Domowe Laboratorium, LH TEST owulacyjny, 5 szt.

test diagnostyczny, wyrób medyczny, test, płodność

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

Produkt usunięty z oferty doz.pl

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty DOMOWE LABORATORIUM

Producent

Hydrex Diagnostics Sp. z o.o.
Aleja Stanów Zjednoczonych 61a
04-028 Warszawa

Opis

Test owulacyjny LH TEST to wyrób medyczny umożliwiający wykrycie nagłego wzrostu poziomu luteinizującego (LH) w moczu kobiety. Szybki wzrost stężenia tego hormonu poprzedza owulację, dzięki czemu test wskazuje 24-36 godzin, w trakcie których prawdopodobieństwo poczęcia jest największe.

Zawartość opakowania

Zestaw zawiera: 5 foliowych saszetek zawierających test paskowy i środek pochłaniający wilgoć oraz instrukcję wykonania testu.

Wskazania

LH TEST owulacyjny zalecany jest do stosowania w celu określenia dni płodnych kobiety i przybliżonego czasu owulacji. 

Charakterystyka produktu

Produkt wykrywa poziom hormonu luteinizującego (LH) o stężeniu minimum 30 mlU/ml.
Obecność innych hormonów: FSH do ilości 200 mlU/ml, hCG do ilości 200 mlU/ml i TSH do ilości 200 mlU/ml nie wpływa na wynik testu. 

Sposób użycia wyrobu medycznego

1. Wyznacz dzień rozpoczęcia badania zgodnie z tabelą znajdującą się w instrukcji obsługi.
2. Zbierz próbkę moczu do czystego pojemnika. 
3. Otwórz foliową kopertkę i wyjmij pasek testowy chwytając za jego górną część.
4. Zanurz pasek testowy w badanej próbce na około 10-15 sekund, jednak nie wkładaj go dalej niż do linii oznaczonej jako "MAX"
5. Umieść test na poziomej powierzchni i odczekaj 5 minut.
6. Odczytaj wynik testu. 

Obecność dwóch prążków - w polu testowym T i w polu kontrolnym C oznacza wynik pozytywny, owulacja powinna nastąpić w ciągu 24-36 godzin. Obecność barwnego paska tylko w polu kontrolnym C/prążek w polu testowym T jest znacznie słabiej widoczny niż ten w polu C oznacza wynik negatywny, należy wykonać kolejne badanie następnego dnia. Obecność prążka w polu testowym T przy jednoczesnym braku prążka w polu kontrolnym C oznacza wynik nieprawidłowy, należy powtórzyć badanie z wykorzystaniem nowego testu. 

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Do badania nie należy wykorzystywać pierwszego porannego moczu, gdyż jest on zagęszczony i może dawać fałszywie dodatni wynik.
Nie należy pić przez minimum 2 godziny przed badaniem, gdyż może to rozcieńczyć mocz i dać wynik fałszywie ujemny. 
Nie należy odczytywać wyniku testu po upływie 8 minut od jego wykonania. 
Nie używać testu jeśli koperta foliowa w której się znajduje uległa uszkodzeniu. 

Uwagi i środki ostrożności

Przechowywać w temperaturze 2-30°C, w miejscu niedostępnym dla dzieci. 
Produkt jednorazowego użycia. 
Test owulacyjny nie służy do celów antykoncepcyjnych. 
Jeśli pomimo stosowania testu owulacyjnego przez 3-4 miesiące nie uda się zajść w ciążę oboje partnerów powinno skonsultować się z lekarzem. 

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • TRAb, czyli przeciwciała przeciwko receptorom hormonu stymulującego tarczycę (TSH). Mogą być stymulujące (naśladują działanie TSH, wywołując nadczynność tarczycy), zakłócające (utrudniają wiązanie się TSH z receptorem, wywołując chorobę Gravesa-Basedowa) lub blokujące (uniemożliwiają aktywność receptorów TSH, wywołując niedoczynność tarczycy). Badanie poziomu przeciwciał TRAb zleca się najczęściej w przypadku podejrzenia wystąpienia chorób autoimmunologicznych związanych z tarczycą. Zbyt wysokie miano TRAb jest wyjątkowo niebezpieczna w przypadku kobiet w ciąży, szczególnie w ostatnim trymestrze. Wówczas płód jest narażony na rozwój nadczynności gruczołu tarczowego, a tym samym istnieje ryzyko wystąpienia u niego m.in. wad wrodzonych.

  • Analiza cyklu miesiączkowego jest istotna nie tylko z punktu widzenia kontroli stanu zdrowia, sprawdzenia działania terapii, ale także (często przede wszystkim) podczas planowania powiększenia rodziny. Od pewnego czasu ogromnym powodzeniem cieszą się testy płodności, nazywane inaczej testami owulacyjnymi, które można bez recepty kupić w aptece. Wyróżnia się testy polegające na analizie próbki moczu – paskowe, strumieniowe i płytkowe oraz tzw. testy owulacyjne ze śliny. Co może zaburzać wynik testu płodności, jaka jest cena testu owulacyjnegoi i jak analizować wynik badania owulacji w domu? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

  • Pilotażowe badanie naukowców z Tajwanu wykazało, że nowatorska terapia przywraca funkcję jajników u kobiet we wczesnej menopauzie. Czy to szansa na macierzyństwo w wieku dojrzałym? Według statystyk około 12,2% kobiet przechodzi tzw. wczesną menopauzę. Oznacza to, że ich szansa na poczęcie jest ograniczona z powodu ustania czynności jajników już w wieku około 40 lat. Taka sytuacja może okazać się ogromnym zaskoczeniem, ponieważ współcześnie wiele kobiet w tym wieku wciąż ma plany związane z powiększeniem rodziny.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij