produkty kosmetyczne
Urszula Krzesiak

Jak przygotować się do Sylwestra?

Sylwester to wydarzenie, które pozwala nam na huczne zamknięcie pewnego etapu w naszym życiu. Dlatego też, niezależnie od tego, czy spędzamy tę noc w kameralnym gronie, czy też bierzemy udział w zorganizowanym bankiecie, ważne jest, abyśmy czuli się dobrze sami ze sobą. Zadbajmy więc o to, żeby przygotować się do tego ostatniego wieczoru w roku najlepiej jak potrafimy. Pamiętajmy, że Sylwester to przede wszystkim czas beztroskiej zabawy do białego rana, podczas której królują fantastyczne kreacje i nie mniej fantastyczne makijaże.

Przygotowanie twarzy

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest pielęgnacja twarzy. Proces ten nie ma jedynie walorów higienicznych, przekłada się on również na kwestie estetyczne – na wypielęgnowanej skórze dłużej utrzymuje się makijaż i jest on o wiele ładniejszy. Aby odpowiednio przygotować skórę twarzy, szyi i dekoltu na sylwestrową noc, warto podzielić jej pielęgnację na dwa etapy.

Pierwszy etap warto rozpocząć już kilkanaście dni przed Sylwestrem, ponieważ wiąże się on ze stosowaniem wieloetapowej pielęgnacji skóry, o której warto pamiętać również przez cały rok. Dlaczego? Taka pielęgnacja służy rozwiązywaniu problemów z cerą i dostarcza jej niezbędnych składników do tego, aby była miękka, gładka oraz dobrze nawilżona. Do naszej codziennej rutyny dodatkowo możemy dołączyć np. peeling chemiczny kwasami, który intensywnie złuszczy martwy naskórek i tym samym poprawi wygląd skóry. Jednakże warto pamiętać, że peelingi chemiczne przy pomocy kwasów mogą powodować podrażnienia i zaczerwienienia skóry, dlatego rekomenduje się, aby wykonać je z odpowiednim wyprzedzeniem.  

Drugi etap to zabiegi pielęgnacyjne, które możemy wykonać w dniu imprezy sylwestrowej i które skupiają się przede wszystkim na prawidłowym nawilżeniu skóry po to, by nasz makijaż był trwały i ładnie się prezentował. Przede wszystkim należy dokładnie oczyścić skórę z makijażu i zanieczyszczeń, które zgromadziły się trakcie dnia. Na umytej skórze przystępujemy do dalszych działań. Warto zastosować delikatny peeling twarzy, np. enzymatyczny, zwłaszcza jeśli nie był wykonany wcześniej. Peeling pomoże nam w pozbyciu się martwego naskórka oraz przygotuje skórę na dalsze zabiegi pielęgnacyjne.  

Tonizacja nie jest niezbędnym elementem w pielęgnacji. Jeśli stosujemy kosmetyki o neutralnym, fizjologicznym pH skóry, możemy ten krok ominąć. Jeśli nie mamy pewności co do pH używanych przez nas kosmetyków, wówczas powinniśmy sięgnąć po tonik.  

W kolejnym kroku należy wykorzystać serum lub ampułki do twarzy – dzięki wmasowaniu ich w skórę poprawimy mikrokrążenie oraz zwiększymy wchłanianie substancji odżywczych.  

W następnej kolejności powinniśmy zastosować maseczkę do twarzy. Tym razem mogą to być tzw. maseczki bankietowe, które ukierunkowane są na osiągnięcie konkretnych celów. Sprawdzają się świetnie zwłaszcza wtedy, gdy w krótkim czasie zależy nam na uzyskaniu efektu „wow”. Najpopularniejsze aktualnie na rynku maseczki mają formę płachty materiału nasączonej dużą ilością składników odżywczych. Ich fenomen polega na tym, że dają nam uczucie intensywnego nawilżenia i ujędrnienia, niekiedy wręcz liftingu. To wszystko za sprawą okluzji – dzięki niej otrzymujemy dużo lepszy efekt pielęgnacyjny.  

W przypadku cery trądzikowej oraz cery z tendencją do przetłuszczania warto zastosować maseczki pochłaniające sebum np. z białą glinką oraz dbać o prawidłowe nawilżenie skóry, stosując odpowiedni krem.

Poruszając temat maseczek, warto również nawiązać do specjalnych płatków żelowych przeznaczonych okolicom oczu. Ich formuła zawiera najczęściej składniki nawilżające, które poprawiają kondycję delikatnej skóry. Niektóre tego typu produkty zawierają w swoim składzie drobinki złota, które poprzez zdolność do odbijania i rozpraszania światła optycznie rozświetlają skórę, nadając świeżość i blask spojrzeniu.  

Aplikację płatków warto poprzedzić delikatnym masażem: przez ok. 1–2 min. należy delikatnie oklepać opuszkami palców skórę wokół oczu wzdłuż granicy oczodołu, aby uzyskać lepszy efekt pielęgnacyjny. Po zdjęciu płatków także można okrężnym ruchem wmasować pozostałość żelu. Oba masaże można połączyć. 

Przygotowanie ciała

Podstawą przygotowania ciała na zabawę sylwestrową jest, podobnie jak w wypadku twarzy, dokładne oczyszczenie i nawilżenie skóry.  

Wybierając produkty do peelingu ciała, warto zwrócić uwagę na takie kosmetyki, które uzupełnią barierę hydrolipidową skóry. Będą to głównie peelingi na bazie olejów roślinnych lub masła (np. kakaowego), które nie tylko złuszczą martwy naskórek, ale poprzez odżywienie nadadzą efekt glow. W dniu sylwestrowej imprezy można zaaplikować na skórę balsam z drobinkami rozświetlającymi.

Zastanawiasz się, czy przed Sylwestrem warto skorzystać z preparatów lekko brązujących? W przypadku tego typu produktów warto je przetestować odpowiednio wcześniej, aby być pewnym ich efektu. 

Warto jeszcze rozszerzyć zagadnienie o produkty do aromaterapii, aby zadbać o nasze samopoczucie i nastrój. Przykładowo, odpowiednio dobrany olejek eteryczny (np. lawendowy) dodany do kąpieli pomaga zrelaksować ciało i zmniejszyć jego napięcie. Co więcej, kąpiel taka korzystnie wpływa na nasz sen. Z kolei olejek eteryczny o zapachu cytrusów (np. limetka, cytryna, pomarańcza) wykazuje działanie antyseptyczne, niweluje uczucie zmęczenia, orzeźwia i dodaje energii.  

Powiązane produkty

O czym jeszcze warto pamiętać przed Sylwestrem?

Dosyć istotną kwestią jest tu również wykonanie odpowiednio wcześniej manicure i pedicure. O nasze paznokcie możemy zadbać zarówno same, jak i powierzyć je profesjonalnej kosmetyczce. Jeżeli jesteśmy w stanie przeznaczyć więcej czasu na pielęgnację i stylizację paznokci, jedną z aktualnie dostępnych na rynku możliwości jest zakup gotowego zestawu przeznaczonego do stworzenia manicure hybrydowego. Zawiera on na ogół propozycję lakierów do paznokci w dowolnie wybranej wersji kolorystycznej, bazę i top, lampę UV/LED, a także akcesoria dodatkowe służące uzyskaniu zamierzonego efektu, np. pilniki czy polerki.  

Pamiętajmy również o wykonaniu depilacji ciała – jej rodzaj uzależniony będzie od czasu potrzebnego na otrzymanie upragnionych rezultatów. W okresie zimowym polecana jest zwłaszcza depilacja laserowa, szczególnie dla tych, którzy pragną uzyskać bardziej trwały efekt.  

Pamiętajmy także o wcześniejszym przygotowaniu plastrów na pęcherze i odciski na wypadek ewentualnych niespodzianek związanych z wystąpieniem w nowo nabytej parze szpilek – nie zapominajmy bowiem, że przed nami cała noc spędzona na parkiecie!

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Jak dbać o skórę z tatuażem? Czym smarować?

    Popularność tatuaży jako trwałej ozdoby ciała człowieka nieprzerwanie rośnie. Tak jak kiedyś trudno było spotkać osobę wytatuowaną, tak obecnie coraz rzadziej poznajemy nowe osoby, które nie mają choćby jednej, małej „dziary”. Za tą powszechnością idą też jednak pewne obowiązki, a mianowicie odpowiednia higiena – jak zatem właściwie dbać o skórę pokrytą tatuażem?

  • Niacynamid i jego właściwości – czym jest i na co pomoże?

    Niacynamid, znany również jako nikotynamid, to substancja będąca składową witaminy B3 (niacyny). Charakteryzuje się niezwykle szerokim spektrum działania. Czym dokładnie jest, jakie ma działanie i jak wykorzystać jego właściwości dla swoich korzyści zdrowotnych? O tym piszemy poniżej.

  • Nadpotliwość stóp – co warto stosować na nadmiernie pocące się stopy?

    Nadmiernie pocące się stopy nastręczają wielu trudności. Jak można pozbyć się tego problemu? Co robić, gdy cierpimy na nadpotliwość stóp? Jakie preparaty stosować i jak ich używać? Czy nieleczona hiperhydroza stóp może być groźna? Podpowiadamy.

  • HIFU – zabieg krok po kroku. Czy da się zmniejszyć drugi podbródek w pół godziny?

    Medycyna estetyczna jest bardzo szybko rozwijającą się, wyjątkowo nowoczesną i coraz bardziej dostępną branżą z pogranicza fizjologii i kosmetologii. Służy m.in. do dbania o siebie, a tym samym do poprawy samopoczucia. Z powodzeniem korzystają z niej zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Umożliwia szybsze osiągnięcie wyznaczonych celów sylwetkowych, poprawę wizerunku, pozbycie się kompleksów lub po prostu – poprawia jakość życia. W artykule podpowiemy, jak pozbyć się drugiego podbródka, jak ujędrnić skórę na piersiach po karmieniu i co zrobić, aby skóra na szyi lub brzuchu przestała być wiotka. Oznacza to, że przyjrzymy się jednej z bardziej popularnych metod wykorzystywanych w medycynie estetycznej – HIFU.

  • Mezoterapia (mikro)igłowa – dla kogo? Efekty, cena zabiegu

    Mezoterapia mikroigłowa i igłowa to rodzaje zabiegów działających odżywczo-regeneracyjnie na ciało i twarz. Dzięki celowemu naruszeniu bariery skórnej z wykorzystaniem igieł można wprowadzić w głąb skóry zawartość ampułki terapeutycznej. Celowa indukcja stanu zapalnego powoduje pobudzenie do działania (dzielenia się) fibroblastów, które znajdują się w skórze właściwej. Fibroblasty syntezują włókna kolagenowe, elastynowe, glikozamino- i proteoglikany. Stan zapalny umożliwia rozpoczęcie procesu remodelingu twarzy. Ile kosztuje mezoterapia igłowa i mikroigłowa, jakim preparatem złagodzić obrzęk i zaczerwienienie i jak często należy wykonywać ten zabieg na skórę? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

  • Mikrodermabrazja domowa – czy zabiegi w gabinecie kosmetycznym nadal są konieczne?

    Mikrodermabrazja w domu? To zdanie jeszcze kilka lat temu brzmiało nierealnie. W obecnych czasach wiele osób posiada już w swoim domowym spa cały arsenał sprzętów, które mogą pomóc zadbać o skórę, w tym także urządzenie do mikrodermabrazji, kupione już nawet za kilkadziesiąt złotych. Czy mikrodermabrazja wykonywana w domu daje takie same efekty jak ta wykonana w gabinecie? Jakie ryzyko niosą za sobą domowe zabiegi z wykorzystaniem urządzenia do mikrodermabrazji? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

  • Kolagen rybi do picia – kiedy po niego sięgnąć i jak stosować?

    Kolagen jest naturalnym polimerem białkowym budującym skórę, stawy włosy i paznokcie. Jest ważnym składnikiem budulcowym oraz wspomaga regenerację, gojenie i procesy naprawcze w organizmie. Kolagen jest naturalnie syntetyzowany w fibroblastach. Tworzą go wyłącznie aminokwasy endogenne. Wraz z wiekiem naturalna synteza kolagenu w organizmie ulega obniżeniu, dlatego po 30. roku życia warto włączyć jego suplementację do codziennej rutyny.

  • Sucha skóra głowy – przyczyny. Jak nawilżyć przesuszoną skórę głowy?

    Sucha skóra głowy może mieć wiele przyczyn – od błędów w pielęgnacji, przez niedobory w diecie, aż po poważne choroby dermatologiczne. Dowiedz się, jak rozpoznać podłoże swędzącej, łuszczącej się i podrażnionej skóry głowy. Poznaj sposoby na jej nawilżenie.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij