Hydrocortisonum 5 mg / g (0,5 %), krem, 15 g

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka DHL
5.08 zł
 • Producent:OCEANIC
 • Typ preparatu:bez recepty
 • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
 • Refundowany:Nie
 • Encyklopedia: Hydrocortisonum Oceanic


Szczegółowy opis produktu

Lek zawiera hydrokortyzon.


Skład

1 g zawiera 5 mg hydrokortyzonu octanu. Pozostałe składniki to: propylu parahydroksybenzoesan, metylu parahydroksybenzoesan, sorbitanu stearynian, makrogolu eter cetostearylowy, parafina ciekła, wazelina biała, alkohol cetostearylowy, glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Działanie

Lek po zastosowaniu na skórę działa przeciwzapalnie, przeciwśiądowo oraz obkurczająco na naczynia krwionośne. Hamuje rozwój objawów zapalenia, nie wpływając na przyczynę.

Dawkowanie

Lek przeznaczony do stosowania na skórę. Stosować 2 razy dziennie cienką warstwę.

Przeciwwskazania:

 • uczulenie na składniki preparatu,
 • w zakażeniach skóry spowodowanych przez wirusy, grzyby, bakterie,
 • na uszkodzoną skórę,
 • na błony śluzowe,
 • w trądziku zwykłym lub różowatym, w zapaleniu skóry wokół ust,
 • do oczu i wokół oczu,
 • w okolicy narządów płciowych i odbytu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 1 971 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Hydrocortisonum Oceanic - Hydrocortisoni acetas - zastosowanie i działanie

Skład:

octan hydrokortyzonu

Postać:

krem

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia , Alergologia

Działanie :

przeciwświądowe , przeciwzapalne , przeciwobrzękowe , przeciwalergiczne

Wskazania:

Reakcje skórne po ukąszeniu lub użądleniu przez owady.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Niewielką ilość kremu nanosi się 2 razy dziennie na chorobowo zmienioną skórę. Nie stosować na duże powierzchnie skóry.   Uwaga! Nie należy stosować leku dłużej niż przez 7 dni bez zalecenia lekarza. Jeśli nie ma poprawy po 7 dniach stosowania leku lub nastąpiło zaostrzenie objawów chorobowych, należy skontaktować się z lekarzem.   Uwaga! Nie należy stosować leku na uszkodzoną skórę, błony śluzowe, do oczu i wokół oczu, w okolicy narządów płciowych i odbytu. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia bez zalecenia lekarza.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W przypadku pojawienia się reakcji nadwrażliwości stosowanie leku należy natychmiast przerwać. W przypadku stosowania leku w obrębie fałdów skórnych, na skórę twarzy, pod opatrunkiem zamkniętym (np.: pieluchą) czy na dużą powierzchnię skóry, ze względu na zwiększone wchłanianie hydrokortyzonu do organizmu, mogą wystąpić zmiany zanikowe skóry, rozstępy, powierzchniowe rozszerzenie naczyń krwionośnych, reakcje nadwrażliwość. Po długotrwałym stosowaniu mogą wystąpić ogólnoustrojowe objawy niepożądane kortykosteroidów.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na składniki preparatu, zakażenia skóry spowodowane przez wirusy, grzyby lub bakterie, trądzik zwykły lub różówaty, zapalenie skóry wokół ust.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią możliwość stosowania preparatu należy skonsultować z lekarzem.

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus