Porost islandzki, zioło pojedyncze (Flos), 50 g

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka DHL
2.99 zł
  • Producent:FLOS MOKRSKO
  • Typ preparatu:bez recepty
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie


Szczegółowy opis produktu

Porost islandzki - zioła do zaparzania.


Skład

100 g produktu zaiwera 100 g porostu islandzkiego (Lichen islandicus).
Zawartość opakowania: 50 g.

Wskazania

Wspomagająco w kaszlu spowodowanym podrażnieniem błony śluzowej jamy ustnej i gardła.


Dawkowanie

podanie doustne w postaci odwaru: 1 łyżeczkę produktu (ok. 1,5 g) zalać 1 filiżanką ciepłej wody, zagotować i utrzymywać we wrzeniu 15 minut. Przecedzić. W ten sposób przygotowany odwar pić 2-3 razy dziennie po 1 filiżance. Stosować zawsze świeży odwar.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na porost islandzki.
Nie zaleca się stosowania u dzieci do 12 roku życia.

Działania niepożądane:

Nie znane.

Uwagi:

Jeśłi objawy nasilą się lub nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku wystąpienia gorączki, duszności lub pojawienia się ropnej plwociny zasięgnąć porady lekarza.
Brak danych dotyczących bezpieczeństwa dlatego nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.
Przechowywać w zamkniętych opakowaniach, w temperaturze nie wyższej niż 30oC. Chronić od światła, wilgoci, wpływu obcuch zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 2 026 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Tarczownica islandzka (Płucnica islandzka) - Cetraria islandica - zastosowanie i działanie

Surowce:

porost islandzki (Lichen islandicus)

Działanie lecznicze:

pobudza wydzielanie soku żołądkowego , pobudza wydzielanie śliny , powlekające

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Tarczownica islandzka (Płucnica islandzka) / Cetraria islandica Encyklopedia ziół - Tarczownica islandzka (Płucnica islandzka) / Cetraria islandica Encyklopedia ziół - Tarczownica islandzka (Płucnica islandzka) / Cetraria islandica

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Wspomagająco w suchym kaszlu spowodowanym podrażnieniem błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Jako środek osłaniający i przeciwzapalny w nieżycie żołądka, chorobie wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy. Ze względu na gorzki smak, surowiec pobudza wydzielanie śliny i soku żołądkowego. Wykorzystywany przy niedokwaśność, utrudnionym trawieniu i przyswajaniu pokarmów.

Przeciwwskazania:

Gdy masz nadwrażliwość na porost islandzki.

Możliwe skutki uboczne:

Duże dawki odwaru z porostu islandzkiego mogą osłabiać perystaltykę jelit.

Ostrzeżenia:

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skonsultować się z lekarzem.   Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia, kobiet w ciąży i okresie karmienia piersią. W tej grupie pacjentów stosować tylko po konsultacji z lekarzem.   Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus