Zamów leki onlinePoradnik o zdrowiuAplikacja mobilnaMaraton InspiracjiŁódź Maraton AptekiLekarze
Rozmiar tekstu:

Metafen Zatoki, 200mg+30mg, tabletki powlekane, 10 szt,

Metafen Zatoki, 200mg+30mg, tabletki powlekane, 10 szt,
Cena w doz.pl:
6.39 zł
Dodaj do przechowalni | Poinformuj o promocji

Metafen Zatoki jest lekiem o skojarzonym działaniu składników: ibuprofenu, pseudoefedryny w postaci tabletek do stosowania doustnego.

 

O produkcie
Encyklopedia
Inne dawki / opakowania
Podobne produkty
Pytania do Farmaceuty
Producent:
POLPHARMA S.A.
Typ preparatu:
bez recepty
Przechowywanie:
Temperatura pokojowa
Refundowany:
Nie
Dawka:
200mg+30mg
Encyklopedia leków:
Skład

(1 tabletka): ibuprofen 200 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg.
Substancje pomocnicze: powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna  z krzemionką koloidalną bezwodną, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), mannitol, magnezu stearynian.

Działanie
  • Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jest pochodną kwasu propionowego o działaniu leczniczym: przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.
  • Pseudoefedryna jest aminą zmniejszającą przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Podana doustnie wywołuje skurcz naczyń krwionośnych, zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz zatok, dzięki czemu poprawia się drożność jamy nosowej oraz drenaż wydzieliny z zatok.

Wskazania
  • niedrożność nosa i zatok obocznych nosa,
  • bóle stawowo-mięśniowe,
  • bóle głowy,
  • gorączka.


 

Dawkowanie

dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
dawka początkowa – 2 tabletki,
następnie w razie potrzeby od 1 do 2 tabletek co 4 godziny na dobę.
Maksymalna dobowa dawka - 6 tabletek.

Przeciwwskazania:

Leku Metafen Zatoki nie należy stosować:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na ibuprofen, chlorowodorek pseudoefedryny lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego.
  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy: występowanie w przeszłości astny aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego (choroby skóry i błon śluzowych charakteryzujace się występowaniem obrzęków), skurczu oskrzeli, niezytu nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ.
  • w przypadku ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby
  • w przypadku choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, perforacji lub krwawienia, również występującego po zastosowaniu NLPZ
  • w przypadku ciężkiego nadciśnienia tętniczego, jaskry, nadczynności tarczycy, rozrostu gruczołu krokowego, guza chromochłonnego, polipów nosa
  • w przypadku ciężkiej choroby układu sercowo-naczyniowego, tachycardii, dławicy piersiowej
  • w ciężkiej niewydolności serca
  • w przypadku krwotocznego udaru mózgu w wywiadzie lub występowania czynników ryzyka, które mogą zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia krwotocznego udaru mózgu
  • w okresie ciąży i karmienia piersią
  • w przypadku skazy krwotocznej oraz przyjmowania leków przeciwzakrzepowych
  • w przypadku jednoczesnego przyjmowania innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2
Działania niepożądane:

Działania niepożądane wynikające z obecności ibuprofenu w leki
działania niepożądane występujące niezbyt często ( u mniej niż 1 na 100 osób):
- niestrawność, ból brzucha, nudności,
- bóle głowy,
- pokrzywka i świąd.
działania niepożądane występujące rzadko ( u mniej niż 1 na 1000 osób):
- biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śłuzowej żołądka,
- zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia,
-obrzęki.
działania niepożądane występujące bardzo rzadko ( u mniej niż 1 na 10 000 osób):
- zaburzenia wskaźników morfologii krwi ( anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza),
- zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania,
- rumień wielopostaciwy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka,
- smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna. Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, szczególnie u osób w wieku powyżej 65 lat,
- dysuria, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia mocznika w surowicy, zwięszenie stężenia sodu w osoczu krwi,
- ciężkie reakcje nadwrażliwości jak obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia
- zaburzenia rytmu serca, hipotensja, wstrząs. Zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli,
- u pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymiodnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja,
- obrzęk, nadciśnienei tętnicze, niewydolność serca.
W pojedynczych przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne, szumy uszne.

Działania niepożądane wynikające z obecności pseudoefedryny w leku:
- niestrawność, zaburzenia czynności przewodu pokarmowego, zaczerwienienia i wysypki, nudności, wymioty, nadmierne pocenie się, zawroty głowy, wzmożone pragnienie, tachykardia, zaburzenia rytmu serca, niepokój, bezsenność, rzadko niekontrolowane wydalanie moczu, osłabienie mięśni, drżenie, lęk, dezorientacja, omamy, trombocytopenia.

Uwagi:

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Nie należy stosować leku Metafen Zatoki w okresie ciąży i karmienia piersią. Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat, bez zalecenia lekarza.

