Finacea, 15%, żel, 30 g, tuba

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka DHL
43.00 zł
 • Producent:INTENDIS GMBH
 • Typ preparatu:bez recepty
 • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
 • Refundowany:Nie
 • Encyklopedia: Finacea


Szczegółowy opis produktu

Lek Finacea zawiera jako substancję czynną kwas azelainowy jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę w leczeniu trądziku różowatego. Jest on stosowany w celu zmniejszenia zapalnych grudek i krost na twarzy.


Skład

Substancją czynną jest kwas azelainowy (150mg w 1g leku Finacea)
Inne składniki leku to: glikol propylenowy, polisorbat 80, lecytyna, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, karbomer 980, sodu wodorotlenek, disodu edetynian, kwas benzoesowy (E210) i woda oczyszczona.

Wskazania

Przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę w leczeniu trądziku różowatego. Jest on stosowany w celu zmniejszenia zapalnych grudek i krost na twarzy.

Dawkowanie

Lek Finacea zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Lek Finacea jest przeznaczony wyłącznie do zastosowania miejscowego (na skórę).
Zazwyczaj stosowane dawkowanie i częstość podawania leku:
lek Finacea nanosi się cienką warstwę na chorobowo zmienione miejsca na skórze dwa razy na dobę (rano i wieczorem)i delikatnie wmasowuje w skórę. Około 2,5cm leku wyciśniętego z tuby, co odpowiada 0,5g żelu, wystarcza na całą twarz.
Aby osiągnąć optymalny wynik leczenia, ważne jest regularne stosowanie leku Finacea w ciągu całego okresu leczenia.
W przypadku podrażnienia skóry można ograniczyć częstość stosowania leku Finacea do jednego razu na dobę, aż ustąpi podrażnienie.
Przed zastosowaniem leku Finacea należy dokładnie oczyścić skórę woda i wysuszyć. Można użyć łagodnego środka do oczyszczania skóry.nie używać opatrunków nieprzepuszczających powietrze i wodoszczelnych, i opatrunków osłaniającyh. Po nałożeniu żelu należy umyć ręce.
Lek Finacea można stosować przez kilka miesięcy w zależności od skuteczności leczenia. Wyraźną poprawę można zauważyć pomiędzy 4 a 8 tygodniem leczenia. W przypadku braku poprawy po 2 miesiącach lub zaostrzenia trądziku różowatego należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Finacea może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Może wystąpić podrażnienie skóry. W większości wypadków objawy podrażnienia są łagodne lub umiarkowane. Częstość ich występowania zmniejsza się podczas leczenia. Zgłaszane skórne objawy są wymienione poniżej w oparciu o następujący schemat częstości występowania:

 • Bardzo często: u więcej niż 1 na 10 pacjentów
 • Często: u mniej niż 1 na 10, ale więcej niż 1 n a100 pacjentów
 • Niezbyt często: u mniej niż 1 na 100 pacjentów, ale u więcej niż 1 na 1000 pacjentów
 • Bardzo często: pieczenie/kłucie, świąd,
 • Często: sucha skóra/łuszczenie się skóry, wysypka,
 • Niezbyt często: reakcja skórna na czynnik zewnętrzny(kontaktowe zapalenie skóry), obrzęk twarzy.


Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione, należy powiedomic lekarza lub farmaceutę.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 2 025 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Finacea - Acidum azelaicum - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas azelainowy

Postać:

żel

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

przeciwbakteryjne , zmniejsza tworzenie się zaskórników , hamuje nadmierne rogowacenie naskórka

Wskazania:

Trądzik pospolity.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. 2 razy dziennie - rano i wieczorem - nanieść cienką warstwę żelu na umytą i osuszoną skórę (preparat należy dokładnie wklepać).   Uwaga! W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry lek stosuje się raz dziennie lub przerywa leczenie do czasu ustąpienia działań niepożądanych. Leczenie trądziku powinno trwać co najmniej 4 tygodnie.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Miejscowe podrażnienie skóry, które zwykle mają charakter łagodny i przemijający. Reakcje nadwrażliwości.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na kwas azelainowy lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Ze względu na brak odpowiednich danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią, nie zaleca się jego stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus