przewód pokarmowy - kompendium wiedzy o chorobach i objawach, leki i zioła, leczenie i porady zdrowotne

ilość artykułów: 14

Artykuły o: przewód pokarmowy

Encyklopedia zdrowia (11)

Cynk jest składnikiem enzymów i hormonów. Jest niezbędny do prawidłowego gojenia się ran oraz wytwarzania immunoglobulin i prostaglandyn.
Dysfagia to utrudnione przechodzenie pokarmu z jamy ustnej przez przełyk do żołądka. Zaburzony jest proces przyjmowania, formowania i trasnportowania płynu oraz pokarmu, mogace prowadzić do nieprawidłowości w odżywianiu i/lub oddychaniu.
Jama brzuszna stanowi największą jamę ustroju, która od góry jest ograniczona przeponą, od przodu i boków przez mięśnie przedniej ściany jamy brzusznej, od tyłu przez kręgosłup; w dole bez wyraźnej granicy...
Jama ustna - początkowy odcinek układu pokarmowego, składa się z przedsionka jamy ustnej i jamy ustnej właściwej, która w swej tylnej części przechodzi w gardło.
Język - jest to fałd mięśniowy pokryty błoną śluzową, położony na dnie jamy ustnej.
Przełyk - ma kształt długiej, wąskiej cewy i pełni rolę łącznika pomiędzy częścią krtaniową gardła a wpustem żołądka.
Tkanka mięśniowa gładka - rodzaj tkanki mięśniowej, która składa się z wrzecionowatych komórek, zawierających jedno centralnie położone jądro komórkowe.
proces zachodzący w układzie pokarmowym umożliwiający wchłonięcie do organizmu związków chemicznych takich jak białka, tłuszcze lub węglowodany.
Układ pokarmowy (trawienny) obejmuje narządy przewodu pokarmowego służące do odżywiania organizmu.
Żołądek - workowate rozszerzenie przewodu pokarmowego, znajdujące się w części nadpępkowej jamy brzusznej. Pełni funkcje okresowego zbiornika pokarmu, w którym odbywa się trawienie białek.
Żucie - proces rozdrabniania i mieszania ze śliną pokarmu.

Leki (65)

Zioła (6)

Produkty w ofercie online (12) - Portal Dbam o Zdrowie