Dostawa / odbiór produktu:
Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 1 776 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie.
Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Metafen Zatoki (Rhinafen) - Ibuprofenum, Pseudoephedrini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:
Postać:
tabletki powlekane
Kategoria:
Specjalności:
Działanie :
Wskazania:
Łagodzenie objawów przeziębienia i grypy.
Dawkowanie:
Doustnie. Dorośli i dzieci po 12 roku życia początkowo 2 tabletki, następnie w razie potrzeby 1-2 tabletki co 4 godziny, maksymalnie 6 tabletek na dobę. Nie podawać dzieciom poniżej 12 roku życia. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.
Możliwe skutki uboczne:
Często: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bóle i zawroty głowy, nadpobudliwość, bezsenność, skórne reakcje nadwrażliwości(świąd, pokrzywka, wysypka), zatrzymywanie płynów i obrzęki, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, przyśpieszenie akcji serca. Niezbyt często nadciśnienie, zaburzenia smaku, zaburzenia funkcji wątroby. W pojedynczych przypadkach obserwowano niewydolność nerek, zmiany obrazu krwi. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. bóle i zwroty głowy, senność, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.
Poinformuj lekarza:
Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub jakąkolwiek substancję pomocniczą, astmę oskrzelową, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, niewydolność wątroby i/lub nerek, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi, ciężkie zaburzenia sercowo-naczyniowe, częstoskurcz serca, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, cukrzycę, guz chromochłonny nadnerczy, jaskrę, przerost gruczołu krokowego. Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, metotreksat, kortykosteroidy, leki moczopędne, leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi, lekami przeciwdepresyjne, zydowudynę, leki przeciwzakrzepowe. Gdy jesteś lub przepuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci Portalu Dbam o Zdrowie.



Nie masz konta? Zarejestruj się
Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.
Widzisz błąd w opisie? Zaloguj się, aby poinformować redakcję doz.pl

Twój koszyk Przechowalnia

Suma: 0 zł
Brak produktów w koszyku.
DARMOWA DOSTAWA W 24-72h
Zamknij [X]

Zaloguj się do swojego profilu!

Wprowadź w pola poniżej swój login i hasło.
Email:
Hasło:
Masz konto na Facebooku? Zaloguj się przy pomocy profilu Facebook i zamów leki!
Zaloguj się
Nie masz konta?
Załóż je bezpłatnie już dziś.
Nie pamiętasz hasła?
Skorzystaj z opcji przypomnienia.
Zamknij [X]
Wylogowanie
W Twoim koszyku znajduje się zamówienie na 0 produkty, które nie zostało skierowane do realizacji w aptece.
Czy na pewno chcesz się wylogować?

Portal Dbam o Zdrowie - leki, suplementy, akcesoria

Wiedza o zdrowiu

Dbam o Zdrowie

Darmowa Infolinia

Katalog Zadbaj o zdrowy wypoczynekKatalog Zaufaj ApteceLato i podróżeLeki na receptęAkcesoriaCiąża i dzieckoDermokosmetykiDla alergikówDla cukrzykówDla sportowcówDrogi moczoweHomeopatiaKosmetykiMięśnie i stawyNa kacaOczy - krople, soczewki, okularyOdchudzanie i oczyszczaniePamięć, koncentracjaPielęgnacja skóryProblemy pokarmowe, hemoroidyPrzeciwbólowePrzeziębienie i grypaRzuć palenieSeks, zdrowie intymneSerce, krążenieSpokojny senSprzęt medyczny i rehabilitacyjnyStomatologiaStres, poprawa nastrojuŚrodki opatrunkowe i higieniczneTesty diagnostyczneWitaminy i minerałyWzmacniające odpornośćZdrowe nogi, stopyZestawy promocyjneZioła i herbatyŻywnośćAktualnościCzytelniaEncyklopedia lekówEncyklopedia ziółEncyklopedia zdrowiaO nasPomocKontaktRegulaminNota prawnaKarta PodarunkowaFundacja Dbam o Zdrowie
800 111 204
lub (42) 613 31 71
Pisz na adres: pomoc@doz.pl

DOZ.PL - Portal Dbam o Zdrowie
Copyright (C) DOZ.PL Sp. z o.o. 2007 - 2013
Zbąszyńska 3, 91-342 Łódź
NIP 537-249-29-24, KRS 301254
Infolinia: 800 111 204

Redakcja doz.pl

Piotr Gmurek
tel: +48 (42) 200 71 31pgmurek@doz.pl

Reklama w doz.pl

Ewa Dudekedudek@doz.plreklama@doz.pl

Współpraca z producentami

Michał Kudłacikmkudlacik@doz.pl

Współpraca

Jesteś producentem, farmaceutą?Kliknij tutaj