×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Peeling kwasem salicylowym - objawy, leczenie i badania

Kwas salicylowy jest on pozyskiwany z różanego, malin, liści senesu i brzozy, kwiatów rumianku oraz kory wierzby. Syntetyzowany natomiast z fenolu.
Poza działaniem złuszczającym posiada zdolność przenikania przez sebum i wnikania w głębsze warstwy skóry, przez co lepiej oczyszcza pory. Ponadto wnika w głąb mieszków włosowych, dzięki czemu jest bardziej skuteczny w leczeniu trądziku. Odblokowuje pory i pomaga zlikwidować zaskórniki. Ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Kwas ten nie wysusza skóry, dlatego z powodzeniem może być stosowany przy cerze suchej. Jest spokrewniony z aspiryną (kwasem acetylosalicylowym) dlatego może być stosowany w przypadku cery naczyniowej oraz wrażliwej.

Wskazania: przebarwienia skóry, fotostarzenie, nadmierne rogowacenie naskórka, zmarszczki i utrata jędrności, blizny, rozstępy, trądzik zaskórnikowy i grudkowo-krostkowy.

Przeciwwskazania: alergie skórne, uszkodzona lub podrażniona skóra, aktywna opryszczka, ciężkie objawy trądzikowe (liczne krosty i torbiele ropne), liczne znamiona melanocytowe, liczne rozszerzone naczynka, skłonność do powstawania bliznowców, ciąża, karmienie piersią, stan po krioterapii (6 miesięcy), choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce), doustna terapia pochodnymi witaminy A, stan po zabiegu chirurgicznym (2 miesiące), ekspozycja skóry na słońce (bardzo słoneczne lato, solarium), skóra po zabiegach laserowych.