Kick the Tick® Expert, zestaw do bezpiecznego usuwania kleszczy, 9 ml

wyrób medyczny, akcesoria, spray, ukąszenie, kleszcze, pasożyty

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty KICK THE TICK

Producent

ICB PHARMA
Moździerzowców 6a
Jaworzno

Opis

Kick The Tick® Expert, zestaw do bezpiecznego usuwania kleszczy.

– wyrób medyczny przeznaczony do udzielenia pierwszej pomocy w przypadkach zaatakowania przez kleszcze. W zestawie znajduje się specjalistyczny preparat, który zamraża pasożyta i hamuje wydzielanie jego śliny, oraz z przyrządu do jego usuwania.
Produkt odpowiedni dla osób dorosłych i dzieci powyżej 3. roku życia.
Może być stosowany do usuwania kleszczy u zwierząt.

Skład

Izoheksadekan, mirystynian izopropylu, 1,1,1,2-tetrafluoroetan.

Zawartość opakowania

Preparat do zamrażania kleszczy, przyrząd do bezpiecznego usuwania kleszczy Kick The Tick®, próbówka.

Działanie

Zastosowanie wyrobu powoduje zamrożenie i zahamowanie wydzielania zakaźnej śliny przez żerującego kleszcza. Wykorzystana w preparacie technologia APRF (ang. Anti-Parasite Removal Film) tworzy trwałą powłokę, która zapobiega uszkodzeniu kleszcza podczas jego usuwania, co minimalizuje ryzyko kontaktu z materiałem zakaźnym. Dołączony do zestawu przyrząd do bezpiecznego usuwania kleszczy Kick The Tick® ułatwia sprawne i bezpieczne usunięcie pasożyta, co dodatkowo ogranicza możliwość transmisji czynników zakaźnych podczas wykonywania zabiegu. 

Charakterystyka produktu

Wyrób medyczny Kick The Tick® Expert pozwala na samodzielne, szybkie i bezpieczne usunięcie kleszcza. Jego użycie jest niezwykle wygodne – dzięki możliwości działania pod dowolnym kątem, umożliwia usuwanie insektów nawet z trudno dostępnych miejsc. Wyrób nie zawiera środków biobójczych, przez co jest bezpieczny już dla dzieci powyżej 3. roku życia. Jeden zestaw wystarcza na zamrożenie około 40 kleszczy.

Wskazania

Kick The Tick® Expert jest zalecany do stosowania w celu ograniczenia ryzyka zakażenia chorobami przenoszonymi przez kleszcze takimi jak: kleszczowe zapalenie mózgu, borelioza, babeszjoza, anaplazmoza i inne.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Zabieg usuwania żerującego kleszcza należy wykonać bardzo starannie, korzystając z odpowiednio wybranej końcówki (A lub B) przyrządu.
Wybór końcówki przyrządu należy dostosować do rozmiaru żerującego kleszcza (larwa/nimfa lub samica). Końcówka A nadaje się dla pasożytów wielkości od 0,8 mm do 1,5 mm, natomiast końcówka B od około 3,5 mm do 5 mm.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Przed zastosowaniem wyrobu należy zapoznać się z treścią instrukcji użycia wyrobu. Wyrób stosować zgodnie z przeznaczeniem.
Nie stosować na skórę zmienioną chorobowo.
Nie stosować w przypadku stwierdzenia nadwrażliwości (alergii) na którykolwiek składnik wyrobu. W razie wystąpienia niepokojących objawów lub działań niepożądanych należy przerwać stosowanie wyrobu i skontaktować się z lekarzem.
Unikać kontaktu wyrobu z oczami, okolicami oczu, błonami śluzowymi ust i nosa oraz okolicami intymnymi.
Nie wdychać.
Zastosowanie zbyt dużej dawki wyrobu może spowodować zaczerwienienie skóry. W takim przypadku należy natychmiast zaprzestać stosowania wyrobu a następnie przemyć skórę dużą ilością ciepłej (nie gorącej!) wody i osuszyć. W razie utrzymujących się zmian na skórze (zbielenie lub zaczerwienienie, obrzęk, ból) należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.
Wyrób przeznaczony do użytku zewnętrznego.
Wyrób przechowywać w oryginalnym opakowaniu w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 40°C.
Zestaw zawiera pojemnik pod ciśnieniem. Ogrzanie grozi wybuchem. Przechowywać z dala od źródeł ciepła, gorących powierzchni, źródeł iskrzenia, otwartego ognia i innych źródeł zapłonu. Nie palić. Nie przekłuwać ani nie spalać, nawet po zużyciu.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Wystąpienie miejscowego lub ogólnego stanu zapalnego może być następstwem przekazania czynników zakaźnych przez pasożyta.
W przypadku wystąpienia gorszego samopoczucia, gorączki lub pojawienia się rumienia wędrującego, który jest charakterystyczny dla boreliozy, należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Uwagi

W przypadku, jeżeli kleszcz jest wczepiony w miejscu uniemożliwiającym jego samodzielne usunięcie (okolice pachwiny, pachy, za małżowinami usznymi, dół podkolanowy), zaleca się, aby zabieg został wykonany przy pomocy osób trzecich.
Po wykonanym zabiegu usunięcia kleszcza należy obserwować miejsce wkłucia przez kilka tygodni
Nieostrożne wykonanie zabiegu może spowodować rozerwanie kleszcza i zwiększyć ryzyko kontaktu z materiałem zakaźnym.
W celu uniknięcia bezpośredniego kontaktu z kleszczem zaleca się wykonywanie zabiegu w rękawicach ochronnych.
W przypadku późnego zauważenia żerującego pasożyta następuje trwałe umocowanie narządów gębowych, co utrudnia jego usuwanie. Pozostałe w skórze fragmenty ciała kleszcza powinien usunąć lekarz.

Stosowanie u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 3 roku życia.
W przypadku stosowania wyrobu u dzieci zabieg należy przeprowadzać pod kontrolą osoby dorosłej.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Egzotyczne kleszcze pojawiły się w Niemczech i na Węgrzech, o czym głośno informowali naukowcy już w zeszłym roku. Jest to gatunek niebezpieczny dla człowieka. Według specjalistów kleszcze giganty pojawią się też w Polsce. Czy można się przed nimi chronić?

  • Kleszcze to niewielkie pajęczaki, które mogą przenosić choroby, takie jak borelioza czy kleszczowe zapalenie mózgu. Istnieją jednak sposoby, które mogą pomóc zminimalizować ryzyko ugryzienia. Poznaj 5 metod na ochronę przed kleszczami i groźnymi powikłaniami infekcji odkleszczowych.

  • Kleszczowe zapalenie mózgu to odzwierzęca choroba zakaźna. Czynnikiem, który ją wywołuje jest ukąszenie kleszcza i przedostanie się do organizmu człowieka wirusa z rodzaju flawiwirusów (rzadko KZM może być spowodowane spożyciem niepasteryzowanego mleka zakażonego zwierzęcia). Objawy kleszczowego zapalenia mózgu obejmują m.in. wysoką gorączkę, silne bóle głowy, wymioty, nudności, objawy oponowe, zaburzenia świadomości, niedowłady, zaburzenia oddychania. Dowiedz się, jak wygląda leczenie KZM oraz jak mu zapobiegać.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

logo Telemedi

Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest tutaj.