Zamów leki onlinePoradnik o zdrowiuAplikacja mobilnaMaraton InspiracjiŁódź Maraton AptekiLekarze
Rozmiar tekstu:

Paracetamol, czopki (Hasco), 250 mg, 10 szt

Paracetamol, czopki (Hasco), 250 mg, 10 szt
Cena w doz.pl:
4.41 zł
Dodaj do przechowalni | Poinformuj o promocji

Preparat stosowany w bólach różnego pochodznia i stanach gorączkowych.

O produkcie
Podobne produkty
Pytania do Farmaceuty
Producent:
HASCO-LEK
Typ preparatu:
bez recepty
Przechowywanie:
Temperatura pokojowa
Refundowany:
Nie
Dawka:
250 mg
Skład

1 czopek zawiera:
substancję czynną: paracetamol 250 mg.
substancję pomocniczą: tłuszcz stały (Witepsol S58).

Działanie

Paracetamol Hasco jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godz. Działanie przeciwgorączkowe trwa 6-8 godz.
 

Dawkowanie

Czopki Paracetamol Hasco stosuje się doodbytniczo. U dorosłych stosuje się dawkę 500 mg jednorazowo. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla osób dorosłych w przypadku leczenei krótkotrwałego wynosi 4,0 g, a długotrwałego 2,6 g. U dzieci dawkę ustala się wg masy ciała (przeciętna jednorazowa dawka wynosi 10-15mg/kg masy ciała) lub według poniższej tabeli wiekowej:
3 miesiące - 1rok - 80 mg
2-3 lata - 125 mg
4-6 lat - 125 mg do 250 mg
7-8 lat - 250 mg
9-10 lat 250 mg do 500 mg
11-12 lat - 500 mg.
Pojedynczą dawkę można podawać 4 razy na dobę nie częściej niż co 4 godziny.
 

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Paracetamol HASCO, jeśli występuje nadwrażliwość na paracetamol, ciężka niewydolność wąroby lub wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność nerek.

Działania niepożądane:

W dawkach leczniczych paracetamol jest stosunkowo mało toksyczny.
Zaburzenia krwi i układu chłonnego
bardzo rzadko (< 1/10 000) : agranulocytoza, małopłytkowość, niedokrwistość.
Zaburzenia układu  oddechowego
rzadko (>1/10 000 do <1/1000) : obrzęk krtani.
Zaburzenia nerek i dróg moczowych
bardzo rzadko: kolka nerkowa, niewydolność nerek, zaburzenia czynności nerek, ropomocz.
Zaburzenia układu immunologicznego
rzadko: obrzęk naczynioruchowy, reakcje rzekomoanafilaktyczne (m.in.: spadek ciśnienia, skurcz oskrzeli, pokrzywka).
bardzo rzadko: uczulenie
Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych
bardzo rzadko: zapalenie wątroby.

Uwagi:

Bez zalecenia lekarza nie stosować:

  • przeciwbólowo dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci,
  • w przypadku bólu gardła dłużej niż 2 dni,
  • w przypadku nawracającej lub wysokiej gorączki dłużej niż 3 dni.

W czasie stosowania paracetamolu nie należy pić napojów alkoholowych, nie stosować leku u osób uzależnionych od alkoholu.
U pacjentów z astmą, uczulonych na kwas salicylowy może wystąpić uczulenie na paracetamol.
Ciąża i karmienie piersią: przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.
Równoczesne stosowanie paracetamolu i leków zwiększających metabolizm wątrobowy, takich jak niektóre leki nasenne lub przeciwpadaczkowe czy też ryfampicyna, a także równoczesne picie alkoholu, może prowadzić do uszkodzenia wątroby.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:
Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 1 795 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie.
Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

- zastosowanie i działanie

Skład:
Działanie :

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci Portalu Dbam o Zdrowie.



Nie masz konta? Zarejestruj się

Kupujący Paracetamol, czopki (Hasco), 250 mg, 10 szt kupowali także:

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.
Widzisz błąd w opisie? Zaloguj się, aby poinformować redakcję doz.pl

Twój koszyk Przechowalnia

Suma: 0 zł
Brak produktów w koszyku.
DARMOWA DOSTAWA W 24-72h
Zamknij [X]

Zaloguj się do swojego profilu!

Wprowadź w pola poniżej swój login i hasło.
Email:
Hasło:
Masz konto na Facebooku? Zaloguj się przy pomocy profilu Facebook i zamów leki!
Zaloguj się
Nie masz konta?
Załóż je bezpłatnie już dziś.
Nie pamiętasz hasła?
Skorzystaj z opcji przypomnienia.
Zamknij [X]
Wylogowanie
W Twoim koszyku znajduje się zamówienie na 0 produkty, które nie zostało skierowane do realizacji w aptece.
Czy na pewno chcesz się wylogować?

Portal Dbam o Zdrowie - leki, suplementy, akcesoria

Wiedza o zdrowiu

Dbam o Zdrowie

Darmowa Infolinia

Katalog Ciesz się zdrowym latem!Katalog Przygotuj dziecko do szkołyLeki na receptęAkcesoriaCiąża i dzieckoDermokosmetykiDla alergikówDla cukrzykówDla sportowcówDrogi moczoweHomeopatiaKosmetykiMięśnie i stawyNa kacaOczy - krople, soczewki, okularyOdchudzanie i oczyszczaniePamięć, koncentracjaPielęgnacja skóryProblemy pokarmowe, hemoroidyPrzeciwbólowePrzeziębienie i grypaRzuć palenieSeks, zdrowie intymneSerce, krążenieSpokojny senSprzęt medyczny i rehabilitacyjnyStomatologiaStres, poprawa nastrojuŚrodki opatrunkowe i higieniczneTesty diagnostyczneWitaminy i minerałyWzmacniające odpornośćZdrowe nogi, stopyZestawy promocyjneZioła i herbatyŻywnośćAktualnościCzytelniaEncyklopedia lekówEncyklopedia ziółEncyklopedia zdrowiaO nasPomocKontaktRegulaminNota prawnaKarta PodarunkowaFundacja Dbam o Zdrowie
800 111 204
lub (42) 613 31 71
Pisz na adres: pomoc@doz.pl

DOZ.PL - Portal Dbam o Zdrowie
Copyright (C) DOZ.PL Sp. z o.o. 2007 - 2013
Zbąszyńska 3, 91-342 Łódź
NIP 537-249-29-24, KRS 301254
Infolinia: 800 111 204

Redakcja doz.pl

Piotr Gmurek
tel: +48 (42) 200 71 31pgmurek@doz.pl

Reklama w doz.pl

Ewa Dudekedudek@doz.plreklama@doz.pl

Współpraca z producentami

Michał Kudłacikmkudlacik@doz.pl

Współpraca

Jesteś producentem, farmaceutą?Kliknij tutaj