×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Róża dzika (Róża polna) - Rosa canina - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje - róża dzika (róża polna)
Surowce owoc róży, owoc szypszyny (Rosae fructus)
Działanie wzmacniające
żółciopędne
moczopędne
rozkurczające
żółciotwórcze

Zastosowanie róży dzikiej

Wewnętrzne

Surowiec witaminowy i ogólnie wzmacniający. Owoc dzikiej róży to m.in. bogate źródło naturalnej witaminy C, która ze względu na towarzyszące jej flawonoidy i kwasy organiczne, które chronią ją przed zbyt szybkim rozkładem jest 3-5-krotnie aktywniejsza od syntetycznej witaminy C. Dzika róża stosowana jest w stanach zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C, osłabienia i rekonwalescencji. Profilaktycznie w okresie przeziębień i infekcji grypowych jak również w celu łagodzenia przebiegu tych chorób. Jako środek pomocniczy w schorzeniach wątroby, dróg żółciowych, nerek, przewodu pokarmowego oraz w stanach zapalnych drobnych naczyń krwionośnych skóry i wybroczynach, a także przy leczeniu ran, oparzeń, blin pooperacyjnych, owrzodzeń przewodu pokarmowego.

Ostrzeżenia

Zalecana jest ostrożność przy współistnieniu kamicy szczawianowej, w zwiększonej krzepliwości krwi i w skłonności do zakrzepów.

 

Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach w temperaturze nie wyższej niż 25°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów.