Mydocalm, tabletki powlekane, 50 mg, 30 szt

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
13.49 zł
  • Producent:RICHTER GEDEON
  • Typ preparatu:na receptę
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie
  • Encyklopedia: Mydocalm (tabletki)


Szczegółowy opis produktu


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 2 028 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Mydocalm (tabletki) - Tolperisoni hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek tolperisonu

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Neurologia , Medycyna rodzinna

Działanie :

zmniejsza napięcie mięśni szkieletowych

Wskazania:

Zmniejszenie sztywności i bólów wywołanych zwiększonym napięciem, przykurczami mięśni szkieletowych. Leczenie zarostowych chorób naczyń (miażdżyca zarostowa tętnic, angiopatia cukrzycowa, zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń) i zaburzeń związanych z uszkodzeniem unerwienia naczyń (sinica kończyn, chromanie przestankowe). Leczenie wspomagające chorób reumatycznych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. W przypadku pominięcia dawki nie stosować dawki podwójnej. Preparat może być stosowany w terapii długotrwałej.

Możliwe skutki uboczne:

Działania niepożądane są umiarkowanie nasilone i zwykle przemijają po zmniejszeniu dawki. Często: ból i zawroty głowy, osłabienie mięśniowe. Rzadko: zmęczenie, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej, nudności, zmęczenie, zmniejszenie ciśnienia tętniczego, reakcje nadwrażliwości. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na lek, nużliwość mięśni (choroba charakteryzująca się nadmierną męczliwością mięśni). Gdy przyjmujesz inne leki zmniejszające napięcie mięśniowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży stosuje się wyłącznie w przypadku, gdy korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla płodu. Nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

1. Witam . Czy jak na receptę mam Tolperis VP, tabletki powlekane, 50 mg, 30 szt to mogę zamienić na zamiennik .Zamawiając przez internet , odbiór w aptece.

Płeć pacjenta: kobieta
Wiek pacjenta: 40

Szanowna Pani, Tak, jeśli lekarz nie wykluczył możliwości takiej zamiany. Z poważaniem - farmaceuta www.doz.plWasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus