Zielnik

Zioła były stosowane przez człowieka od tysięcy lat na różnorodne dolegliwości. Zioła to naturalne lekarstwo - bezpieczne i nie mające skutków ubocznych, jakże szkodliwych dla człowieka. Nasz zielnik dostarczy Ci wyczerpujących informacji o preparatach ziołowych stosowanych w ziołolecznictwie. Skorzystaj z wyszukiwarki, by znaleźć interesujące Cię zioła dostępne w naszym katalogu.

Alfabetycznie

A B C D E F G I J K L Ł M N O P R S Ś T W Z Ż

Karta preparatu ziołowego

Kozłek lekarski - Valeriana officinalis - zastosowanie i działanie lecznicze

PREPARATY PODOBNE
Nervosan fix, mieszanka ziołowa, 2 g, 20 szt
OFERTA PORTALU doz.pl
Korzeń kozłka, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)
Korzeń kozłka, zioło pojedyncze, 50 g (Kawon)
Opis rozszerzony leku

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Niepokój, stany zdenerwowania, napięcia i pobudzenia nerwowego. Trudności w zasypianiu. Skurczowe dolegliwości w obrębie przewodu pokarmowego. Zewnętrznie: Obecnie rzadko. Zewnętrznie napary mogą okazać się pomocne przy przy łupieżu i łojotoku.

Przeciwwskazania:

:przeciwwskazania

Możliwe skutki uboczne:

W razie przewlekłego stosowania dużych dawek mogą się pojawić bóle głowy, niepokój.

Ostrzeżenia:

Przy dłuższym stosowaniu (powyżej miesiąca) zaleca się dwutygodniowa przerwę. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.

Zioła dostępne w sprzedaży:

Korzeń kozłka, zioło pojedyncze, 50 g (Flos) Korzeń kozłka, zioło pojedyncze, 50 g (Kawon)

Powiązane preparaty wieloskładnikowe:

Nervosan fix, mieszanka ziołowa, 2 g, 20 szt

Poradź się
specjalisty

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci i lekarze Dbam o Zdrowie

Zaloguj się

Nie masz konta?

Zarejestruj się

Biegunka po alkoholu

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.