Taninal, 0,5 g, tabletki, 20 szt

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
8.49 zł
  • Producent:HERBAPOL WROCLAW
  • Typ preparatu:bez recepty
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie
  • Encyklopedia: Taninal


Szczegółowy opis produktu

Taninal zawiera połączenie garbników - kwasu taninowego (taniny) z białkiem - albuminą. Dzięki takiemu połączeniu lek nie wywiera silnego działania drażniącego na błonę śluzową żołądka. Preparat uwalnia garbniki w jelicie cienkim pod wpływem działania enzymu trawiennego - pankreatyny.Skład

białczan taniny 500 mg, substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana,  żelatyna wieprzowa, talk

Działanie

Uwolniona tanina wykazuje działanie ściągające i bakteriostatyczne, działa także przeciwbiegunkowo, tworząc trudnorozpuszczalne kompleksy z toksynami bakteryjnymi. Ponadto hamuje drobne krwawienia przy uszkodzeniach naczyń włosowatych śluzówki jelit.


Wskazania

Lek stosuje się tradycyjnie w biegunkach i zatruciach pokarmowych.

Dawkowanie

Dorośli - doustnie 3 razy na dobę 1 do 2  tabletek. Dzieci powyżej 4 roku życia - 2 do 3 razy na dobę 1/2 do 1 tabletki. Tabletki wycisnąć z blistra, po zażyciu popić wodą. Preparat należy przyjmować między posiłkami do ustąpienia objawów.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku równocześnie z innymi lekami. Pomiędzy przyjęciem Taninalu i innych leków powinno upłynąć co najmniej 2 godziny, ponieważ może on hamować wchłanianie innych leków.

Nie stosowac w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku

Nie stosować u dzieci poniżej 4 roku życia.

Działania niepożądane:

Nie stwierdzono działań niepożądanych, rzadko mogą wystąpić podrażnienia żołądka.

Uwagi:

Nie znane jest działanie leku na kobiety w ciąży i karmiące piersią.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 1 964 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Taninal - Tanninum albuminatum - zastosowanie i działanie

Skład:

białczan taniny

Postać:

tabletki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia

Działanie :

przeciwzapalne , przeciwbiegunkowe , ściągające

Wskazania:

Biegunki, nieżyt jelit, niestrawności i lekkie zatrucia pokarmowe.

Dawkowanie:

Doustnie. Podawać 1-2 tabletki przed jedzeniem 3-4 razy dziennie. Dzieciom powyżej 3 roku życia połowę dawki 2-3 razy dziennie.

Poinformuj lekarza:

Gdy przyjmujesz alkaloidy, preparaty pankreatyny.

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus