×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Osocze bogatopłytkowe (Lifting wampirzy) - objawy, leczenie i badania

Polega na ostrzykiwaniu skóry własnym osoczem bogatopłytkowym uzyskanym z pobranej krwi w celu wypełnienia zmarszczek. Osocze bogatopłytkowe zawiera komórki i czynniki wzrostu pobudzające inne komórki do podziału i wspomagają odnowę komórkową. Zabieg jest stosowany w celu regeneracji skóry oraz wypełnienia zmarszczek. Polecany dla alergików (uczulonych na składniki wypełniaczy) oraz osób, które obawiają się nienaturalnego wyrazu twarzy po zastosowaniu botoksu lub nie chcą poddawać się operacji plastycznej.

Przed zabiegiem lekarz pobiera próbkę krwi (około 8 ml). Następnie odwirowuje krew w wirówce, zawierającej specjalny żel, który oddziela krwinki od osocza bogatopłytkowego. Kolejnym etapem jest dodanie odczynnika aktywującego płytki krwi do produkcji cytokin - białek, które pobudzają wzrost komórek. Podczas zabiegu osocze bogatopłytkowe jest podawane na dwa sposoby: liniowo wzdłuż zmarszczek (wolumetria) lub metodą mezoterapii igłowej.

Wskazania: zmarszczki w okolicach oczu ("kurze łapki"), policzków, na czole, fałdach nosowo-wargowych, na szyi, dekolcie, dłoniach, łysienie, wypadanie włosów.

Przeciwwskazania: ciąża i karmienie piersią, choroby krwi, choroby nowotworowe,
przyjmowanie antykoagulantów.