Przymiotno kanadyjskie - Conyza canadensis - zastosowanie, działanie i opis

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Zbyt obfite lub przedłużające się miesiączki. Pomocniczo w innych krwawieniach z narządów rodnych, niewielkich krwawieniach z błony śluzowej przewodu pokarmowego i dróg moczowych. Stany zapalne przewodu pokarmowego, wzdęcia, mało nasilona biegunka, owrzodzenia jelita grubego. Jako środek moczopędny w stanach zapalnych dróg moczowych, kamicy moczowej, nerczycy. Zewnętrznie: Do przemywania trudno gojących się ran, odleżyny, oparzenia I stopnia, choroby skóry (trądzik, wyprysk, świąd).

Przeciwwskazania:

Gdy masz zwiększoną krzepliwość krwi, chorobę zakrzepową żył, żylaki. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Ze względu na brak wystarczających danych odnośnie bezpieczeństwa stosowania u kobiet w ciąży i karmiących piersią nie zaleca się stosowania w tym okresie.

Możliwe skutki uboczne:

Ostrzeżenia:

Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta.