Juvit K + D3, krople, witamina K + D3, 10 ml

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka DHL
30.64 zł
  • Producent:HASCO-LEK
  • Typ preparatu:bez recepty
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie


Szczegółowy opis produktu

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego dla niemowląt zawierający witaminę K i D.
Karmienie piersią jest naturalnym sposobem żywienia niemowląt, które zapewnia prawidłowy rozwój dzieci i zmniejsza ryzyko wielu chorób. Jednakże mleko kobiece nie zawiera wystarczających ilości witaminy K i D3. Dlatego podawanie witaminy K i witaminy D3 u niemowląt w pierwszych miesiącach życia karmionych wyłącznie piersią jest bardzo ważnym elementem profilaktyki niedoborów tych witamin.


Skład

Olej roślinny MCT (średniłańcuchowe trójglicerydy), fitomenadion (witamina K), cholekalcyferol - koncentrat olejowy (witamina D3).

Wartość odżywcza 100 ml 5 kropli dzienna porcja (10 kropli)
Wartość energetyczna 849 kcal (3490 kJ) 1,145 kcal (4,71 kJ) 2,29 kcal (9,42 kJ)
Białko 0 g 0 g 0 g
Węglowodany 0 g 0 g 0 g
Tłuszcze 94,33 g 0,127 g 0,254 g
Witamina K 9,25 mg 12,5 mcg 25 mcg
Witamina D3 3,7 mg 5 mcg 10 mcg

Dzienna porcja produktu jest zgodna z rekomendowaną dla dzieci karmionych piersią dzienną dawką witaminy D3 wynoszącą 10 mcg (400 j.m.) oraz witaminy K wynoszącą 25 mcg.

Działanie

Witamina K pełni istotna rolę w procesie tworzenia białek m.in. uczestniczących w regulacji procesów krzepnięcia krwi. Jest ważnym czynnikiem warunkującym prawidłową krzepliwość krwi. Odgrywa ważną rolę w syntezie białek osocza krwi i bierze udział w formowaniu tkanki kostnej. Niemowlęta karmione piersią są szczególnie narażone na niedobory tej witaminy, gdyz przewód pokarmowy niemowlęcia nie produkuje odpowiedniej ilości bakterii potrzebnych do jej powstania a pokarm kobiecy zawiera niewystarczające ilości witaminy K. Zgodnie z zaleceniami Zespołu Ekspertów dotyczącymi profilaktyki krwawienia z niedoboru witaminy K u noworodków i niemowląt, niemowlętom karmionym piersią od 2 tygodnia życia do ukończenia 3 miesiąca życia zalecane jest podawanie 25 mcg witaminy K dziennie, oprócz jednorazowej dawki otrzymanej tuż po urodzeniu w szpitalu. Niemowlęta karmione sztucznie nie wymagają dodatkowego podawania witaminy K, ponieważ preparaty do początkowego żywienia niemowląt zapewniają wystarczającą podaż tej witaminy.
Witamina D3 jest bardzo ważnym czynnikiem w regulacji gospodarki wapniowo - fosforowej w ustroju. Jest niezbędna do prawidłowego wchłaniania wapnia i fosforu i odpowiedzialna za prawidłowy rozwój i mineralizację kości. Niedobór tej witaminy może prowadzić do upośledzenia mineralizacji kości, nieodstatecznego uwapnienia nowo tworzącej się tkanki kostnej i w konsekwencji do zmian krzywiczych u niemowląt i małych dzieci. Działanie witaminy D 3 polega na poprawie wchłaniania wapnia w jelitach i umożliwieniu jego wbudowywania do kości.
Ze względu na małą zawartość witaminy D3 w mleku kobiecym, niemowlęta karmione piersią powinny otrzymywać już od pierwszych dni życia witaminę D3. Zgodnie z zaleceniami Zespołu Ekspertów dotyczącymi profilaktyki niedoboru witaminy D niemowlęta karmione piersią wymagają suplementacji witaminy D od pierwszych dni życia w dawce 10 mcg (400 j.m.) codziennie. U niemowląt karmionych w sposób mieszany lekarz ustala dawkę witaminy D indywidualnie, obliczając jej zawartość w podawanym mleku modyfikowanym. Ponieważ stężenie witaminy D w pokarmie kobiecym jest bardzo małe, w obliczeniu nie uwzględnia się podaży.

Wskazania

Produkt  jest przeznaczony dla niemowląt od 2 tygodnia życia do ukończenia 3 miesiąca życia. Produkt należy stosować pod kontrolą lekarza. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

 

Dawkowanie

Opakowanie zaopatrzone jest w pompkę dozującą, która pozwala na odmierzenie właściwej dawki. Z butelki należy nakręcić pompkę dozującą.
Niemowlęta od 2 tygodnia życia do ukończenia 3 miesiąca życia: 2 naciśnięcia pompki dozującej 1 raz dziennie lub 1 naciśnięcie pompki dozującej 2 razy dziennie, doustnie lub do ściągniętego mleka matki. Jedno opakowanie preparatu wystarcza na 1 miesiąc stosowania.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku.

Uwagi:

Przechowywać w zamkniętym, oryginalnym opakowaniu, w temperaturze nie wyższej niż 25 o C, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić od światła. Po otwarciu opakowania zużyć w ciągu 1 miesiąca.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 1 984 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus