) poddawanych zabiegowi usunięcia migdałka podniebiennego (tonsilektomia) i (lub) gardłowego (adenoidektomia) w ramach leczenia zespołu obturacyjnego bezdechu śródsennego ze względu na zwiększone ryzyko ciężkich i zagrażających życiu działań niepożądanych.

Produkty zawierające kodeinę są przeciwwskazane u kobiet karmiących piersią.

Leku nie należy podawać pacjentom, o których wiadomo, że mają bardzo szybki metabolizm z udziałem enzymu CYP2D6.

Produktu nie należy stosować u pacjentów uzależnionych od opioidów.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek Solpadeine może powodować działania niepożądane.

Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia:

•    ostrego bólu brzucha, nudności I wymiotów u osób, które mają usunięty woreczek żółciowy, co może być objawem ostrego zapalenia trzustki (częstość nieznana),

•    reakcji alergicznej (uczulenia) takiej jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączonych z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy,

•    wysypki skórnej lub złuszczania się skóry, owrzodzenia jamy ustnej,

•    problemów z oddychaniem, w razie gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesterydowych leków przeciwzapalnych,

•    sińców lub krwawienia o nieznanej przyczynie,

•    zaburzeń czynności wątroby objawiających się wystąpieniem nudności, nagłego spadku masy ciała, utraty apetytu, zażółcenia skóry i białek oczu,

•    objawów uzależnienia t.j. niepokoju i rozdrażnienia oraz odczuwania potrzeby ciągłego stosowania leku i zwiększania dawki po zaprzestaniu długotrwałego regularnego stosowania leku (częstość nieznana).

Powyższe działania niepożądane występują bardzo rzadko (rzadziej niż u Ina 10 000 pacjentów), o ile nie zaznaczono inaczej.

Ponadto stosowanie leku Solpadeine może spowodować wystąpienie (częstość nieznana):

•    nerwowości,

•    zawrotów głowy,

•    niestrawności,

•    suchości w jamie ustnej,

•    senności,

•    świądu,

•    potliwości.

Spożycie kawy lub herbaty podczas stosowania leku może powodować uczucie napięcia, rozdrażnienia, bezsenność, lęk, bóle głowy, zaburzenia żołądka i jelit, nietypowego szybkiego tętna lub uczucia nieregularnego rytmu serca.

W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Uwagi:

Stosowanie leku Solpadeine u dzieci

Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Ciąża

Nie należy stosować leku podczas ciąży.

Karmienie piersią

Nie należy stosować leku podczas karmienia piersią, gdyż może być to niebezpieczne dla dziecka.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek może powodować zawroty głowy i senność. W razie wystąpienia takich objawów nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.

Stosowanie leku zjedzeniem i piciem

Nadmierne spożycie kawy lub herbaty podczas stosowania leku może wywoływać uczucie napięcia i rozdrażnienia.

Stosowanie innych leków

Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku przyjmowania następujących leków:

•    metoklopramidu, domperidonu (stosowanych przeciw nudnościom i wymiotom),

•   cholestyraminy (stosowanej w celu zmniejszania dużego stężenia cholesterolu we krwi),

•   środków wywołujących senność tj. leki nasenne, uspokajające, trójpierścieniowe leki przedwdepresyjne, leki przeciwpsychotyczne z grupy fenotiazyny, alkohol,

•    leków przeciwpadaczkowych,

•    ryfampicyny (leku przeciwgruźliczego),

•    inhibitorów MAO (stosowane w leczeniu depresji),

•    estrogenów i progesteronu (hormony płciowe),

•    soli litu (stosowane m.in. w depresji, manii),

•    disulfiramu (stosowany m.in. w leczeniu alkoholizmu),

•    niesteroidowych leków przeciwzapalnych (m.in. kwasu acetylosalicylowego).

Kodeina nasila hamujące działanie na ośrodek oddechowy innych opioidowych leków przeciwbólowych.

Jednoczesne stosowanie z niektórymi lekami wywołującymi suchość w jamie ustnej lub niewyraźne widzenie (leki cholinolityczne takie jak atropina) może spowodować niedrożność porażenną jelit.

Dostawa / odbiór produktu:
Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 1 774 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie.
Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Solpadeine - Paracetamolum, Coffeinum, Codeini phosphas - zastosowanie i działanie

