Zielnik

Zioła były stosowane przez człowieka od tysięcy lat na różnorodne dolegliwości. Zioła to naturalne lekarstwo - bezpieczne i nie mające skutków ubocznych, jakże szkodliwych dla człowieka. Nasz zielnik dostarczy Ci wyczerpujących informacji o preparatach ziołowych stosowanych w ziołolecznictwie. Skorzystaj z wyszukiwarki, by znaleźć interesujące Cię zioła dostępne w naszym katalogu.

Alfabetycznie

A B C D E F G I J K L Ł M N O P R S Ś T W Z Ż

Karta preparatu ziołowego

Przywrotnik pospolity - Alchemilla vulgaris - zastosowanie i działanie lecznicze

Opis rozszerzony leku

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Biegunki, stany zapalne przewodu pokarmowego. Pomocniczo w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy.   Zewnętrznie: W stanach zapalnych jamy ustnej i gardła. Upławy i stany zapalne pochwy, hemoroidy. Zapalenie spojówek, uszkodzenia skóry, blizny.

Przeciwwskazania:

:przeciwwskazania

Ostrzeżenia:

Jeżeli w przypadku leczenia biegunek objawy nasilą się lub nie ustąpią po 3-4 dniach stosowania należy skontaktować się z lekarzem.   W ciąży i okresie karmienia piersią stosować po konsultacji z lekarzem.   Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.

Zioła dostępne w sprzedaży:

Ziele przywrotnika, zioło pojedyncze, 50 g

Powiązane preparaty wieloskładnikowe:

Adiariflos Tea, fix, 2 g, 25 szt Fix borówka czernica, (Kawon), 2 g, 30 szt Liść jeżyny, zioło pojedyncze, (Flos), 50 g Owoc borówki czernicy, herbatka ziołowa, 50 g

Poradź się
specjalisty

Na Wasze pytania odpowiadają farmaceuci i lekarze Dbam o Zdrowie

Zaloguj się

Nie masz konta?

Zarejestruj się

Depresja - przyczyny, objawy, leczenie

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.