×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Mikrodermabrazja korundowa - objawy, leczenie i badania

Zabieg opiera się na mechanicznym usuwaniu naskórka. Za pomocą specjalnego urządzenia, które pod ciśnieniem wypycha kryształki korundu oraz zasysa złuszczony naskórek, następuje złuszczanie górnych warstw naskórka. Mikrodermabrazja pobudza produkcję kolagenu i elastyny oraz likwiduje płytkie zmarszczki. Po jego wykonaniu pacjent nie jest wyłączony z codziennej aktywności. Przy skórze wrażliwej może pojawić się zaczerwienienie i podrażnienie.

Wskazania: łojotok, rozszerzone pory, trądzik pospolity (bez zmian ropnych), blizny potrądzikowe, przebarwienia, płytkie zmarszczki, rogowacenie okołomieszkowe, rozstępy, rogowacenie starcze, fotostarzenie, skóra szara, pozbawiona blasku.

Przeciwwskazania: zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry, trądzik różowaty, trądzik grudkowo-krostkowy, ropowiczy, znamiona naczyniowe, tendencje do pękania i rozszerzania się naczyń krwionośnych, skłonność do keloidów, terapia Roacutanem (odczekać 6 miesięcy), nowotwory i guzki niewiadomego pochodzenia, łuszczyca, ciąża i okres karmienia piersią, stan zapalny opryszczki.