Skład:
Postać:
kapsułki , tabletki , tabletki musujące
Kategoria:
Specjalności:
Działanie :
Wskazania:
Ból ostry i przewlekły, nerwobóle, bóle głowy, także migrenowe, bóle miesiączkowe, bóle kostne, stawowe i mięśniowe różnego pochodzenia, stany gorączkowe, przeziębienia i stany grypopodobne. Lek przydatny w przypadku nadwrażliwości na salicylany (zwłaszcza astma aspirynowa) lub gdy nie można ich stosować z innych względów.
Dawkowanie:
Doustnie. Doraźnie jednorazowo 1-2 kapsułki, tabletki lub tabletki musujące, 3-4 razy dziennie. Tabletki musujące rozpuścić w letniej wodzie. Nie przekraczać dawki 8 kapsułek, tabletek lub tabletek musujących na dobę. Kuracja nie powinna trwać dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.   Uwaga! Nie podawać dzieciom poniżej 12 roku życia.   Uwaga! Nadmierne picie kawy lub herbaty podczas przyjmowania preparatu może spowodować drażliwość i ogólne pobudzenie.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.
Możliwe skutki uboczne:
Paracetamol: reakcje alergiczne np.wysypka, świąd, pokrzywka, rumień, nudności oraz wymioty, pieczenie w nadbrzuszu; sporadycznie zmiany obraz krwi. Kodeina może wywołać zaparcia, nudności. zawroty głowy, senność, dezorientację, zatrzymanie moczu. W czasie długotrwałego stosowania preparatu zawierającego kodeinę, może rozwinąć tolerancja i uzależnienie. Kofeina może powodować bóle głowy, zaburzenia snu, drżenia mięśniowe, niemiarowość rytmu serca.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.
Poinformuj lekarza:
Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby, nadczynność tarczycy, nadciśnienie, przerost gruczołu krokowego (prostaty), zaburzenia czynności oddechowej, jaskrę.   Gdy przyjmujesz leki przeciwdepresyjne, obniżające poziom cholesterolu, leki mogące powodować depresję układu oddechowego, preparaty przeciwwymiotne, inne leki przeciwbólowe.   Jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci Portalu Dbam o Zdrowie.



Nie masz konta? Zarejestruj się
2011-10-04 11:12
Czy osoby używające paracetamolu mogą lub powinny brać jakieś tabletki osłonowe na wątrobę? Co jeszcze jest wskazane przy stosowaniu tabletek przeciwbólowych, w szczególności paracetamolu? Dziękuję za odpowiedź.

Przyjmowane leki: Solpadeine, Antidol, Paracetamol w innych produktach Płeć: mężczyzna Wiek: 31
Szanowny Panie, Przede wszystkim należy stosować leki zawierające paracetamol krótkotrwale i wyłącznie w zalecanych dawkach! W żadnym wypadku nie należy stosować leku zawierającego paracetamol równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol (a Pan stosuje i Solpadeine, i Antidol!). W każdej ulotce przylekowej będzie podkreślona informacja "Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu"! W przypadku, gdy ból utrzymuje się dłużej należy po prostu koniecznie zasięgnąć porady lekarza. Proszę bezzwłocznie się do niego zgłosić. Z poważaniem - farmaceuta www.doz.pl

Kupujący Solpadeine Tablets, tabletki musujące, 12 szt kupowali także:

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.
Widzisz błąd w opisie? Zaloguj się, aby poinformować redakcję doz.pl

Twój koszyk Przechowalnia

Suma: 0 zł
Brak produktów w koszyku.
DARMOWA DOSTAWA W 24-72h
Zamknij [X]

Zaloguj się do swojego profilu!

Wprowadź w pola poniżej swój login i hasło.
Email:
Hasło:
Masz konto na Facebooku? Zaloguj się przy pomocy profilu Facebook i zamów leki!
Zaloguj się
Nie masz konta?
Załóż je bezpłatnie już dziś.
Nie pamiętasz hasła?
Skorzystaj z opcji przypomnienia.
Zamknij [X]
Wylogowanie
W Twoim koszyku znajduje się zamówienie na 0 produkty, które nie zostało skierowane do realizacji w aptece.
Czy na pewno chcesz się wylogować?

Portal Dbam o Zdrowie - leki, suplementy, akcesoria

Wiedza o zdrowiu

Dbam o Zdrowie

Darmowa Infolinia

Katalog Zadbaj o zdrowy wypoczynekKatalog Zaufaj ApteceLato i podróżeLeki na receptęAkcesoriaCiąża i dzieckoDermokosmetykiDla alergikówDla cukrzykówDla sportowcówDrogi moczoweHomeopatiaKosmetykiMięśnie i stawyNa kacaOczy - krople, soczewki, okularyOdchudzanie i oczyszczaniePamięć, koncentracjaPielęgnacja skóryProblemy pokarmowe, hemoroidyPrzeciwbólowePrzeziębienie i grypaRzuć palenieSeks, zdrowie intymneSerce, krążenieSpokojny senSprzęt medyczny i rehabilitacyjnyStomatologiaStres, poprawa nastrojuŚrodki opatrunkowe i higieniczneTesty diagnostyczneWitaminy i minerałyWzmacniające odpornośćZdrowe nogi, stopyZestawy promocyjneZioła i herbatyŻywnośćAktualnościCzytelniaEncyklopedia lekówEncyklopedia ziółEncyklopedia zdrowiaO nasPomocKontaktRegulaminNota prawnaKarta PodarunkowaFundacja Dbam o Zdrowie
800 111 204
lub (42) 613 31 71
Pisz na adres: pomoc@doz.pl

DOZ.PL - Portal Dbam o Zdrowie
Copyright (C) DOZ.PL Sp. z o.o. 2007 - 2013
Zbąszyńska 3, 91-342 Łódź
NIP 537-249-29-24, KRS 301254
Infolinia: 800 111 204

Redakcja doz.pl

Piotr Gmurek
tel: +48 (42) 200 71 31pgmurek@doz.pl

Reklama w doz.pl

Ewa Dudekedudek@doz.plreklama@doz.pl

Współpraca z producentami

Michał Kudłacikmkudlacik@doz.pl

Współpraca

Jesteś producentem, farmaceutą?Kliknij tutaj