×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Mikrodermabrazja diamentowa - objawy, leczenie i badania

Zabieg opiera się na mechanicznym usuwaniu naskórka. Za pomocą specjalnego urządzenia, którego głowica pokryta jest kryształkami naturalnego diamentu następuje złuszczanie górnych warstw naskórka. Mikrodermabrazja pobudza produkcję kolagenu i elastyny oraz likwiduje płytkie zmarszczki. Po jego wykonaniu pacjent nie jest wyłączony z codziennej aktywności. Przy skórze wrażliwej może pojawić się zaczerwienienie i podrażnienie.

Wskazania: łojotok, rozszerzone pory, trądzik pospolity (bez zmian ropnych), blizny potrądzikowe, przebarwienia, płytkie zmarszczki, rogowacenie okołomieszkowe, rozstępy, rogowacenie starcze, fotostarzenie, skóra szara, pozbawiona blasku.

Przeciwwskazania: zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry, trądzik różowaty, trądzik grudkowo-krostkowy, ropowiczy, znamiona naczyniowe, tendencje do pękania i rozszerzania się naczyń krwionośnych, skłonność do keloidów, terapia Roacutanem (odczekać 6 miesięcy), nowotwory i guzki niewiadomego pochodzenia, łuszczyca, ciąża i okres karmienia piersią, stan zapalny opryszczki.