Kwiat nagietka, zioło pojedyncze, 50 g

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka DHL
Paczkomat InPost
3.99 zł
  • Producent:FLOS MOKRSKO
  • Typ preparatu:Produkt leczniczy
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie


Szczegółowy opis produktu

Koszyczek nagietka - zioła do zaparzania.


Skład

100 g produktu zawiera 100 g koszyczku nagietka.

 

Wskazania

Pomocniczo w stanach zapalnych skóry jako środek ułatwiający gojenie i przeciwzapalny.

Dawkowanie

Do stosowania na skórę i błony śluzowe w postaci naparu: dorośli i dzieci powyżej 6 roku życia: 1 łyżkę stołową produktu (ok. 2,0 g) zalać szklanką wrzącej wody (200 ml), pozostawić pod przykryciem na 20 minut, przecedzić. Przygotowanego ciepłego naparu używać do okładow na stany zapalne skóry 3-4 razy dziennie. Każdorazowo należy stosować do okładów świeżo przygotowany napar.

 

Przeciwwskazania:

Uczulenie na rośliny z rodziny złożonych np.: nagietek, rumianek, arnikę.

Działania niepożądane:

Mogą wystąpić odczyny alergiczne.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 2 020 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Nagietek lekarski - Calendula officinalis - zastosowanie i działanie

Surowce:

kwiat nagietka (Calendulae flos)

Działanie lecznicze:

przeciwrzęsistkowe , przyspiesza gojenie , wzmacnia odporność , grzybobójcze , przeciwbakteryjne , przeciwzapalne

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Nagietek lekarski / Calendula officinalis Encyklopedia ziół - Nagietek lekarski / Calendula officinalis Encyklopedia ziół - Nagietek lekarski / Calendula officinalis

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Kwiat nagietka zalecany jest w chorobach pęcherzyka żółciowego, w bólach towarzyszących stanom skurczowym żołądka. Pomocniczo w chorobie wrzodowej, w okresie rekonwalescencji, po zabiegach chirurgicznych (żołądek, jelita, pęcherzyk żółciowy), również po operacyjnym usunięciu nowotworu. Nagietek stosowany jest także w zaburzeniach miesiączkowania połączonych z bólem, ogólnym osłabieniem, zawrotami głowy, a także w dolegliwościach okresu przekwitania (klimakterium).   Zewnętrznie: Zawarte w nagietku zawiązki czynne ułatwiają gojenie się ran. Polecany szczególnie w celu leczenia uszkodzeń skóry, stłuczeń, odmrożeń, oparzeń, owrzodzeń, ran pooperacyjnych oraz stanów zapalnych błon śluzowych jamy ustnej, gardła oraz pochwy. Pomocniczo w rzęsistkowicy i postępującym zaniku nabłonka pochwy. Ze względu na właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze nagietek lekarski znalazł zastosowanie także przy leczeniu stanów zapalnych spojówek i przemęczeniu oczu. Zapobiega nadmiernemu wysuszeniu narządu wzroku i łagodzi jego podrażnienia.

Przeciwwskazania:

:przeciwwskazania

Możliwe skutki uboczne:

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne. W takim przypadku należy przerwać stosowanie produktu.

Ostrzeżenia:

Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia.   Brak danych odnośnie bezpieczeństwa stosowania w ciąży i okresie karmienia pierisią. Nie stosować bez konsultacji z lekarzem.   Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus